Koji je za vas najbolji (free) Cache plugin?

Ko je voljan da da neku svoju ocenu za free Cashe plugin koji koristi, a obavlja posao koji treba.

Kod mene na jednom sajtu je Super Cache, a na drugom je W3 Total Cache.
Bolji mi se pokazao W3 Total Cache.

ja koristim WP Fastest Cache jer mi daje najbolje rezultate sa najmanje podešavanja, ovaj w3 total cache ima previše stavki i za svaku temu drugačije podešavanje i to mnogo podešavanja treaba, vamo na fastest strikiraš opcije i toeto. s tim da sam testirao i još neke plugine ali mi je fastest davao najbolje rezultate, kad gledam brzinu i veličinu stranice. inače za najnoviji sajt sa prije pokretanja njega napravio test sajt koji će isto izgledat, imat iste plugine članke i imat na wp temi meni potrebne opcije, pa sam gledao da je što brže i što bolji skor na google page speed i wp tema neve u kombinaciji sa fastest pluginom mi je davala najbolje rezultate.

homepage

random članak

nije vazda 99 varira ali je vazda 92+. mada su i slike sve optimizovane, opet ne da je odlična brzina, pogotovo za shared hosting, bez coudflarea. probao sam od tema još i astru, generate pres i jos neku, i kombinovao sa svim plaginima za cache. i nema bolje bar za moje potrebe, opcije koje mi trebaju i izgled sajta kakav ja hoću od neve + wp fastest cache

htio sam za ovaj novi sajt da bar što se brzine tiče da znam da sam sa te strane miran, iako nije presudna stvar

4 Likeova

Ti kao i uvek daš pravi rezime :wave::. Hvala. :+1:

1 Like

Ja koristim Super Cache i jako mi je dobar, jer cesto radim neke promjene sitne i sa njime odma mogu se vidjeti. Ostao mi je u mislima prije 10 godina ili tako nesta kad sam prvi put wp instalirao.

Koristi li iko ovaj cache od WP Optimize plugina?

WP Fastest Cache, najjednostavniji i najmanje problema mi stvara, a i veoma je brz.

AAko server ima apache stavi u .htaccess

# gzip text content
AddOutputFilterByType DEFLATE application/rdf+xml application/rss+xml application/atom+xml image/svg+xml text/x-component  text/richtext
AddOutputFilterByType DEFLATE font/otf font/opentype application/font-otf application/x-font-otf
AddOutputFilterByType DEFLATE font/ttf font/truetype application/font-ttf application/x-font-ttf
AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain  image/x-icon 
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text/xsl
AddOutputFilterByType DEFLATE  text/xsd
AddOutputFilterByType DEFLATE text/css
AddOutputFilterByType DEFLATE text/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml
AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
<IfModule mod_deflate.c>
<FilesMatch "\.(js|css|html|php|ttf|otf|eot|svg)$">
SetOutputFilter DEFLATE
</FilesMatch>
</IfModule>
1 Like

Hvala na informaciji, ali ono šta mi je nepoznato (u ovom slučaju kodiranje) ne bih se igrao sa takvim stvarima :grin:

Onda će ti stranica biti spora. Ništa te ne košta da isprobaš kod a a ko nisi zadovoljan ukloniš ga.

U principu ako kod apachea ne j.ebeš .htaccess stranica ti je za k.urac!!

Ja sam ga testirao prije nekoliko dana. Odličan plugin i u free verziji, a privlači me opcija da uzmem i plaćenu (i budem, ako osjetim da bude potrebno).

Mozda te za sedmicu-dvije podsjetim ponovo za utiske :slight_smile:

Bas me zanima, jer koristim ga zbog primarne mu svrhe…