Koji OS koristite: Windows, Mac, Linux?

Koji vam je os najproduktivniji za vaše potrebe, i za koje potrebe vam je najproduktivniji?

Windows :mortar_board: .

Ja sam na dual bootu elementaryOS-a i windowsa 10 :smiley:

koji koristiš za koje potrebe?

windows 10 jer me doslovno windows premorao da upghrejdam na 10 sa 7. No en zalim se izgleda OK.

I linux ubuntu. Ubuntu koristim na laptopu, zena za surfanje svojih upita (shoping, recepti i tak), a ja ga koristim kao automatic backup, koji svakodnebno automatski rsynca sa rsync commandom moj server.

Iskreno nemogu vjerovati kako je lako imati fresh backup svakodnevno, tjedni i mjesecni za sve stranie na serveru.

Sad jos kad si napravim bot koji ce mi taj backup uploadat na neki filestorage doslovno ce mi svi fajlovi biti maksimalnos ecured.

1 Like

Windows 7 na poslu, Windows 10 kuci.

Oba su super i meni najbolji izbor radi M$ Office paketa. Inace bih bez problema isao na ubuntu ali se free dokument alati jos uvijek ne snalaze najbolje sa HR jezikom.

Win7 do prije 14 dana, sada sam se primio slaganja oba računala s “novim” komponentama pa je win 10.
Iskreno bojao sam se no sve ok. Navika nije dugo trajala.

Ma win 10 je dobar, ja sam nedavno uzeo laptop sa licencom. Doduse preinstall ubije svaku konfiguraciju pa sam povukao sa neta clean install i sve radi perfektno…

za što ih koristiš?

Windows 10, imam i MacBook Pro ali ga ne palim beskoristan mi je

Pa ovako jedno računalo je sada malo jače složeno i tamo je posao i povremeno igranje.
Imam gore Adobe PS, par grafičkih alata i web alata.

Što se tiče PSa, prešao sam sa:

Intel Quadcore 9550, 8GB, stadardni HDD, win 7 pro

na

i7, 16GB, ista grafika, te samsumn evo pro 500 SSD, win 10

Razlika?

Pa prvi se palio istina dosta stvai gore, za cca 12-13 minuta full boot.
A ovaj drugi za cca 20-25 sec, do kraja.

PS mi se otvara za 2-3 sec.

Iskreno meni je taj komp počeo štedjeti cca možda i sat vremena dnevno na čekanjima raznim.
A win 10 do sada nisam imao nikakvih problema sa kompatibilnosti, osim novi app nova verzija za digitali usb DVBt tuner.
Imam čak i neku Creative X-fi music gold karticu, sa prednjim panelom, kupljeno prije cca 6 godina i sve prepoznato, radi bez problema.

Na faxu sam koristio macos, te na jednom radnom mjestu odakle sam otišao, a linux samo iz zabave vrlo kratko.

Koji je to? Zasto beskoristan?

2015 retina ali ne koristim ga uopste nesto sam navikao na Windows 10 mnogo mi je bolji funkcionalni i laksi, uzeo sam cisto zbog Swift i Xcode i eto mislio sam da je macos mnogo bolji i da cu se na njega navic ali ne svidja mi se, iskreno razocaran naspram win je smijesan, ali moguce stvar navike.

Mac, daleko sam brzi i operativniji nego na Windowsu, ili je to samo trip nemam pojma.

Jednostavno, vrlo tesko bih se privikao ponovo na Windows.

Pa da vjerovtno stvar navike, meni je Win zakon, savrseno nesto tako je za neke macos. Evo za ove ljubitelje linux, bacite pogled na https://www.deepin.org/ probao sam ga fin je.

Ma kuzim zatocme malo zacudilo, uredaj 3x skuplji od bilo kojeg stroja sa windowsom sakuplja prasinu a windows radi posao :slight_smile:

3x skuplji ali konfiguracijom je smijesan za ovo sto mi pokrece win 10 pa moguce i to da mi igra ulogu :slight_smile: kako god nije mi jednostavniji od win i ovaj mi mnogo brze radi i zavrsava posao. po meni win 10 im je pun pogodak i napravili su odlican sistem, ja jednom nisam imao problem do sad.

Kakve su ti specifikacije kod MB ? Kod mene radi u fullu, nema laga ili slicnih stvari, kuleri se rijetko kad pale, jedino kad mu puknem npm install gdje ima bas dosta dependecy-a :smiley:

i5 6600k na 4.5 32gb HyperX Savage ddr4 na 3000mhz i HyperX Savage SSD 120gb

Meni dok sam ga koristio par puta znalo da zabaguje kad vise toga radim i naisao sam na dosta nekih bagova kod aplikacija. Win 10 mi je mnogo vise ispeglan sto bi rekli od njega.

Sto se tice same izrade i dizajna savrsen je tu nemam zamjerke prelijep uredjaj uzeo sam i Mouse Magic 2 to nikom ne bih preporucio tesko smece znaci bolje nesto tipa Logitech da uzmete.

Win 10 i macOS sierra - windows koristim samo da gledam filmove :smiley: