Koji OS koristite: Windows, Mac, Linux?

win 10 i na posslu i doma.

Ovaj Force touch trackpad je zakon.Ne koristim mis uopste, toliko gestura ima da je to nevjerovatno

Koje tehnologije koristiš uglavnom i koliko je PITA bilo upogonit sve da šljaka normalno na Win 10?

Svo troje.
MacOS - laptop posao
Linux - desktop posao
Win - desktop zabava i sve ostalo

svo troje na triple boot ili?
posto si naveo da koristiš Mac i Linux za posao, to neki online posao gdje ne trebaju posebne desktop aplikacije ili?
Koji distro Linuxa koristiš?
Koji mac koristiš, iMac, Macbook Pro?

win10, cygwin, linux…

Koju distribuciju Linuxa koristiš?

Do prije 2 tjedna win8, a sad 10.
10 mi je odlican.puno bolji nego 8

Ne triple boot, svaki je na svom racunalu.
Ne znam sto bi bio “online posao gdje ne trebaju posebne desktop aplikacije”? Developer sam. Treba mi pravi *nix shell (ergo mac ili linux). Ovo sto windowsi krecu gurat od anniversary updatea nije na razini.
Za linux koristim dva paralelna distra; Ubuntu MATE i Arch, iako nemam nikakav razlog za to. Oba vrte iste alate, isto su podesena i sluze istoj svrsi.
Macbook Pro.

koji ti je os bolji: Linux ili MacOS, mislim za opcenito i za posao?

Posao - Win 7
Kod kuce - Ubuntu Linux

2 Likeova

Za posao - skroz mi svejedno. 1:1 svejedno. Drugim rijecima, niti jedan od ta dva OSa ne radi nesto posebno sta mi na drugom fali ili ne mogu napravit. Alati koji mi trebaju rade na oba. Pa se izbor svodi na hardware na kojim ce se vrtit.

1 Like

hahaha, lik je car!

PITA 0 bodova. Sve je jednostavno za instalirati i nemam nikakvih problema.

Setup je sljedeci:
PhpStorm
Visual Studio Enterprise 2015

MS SQL Server

NodeJS, NPM
grunt, gulp
git
Bash on Ubuntu on Windows

Hyper-V server sa Ubuntu serverom koji sluzi za lokalni development i DNS server, na taj nacin mogu da kreiram domene tipa wp.dev ili example.lan, gore je jos i ISPConfig panel da mi je lakse kreiranje domena i webspace na tom Ubuntu serveru, na tom virtualnom serveru je onda instalirano jos i nginx, mysql, php, git, node, itd.

Za remote pristup MySQL koristim HeidiSQL.

Doma imam jos dodatno i docker instaliran.

I to je u biti to. Ako ima pitanja shoot.

E da i Windows PowerShell je isto tu, mocna stvar kada se covjek pocne igrati s time.

Nakon dugo vremena prešao s win 7 na Ubuntu, ali ne vidim niti jednu pozitivnu stranu

1 Like

može pojašnjenje?

windows 7 … ne sjeda mi desetka nikako … valjda sam naviknuo na 7-icu :smiley:

Slazem se u potpunosti. Mislim da ljudi ocekuju da je neka Linux distro bolja od kapitalistickog Windowsa. Naravno, sve zavisi cim se bavis. Evo jedno moje lose iskustvo u odnosu Win-Lin. Kada sam presao na Win10 sa Win7, Movie Maker nije mogao da radi. Instaliram PiVi(ili tako nesto) na UB16, posto mi je trebalo nesto za pravljenje yt videa. Totalno subjektivno misljenje, nije mi se svidjelo, nije mi nekako legao. Nakon nekog win10 updejta probam ponovo Movie Maker… Kad ono radi! Obrisem UB16. Takodje da kazem da kada se radi o nekoj manipulaciji teksta, scrapovanju i tako slicnom, tu nema bolje od Linuxa. Takodje, moje subjektivno misljenje posto sam Linux admin. Ma… Dok ne pocnemo placati licence za Windowse :), koristicemo Windowse:)

Novi MB Pro je po meni realno bezveze.Posebno me nerviraju USB-C portovi i sto su izbacili MagSafe.

Touch bar je po meni isto beskorisna stvar - za developere, jer ne vidim nijedan use case.

Prethodni model je sasvim ok, a ovo novo sranje je bezveze, plus vise kosta od prethodnika.

Apple je OK, ali nekad ih stvarno ne razumijem.