Koji domen izabrati za sajt o ribolovu?

Interesuje me sta mislite koji je bolje domen da izaberem za website, planiram da radim Instant Articles sa tim sajtom.
Domeni su
angling.world
angling.site
angling.today

Ja se razmisljam da izaberem angling.world, sta mislite?

meni se svidja .site

Kupio sam sva 3 domena sada. Ja razmisljam za world zato sto bi postavljao clanke iz celog sveta, pa sam zbog toga mislio world, mada i site mu je uopsten. A ovaj .today uzeh mozda se javi neko da ga kupi :smiley:

Jeronimo, smatram da nikako nije nebitno kakva je domena, pa i koje je extenzije, dapače, to je po meni ako ne najvažnije onda u vrhu prioriteta kod pokretanja bilo kakvog web businessa. :blush:
Kupio si sve 3 domene pa nije ni potrebno da dajem savjet, samo sam prebacio Topic u odgovarajuću kategoriju, zbog gorenavedena razloga. :o:

Znaci trolujes mi temu… :smiley:
Pa morao sam da kupim sva tri, jbg jeftini bili a mozda zapadnu za oko i nekom jacem igracu pa se valja malo opariti i tu.
A sada da ne trolujem i ja, sta bi ti preporucio od ponudjena 3?

Osobno nisam baš za ove avangardne extenzije, ali zašto ne, pogotovo kada su sve angling ext. zauzete. Ali slažem se s tobom ako će biti članci iz cijelog Svijeta, može angling.world. :blush: :o:

P.S. Javi kako ide. (I koliki su ulovi?) :fish: :blowfish:

Ma ne planiram ja nikakvu ozbiljnu pricu, cisto da imam neki “ribolovni” termin za FB u domeni. Necu nikakav SEO da radim i da se mlatim. Samo FBIA.

A ulovi hm…Slabo imam vremena za ribolov u poslednje vreme posao, cerkica ali bice kad porastu deca :smiley:
Mada odem jednom nedeljno ali to je malo jbg… :smiley:

Ja mislim da je .world ekstra domena za ovo :smiley: , ali to je naravno moje skromno misljenje :smile: !

1 Like

Taj sam i izabrao :slight_smile: Hvala na sugestiji i ucestvovanju svih u izboru :smiley:

Od ove tri, napravi glavni web pod .world, a na ostalima možeš samo staviti neki mali page sa linkom na .world. Od te tri, .world mi djeluje uvjerljivo najbolja.

Što se tiče SEO-a, ne moraš brinuti, dovoljno je da u Google upišeš data world i pogledaš koji rezultat je prvi. Možeš upisati i samo data i opet ćeš vidjeti da je .world dobar za SEO (što zapravo ne bi trebalo biti upitno).

.world ne samo da sugerira da je web za cijeli svijet, nego sugerira i nešto tipa “svijet ribolova”.

Usput, Data.world je kupljena za $10,000, mislim prošle godine. Ja sam nedavno prodao jednu .world domenu za iznos za koji mnogi rade godinu dana. Dot world je dobra ekstenzija, naravno kada paše sa keywordom.

1 Like

Daj prodaj ovaj moj .world domen pa cemo da se izdelimo :smiley:
Mene je bas cudilo da je slobodan, s’obzirom da je jak KW plus kratak. I to za bagatela cenu (1.88$)

Hvala na pojasnjenju odnosno sugestiji. I ja sam isto tako razmisljao kao sto si ti opisao :slight_smile:
na angling.today mogu da idu dnevni izvestaji npr.

Da sam je našao slobodnu, uzeo bih je :wink: Skroz ok domena ovako na prvi pogled, iako nisam radio nikakvu analizu

Evo ja ti kazem nadji kupca za neke lepse love i delimo 50/50. Ja cas posla kupim drugu za FBIA :slight_smile:

Mogu i u kompletu da idu sve 3 ako je neko zainteresovan :slight_smile:

Sorry, ali imam dosta posla sa svojim domenama od čije prodaje cijeli iznos ide meni :wink: Uz to sam još i broker za neke ultra premium domene koje vrijede parsto tisuća dolara pa ne uzimam u brokerstvo “obične” domene. Svejedno hvala na ponudi :slight_smile:

1 Like

Posteno :slight_smile:

1 Like

He he :blush: svaka čast Jeronimo, ne gubiš vrijeme, domena je već online, sve radi i članci su tamo. :thumbsup:
G te još nije registrirao, ali bude. :o:

Fino si sajt izradio, a i dobru si domenu izabrao…