Koji Smart TV odabrati i zašto?

Hvala svima na odgovoru. Može još koji :slight_smile:

Glavni TV doma je mlađi od godinu dana, ali ako ne rikne doživjet će duboku starost jer nisam opterećen najnovijom tehnologijom. Ovaj je smart, veliki i 4k, pa ako ne rikne neću ga uskoro mijenjat :slight_smile:

Nisam baš najbolji primjer za to. Imam trenutni mobitel skoro 2 godine i nemam namjeru uskoro uzimat novi ako ne bude silom prilika :slight_smile:

Gledat ću pretežno kabelsku. Treba mi samo kao dodatni tv, ali poželjno je da potraje i barem par godina nakon garancije :slight_smile:

Quadro je 1600 kn, Grunding 1800kn, ova dva LGa oko 2000 kn i Samsung 2400 kn.

Sve preko 32 incha bi na tom mjestu bilo preveliko, a manje ipak ne želim :slight_smile:

Da sumiram…

Govorim o ovih 5 iz prvog posta. Samsung me najviše vuče jer sam navikao na njegov software. Muči me što on ima smart daljinski koji ima samo par tipki, a to me nervira. Nije mi to problem na glavnom TVu jer uz njega ima i Bnetov daljinski sa hrpom tipki. Za taj dodatni tv možda uzmem dodatni Bnet priključak. Ako uzmem, i ako uz njega dobijem dodatni receiver s daljinskim onda taj smart daljinski ovom Samsungu nije minus, ali ako ne uzmem dodatni Bnet priključak ili ako uz taj dodatni priključak ne dolazi dodatni receiver sa daljinskim onda je smart daljinski Samsunga veliki minus u mojim očima :slight_smile:
Još nešto što vuče u minus je da ovaj Samsung nije odmah raspoloživ nego kroz par dana. Ja hoću sad uskoro kad izađem van ući u dućan i izaći sa TVom :slight_smile:
Samsung je skuplji od svih ovih drugih, ali to mi ne igra bitnu ulogu. Naravno, ako nije ništa bolji od recimo LGa ili Quadra onda naravno neću nepotrebno plaćat 400 kn ili 800 kn više :slight_smile:

Na mjestu gdje će doći taj TV je sada jedan LG s kojim sam bio zadovoljan, ali prije par dana je 2 dana zaredom titrala slika na svim programima. Iduće dane i sada je sve ok, ali čini mi se da je to znak da bu nekaj uskoro otišlo. Garancija je odavno istekla, a i nije smart pa mi je zato palo napamet zamijenit taj TV.

Htio bih da je software jednostavan i da je jednostavno prebacit na Internet, da je jednostavno skinut You Tube aplikaciju i gledat YT na TVu, da je moguće (ako poželim) priključit miš i tastaturu (to mi nije presudno, ali moglo bi ponekad dobro doći).

Naravno, bitna mi je kvalitetna slika, ali to ne mora biti ništa ekstra, dovoljno da je ok. FHD bi trebao biti dovoljan, a to ima svih ovih 5.
Znam da su bitni i oni herzi, što više to bolje. Ne znam isčitat koji od ovih ima najviše herza pa ako netko zna to bi mogla biti nijansa koja može presudit :slight_smile:

E sad, možda mi svih ovih 5 nudi to što želim i zato pitam koji bi vi izabrali jer ja nisam stručnjak za te stvari:)

Aha po tom pogledu su svi jednaki. I mozda je najbolje uzet smartbox plus ovaj quadro. usparas na cjeni i dodas smartbox. Neznam za LGev software ali ako je los kao philipsov a vjerujem da je nek si lijepo hebu mater. Gledao sma ove Tve i nevidim nijedan da ima android.

