Koji strani hosting kupit?

Pozdrav,
ako može pomoć oko zakupa nekoh stranog hostinga.

Koristim jedan domaći, ali nisam zadovoljan zbog nekih ograničenja.

Želio bih Dedicated Server Hosting. Ne bih dijelio sa drugim sajtovima.

Gledao sam HostGator, cijena : Value Server

Now 52% OFF!
  • 4 Core / 8 Thread
    Intel Xeon-D CPU
  • 8 GB RAM
  • 1 TB HDD
  • Unmetered Bandwidth
  • Linux or Windows OS

Starting At $89.98/mo*

https://www.hostgator.com/dedicated-server

Da li ovo valja? Skupo, jeftino…ima li bolje? Hvala

Ni u ludilu Hostgator. Guglaj “EIG hosting experiences” i izbjegavaj sve njihove brendove.
Knownhost je jako dobar, Stablehost se prodao pa su izgubili kvalitetnu podršku… Osim toga uvijek standardno dobre oklade imaš s Linode, A2 hosting i Vultr.

Ako ti ne treba podrška onda svakako preporučam da razmotriš vps kod liteserver.nl.

1 Like

Evo ja ću napisati Hetzner po ko zna koji put, vjerovatno će ih biti još tu na forumu, većinom njih svi predlažu, sigurno su bar 30-40% jeftiniji od tog tvog prijedloga.

I sam sam koristio Hetzner, pa sam ostao bez dobrog Sys admina, onda sam našao jednu domaću firmu koja mi je opet kupila server na Hetzneru (i oni rade s njima, ne samo ja) :-), ali sam zato od njih opet dobio dobrog sys admina da podesi mašinu i server je praktično 100% uptime već godinama.

Teško se snalazim sa svim ovim podacima, evo ja cu napisati šta trenutno koristim, a treba mi nešto bolje :slight_smile:

CPU Usage - do 100
Physical Memory Usage - do 6Gb
Number of Processes - do 100
Entry Processes - do 60
Disk Usage - 60Gb
Bandwidth - 515 Gb

Ne dijelim server sa drugim sajtovima…bar tako kažu.

managed ili unmanaged?

Kao sto je @avetma spomenio, sto dalje od hostgatora /EIG grupacije.
Poznati su po dobrom marketingu, a ne dobrim uslugama.

Jesi siguran da ti je to potrebno? Kad imas shared/VPS hosting kod normalnih firmi nikad neces biti down ili usporen zbog nekoga tko dijeli server s tobom. Dedicated serveri se uzimaju kad imas stvarno jako puno posjeta.

Ako ti je stranica u wordpressu i odgovara ti “manged wordpress host” moj prijedlog je guru.co.uk
Otkrio sam ih prije par mjeseci i pokazali su se daleko bolji od najpoznatijih kao sto su siteground, cloudways itd. Litespeed serveri sa njihovom custom optimizacijom. Ja imam kod njih WP stranicu sa 60 aktivnih plugina i dosta custom funkcija sa 1-2 sec load speedom.

Ja otkad sam otkrio guru preporucujem svima koji koriste wordpress za svoje stranice jer su stvarno jeftini i dobri. Da ne bi slucajno netko pomislio… ne radim za njih i nemam nikakve zarade sto ih spominjem ovdje.

Ja se godinama nisam pomakao od Namecheap-a, imao sam neke izlete na Hawk i tjt. Tako da je moja preporuka Namecheap.

1 Like

Imam od 40.000 - 80.000 posjeta dnevno, zato mislim da bi trebao Dedicated server? U pitanju je Joomla sajt, nije Wordpress?

Loše misliš, za početak.
Dobra Virtualka s 4CPU i 4GB RAM + SSD po želji i prema potrebama će odraditi posao za duplo veću posjetu od ove koju si naveo.
Naravno, treba ti znanje oko optimizacije servera ili još bolje dobar sysadmin koje će posložiti i održavati server (a ovo zadnje navedeno treba ti i ako imaš dedi, jel’).
LP

Meni je digital ocean nekako najbolji za vps, a nije skup.

Neznam da li još uvijek podržavaju bilo koju distribuciju linuxa.

Knownsrv.com vec 7 godina sam kod njih bez jednog najmanjeg problema.

Pritom mozes da pises tikete i na nasem jeziku jer je vecina ekipe iz Zagreba.

1 Like

i ja dajem preporuku za knownsrv … ja sam ih koristio prije 5, 6, 7 godina i tada su grmili a od tada do dana današnjeg čujem samo lijepe riječi o njima … Kruno ljuska ftw!

Ja preporučujem soyoustart.com dedicated serveri, jedino je sto nisu managed, ali za to je OVH tu.

Uz Hetzner, još jedino mogu pohvaliti OVH :slight_smile:

Eto vidiš, ja sam sa OVH prešao na Hetzner. OVH mi je loš izbor. Slaba kontrola nad korisničkim opcijama, polovičan prijevod (miješa se FR i ENG), i nema mogućnost gašenja usluge, nego obriši podatke za plaćanje i čekaj da istekne. Pogledavao sam još mjesecima unazad da mi ne stigne nešto na naplatu.
Hetzner ima dobar korisnički panel, jednostavan a opet sve potrebno na vidljivom mjestu. Oni traže dokument za identifikaciju, ali ne vidim tu problem.

OVH je dobar samo radi ANTIDDOS zastite, jer se server od 95€ drzi i sa napadom od 200+gbps.

Da, s OVH smo nakon 5-6 godina presli na Hetzner samo radi korisnicke podrske, ali ne i zbog masina koje su zaista bile ok.

Hetzner se vec 4-5 godina pokazuje jako dobrim.

OVH o kome pricam je bio cisto francuski (te 2009. godine), tada je o dedicated serverima malo ko pricao, svi su bili na americkim hostinzima i slicnim ili po sobama i dnevnim boravcima nase raje po Skandinaviji :grin:.

Al’ ok, bila takva vremena…

1 Like