Koji sadržaj za Instant Articles i Audience Network

Da li netko moze da mi objasni koji sadrzaj je najbolji za instant articles, kako objaviti articles bez straha da se izgubi uslov za monetizaciju AN, kako reaguju na kopirani sadrzaj - iako se navede link na originalni teks? Koje slike su dozvoljene,pixabay?Koliko vidim samo su dozvoljeni clanci o tratincicama sto ljudima bas i nije zanimljivo. Ako netko ima iskustva da me uputi bila bih zahvalna. Hvala

Mnogo je bitno da imaš dobro odrađen sajt, da je urađen po njihovim standardima, da nemaš neka sranja koja kupe podatke i slično. Znam neke koji 2 godine kopiraju sadržaj i nemaju problema, isto slike uzimaju normalno sa pixabay, printskrinove sa you tube, bitno je da ne radiš one vesti tipa ovih deset stvari ne smete nikako da radite, ovih pet stvari će vam promeniti život, hroniku takođe treba izbegavati naširoko i to je generalno to :slight_smile:

2 Likeova

I da, poželjno je da imaš više svog sadržaja, msm ne samo zbog IA nego zbog sebe i sajta. Nije to tako teško… Tipa Dodik je dao izjavu, prekopiraš šta je Dodik rekao i ostatak svojim rečima pre same izjave i imaš svoj sadržaj

Ja sam samo 6 dana koristila IA,zatim mi je dosla poruka od AN zbog kopiranog sadrzaja i da to ispravim, zatim sam samo izbrisala clanke koji nisu “pogodni” za IA. Ja sam odgovorila da jesam preuzimala sadrzaj i da svaka objava ima link odakle je preuzeto, s tim da portali od kojih sam preuzela dozvoljavaju kopiranje, pa u cemu je problem ako ja, recimo vama odobrim, sta treca strana( u ovom slucaju AN) ima s tim. E onda sam ukinula AN oglase, ali kada podijelim IA na fb, unutar articles se prikaze samo djelimican tekst, zatim link na izvor, i kada kliknem na izvor, nista se ne desi.Trenutno sam skinula kod sa weba za IA, jer stvarno nemam pojma zasto da ih aktiviram, jer vjerujem da bi mi ukinuli koristenje IA. Ja na webu prenosim vijesti, sta da ja mijenjam unutar vijesti, sama vijest bi izgubila smisao, a portali koji dozvoljavaju prenosenje sadrzaja zahtjevaju da se tekst ne uređuje. Nisam više pametna ajajahahhahah