Koji je najsigurniji servis za upload slika i fotografija?

Pozdrav, kao što piše u naslovu, zanimam me vaše mišljenje o tome, koji je najsigurniji servis za upload fotografija.

Naime, jednom liku sam prije dvije godine radio neke oglase na olx-u. U detaljan opis oglasa sam ubacivao fotografije koje sam hostao na postimg.org, problem je nastao jer je domena postimg.org proimijnjena u postimg.cc te je tako izgubljena veza sa fotografijama.

Sada sam dobio posao da popravim sve te oglase i vratim fotografije kako je bilo, ali potrebno je uraditi ogroman posao jer je upitanju preko 3000 oglasa za popravku.

Znači treba mi novi ali siguran i besplatan servis za uplad fotografija, pa da krenem sa popravkom.

Evo dva primjer o čemu se radi
Ovako treba da izgleda: Turbo centar /// TEST - Vozila - Turbine - Žepče - OLX.ba
Ovakvih 3500 oglasa treba popraviti: TURBINA / Lancia Ypsilon 1.3 Multijet 16V 77 Kw - Vozila - Turbine - Vogošća - OLX.ba

tinypic.com vec godinama radi bez problema, tako da bih ti ja to preporucio.

2 Likeova

Pa što je postalo skupo uploadati slike na svoj server? Nisu tu videi.

Na webu radim rekreativno, pa često pustim da mi host istekne ili pustim domene da propadnu, sajtove brišem i tako ili zabrljam nešto, znači kod mene nesigurno totalno. Sigurniji sam bio da će duže trajati na nekom velikom servisu namijenjenom za te stvari. :smile:

uzmeš vani za par dolara i miran si

Ja koristim pics.rs i radi mi savrseno bas dugo vremena ga koristim nekadasnji MILF Image hosting

imgur …

Pa vidiš da nije tako. :no_entry_sign: Na taj način si uvijek izložen nekom riziku ili nepredviđenom zahvatu kakav ti se upravo dogodio. :frowning:

Baš se mislim… pa neće i Tezga valjda tako završiti? :smile: :o:

1 Like

@spiderman
samo bez plaćanja

@korisnik9758789
pa i meni taj imgur ostavlja dobar dojam, al eto hajd reko da pitam opet iskusnije ljude jer nisam siguran

@c3po
:grinning: nasmija me s ovim pitanjem jer se i ja često isto to pitam. Tezge što se tiče, nisam siguran kojim će se intenzitetom razvijati, ali sam donio čvrstu odluku da neću ugasiti taj sajt nikad, ili nedaj bože da izgubim domenu tezga.net. Pa makar stajalo sve godinama da se ništa ne dešava :grin:.

1 Like

Imam potpuno drugačiji pristup, izbjegavam slike lijepiti po takvim servisima. I kad kačim bezvezne slike po forumima najviše je volim staviti na svoj web i linkati. Sigurno je sigurno :slight_smile:

2 Likeova

Za prvu ruku masovno u bazi promijeni %postimg.org% u %postimg.cc% i sve će slike proraditi. Onda laganini sve preseli na nekakav jeftini server ili imgur, ako baš želiš besplatno.

2 Likeova

Znam da postoji način da se uz pomoć par linja koda mogu atomataki promijeniti linkovi iz .org u .cc u bazi, al vjerijem da bi onda u sve morali uključiti i administraciju sa olxaza za pristup baz.

Ali ja kao webdizajner “rekreativac” nemam pojma kako da to izvedem pa mi preostaje da šljakam jedan po jedan oglas i popravljam stvar, i tako 3500 oglasa, 15 dana posla.

A bio bih jako zahvalan ako bi neko dao prijedlog kako bi se stvar mogla popraviti jednostavnije

Pretpostavljam da je u pitanju mysql, logiraj se i pronađi tablicu u kojoj su linkovi do slika.

 `UPDATE` `ime_tablice` SET `ime_polja` = replace(ime_polja, 'postimg.org', 'postimg.cc')

Imaš i drugu opciju - export cijele tablice, otvori u nekom editoru lokalno, search/replace i onda import natrag.

Pazi da za sve što radiš spremiš backup.

@avetma jesi li pročitao što je @brozx napisao? Skužio sam da on nije vlasnik olx.ba nego da je samo stavljao oglase tako da na koji k… da se logira?

Nemam pojma što je olx.ba i kakva je njegova uloga na stranici, ali ako priča da je dobio za posao da to ispravi, onda sam pretpostavio da ima pristup serveru.

Ako si samo klijent i imas za ispraviti 3500 slomljenih slika - sretno s tim.

Pa stavljao je oglase za nekoga i ovaj mu platio. Naravno fotke su bile na free servisu i sad taj servis je otišao dalje tj. promijenio je ime domene i naravno fotke ne rade više.

Zato kažem da bolje neki server za desetak dolara godišnje pa si miran. I domenu za desetak dolara… Jak mi je taj oglašivač kad mu je problem 20 dolara godišnje izdvojiti za server i domenu…

Preporucujem www.pics.rs
Od domace ekipe, ili ti bivsi Milf Image Hosting

Ne znam sto se bahcete kad je Imgur najsigurniji image servis koji je osnovan jos 2009 i dan danas radi bez prestanka…
Na ove nase domace servise najgore stavljat, nikad ne znas kad ce vlasniku dojadit odrzavat sajt…

1 Like

Olx.ba (Pik.ba) je najveci oglasnik, po broju oglasa i stvari koje se prodaju, u BiH, a vjerovatno i na Balkanu.

Ontopic:
Dignes slike na sam Pik i hotlinkujes je u detaljnom tekstu.