Iskreno neznam za ove njihove webose i verzije sto nude, jer ja sam za svoj ultra skupi u ono vrijeme TV (ali kupio sma ga zbog slike) morao kupiti jos i box jer mi je bilo zlo od njihovog shit limited softwera.

https://www.nabava.net/televizori?se=211363,18834,360774,211367,211366,1020903,211369,281950

Evo vodje pogledaj koji ima android u sebi i ako ukljucis HDR onda ti ispadne jedna philips i jedan LG, uzmi LG jer philips ispod 5k je ■■■■■…

https://www.nabava.net/televizori/lg-43lk5100pla-televizor-cijena-43-110-cm-led-full-hd-hd-ready-67315331
Evo ovaj ak imas pare, ali mu pise fuzllhd/hd ready iskreno nemam pojma sto im to znaci, neki pisu da je full hd, pa mozda ima dvije verzije tog Tvea pa kupi onaj fullhd

A ako toi netreba HDR onda uzmi najeftiniji LG na listi. nemoj Philips jer oni rade ■■■■■ za ispod 5k, tek iznad 5k se vidi Philips kvaliteta.

43 incha mi je previše i odlučio sam da mora biti 32 jer bi mi sve preko tog na tom mjestu bilo preveliko.

Možda mi se sad suzio izbor na ova 2 LGa. U čemu je razlika između njih? Cijena je skoro ista.

Ako ti netreba previse smart opcije tipa google play i more programa koje idu s njim onda ti je Ok LG. Jedan ima webos 4.0 stogod da to je ali je vise…

p.s. da malo komentiramo televizore opcenito. Najgore sto moezte uciniti s novcima je kupiti TV. Jer recimo ovi izlistani u ovom topicu za godinu dana a mozda i prije nece vrijediti niti jednu kunu.

A ista je prica sa skupljima kostaju 10 000 kuna a za godinu dvije nece vrijediti ni 2000

Hvala na odgovorima. Uzeo sam ovaj:

https://www.hgshop.hr/led-tv-lg-32lk6100plb-32-82cm-full-hd-smart-tv-dvb-t2-c-s2/proizvod/235497

LG ima odličan softver barem kod mene na 4k hdr 109 cm

Reci cu samo dva slova LG (i dvadesrt znakova).

Ok malo objasnjenje, LG ima fantastican ekran i vjerodostojne boje najblizi je samsungu, a upola jeftiniji.

Mogu potvrditi da je tako, sa 7 godina starog, neprežaljenog LG-a prešao na novog Samsunga (cjenovni razred oko 5-6 tis kuna) i jako se razočarao, neintuitivan spor softver, bugovit, ma koma, stalno se diskonektirao s interneta, gasio, ma svaša. Tek se nakon godine dana i 10- tak updatea tv konačno stabilizirao. LG :+1:t2:

Ja sam uzeo ovaj LG iz linka iznad. Nisam još puno prčkao po njemu, ali ovako nabrzaka što sam vidio (površno) je ok. Software mi je zbunjujuć jer sam navikao na Samsungov, ali vjerojatno ću se brzo naviknut jer ne djeluje komplicirano.

Što se tiče Samsunga, to mi je glavni TV i do sada sam super zadovoljan. Nisam neki zahtjevan korisnik, ali kvaliteta slike, jednostavnost softwarea, stabilnost internet konekcije itd je do sada bez greške.

Bravo Mitok, :+1:
Gledajući gornji link, to je više nego OK. I Hgshop je prava firma za kupiti. :blush: :o:

Po meni LG je na 1. mjestu, jednostavniji i pokazao se dobar.

Ako se ikad odlučiš slučajno za IPTV od nekog “provajdera” na samsungu ti neće raditi jer su sjebali smart iptv aplikaciju, za to je najbolji LG.

Uglavnom, ja uskoro isto kupujem smart tv i gledam samo LG

1 Like

Pitao sam još prodavača da pomogne u izboru i odmah mi je rekao da u konkurenciji sa Samsungom i LGijem ne trebam niti razmišljat o ovom Sharpu i Grundingu. Prodavač je bio više za LG nego Samsung (od ovih iz linkova gore). Od ova dva LGa, preporučio je ovaj koji je jeftiniji 80-ak kn jer je rekao da je noviji i da ni on ne zna zašto ovaj drugi ima tu malo višu cijenu, a trenutno nisu ni imali taj drugi. Tako da sam uzeo ovaj prvi LG.

Dobar izbor za LG… :+1:t2:

1 Like