Koji su najbolji mjeseci kada je u pitanju adsense?

Možete li realno kazati koji su najbolji mjeseci kada je u pitanju adsense?

Nisam osoba sa previše iskustva iako ovo radim četiri godine. Onako iz prve znam da su siječanj i veljača katastrofa te da tek od ožujka krene oživljavanje. Studeni i prosinac mi nekako djeluju kao najbolji jer mi znaju imati duple cifre nego ostali mjeseci u godini.

Pitam iz razloga jer sam napravio neke promjene pa prihvatio ponudu drugog oglašivača. Zbog toga sam malo adsense stavio u drugi plan pa me čudi što na neki način stagnira iako je posjeta odlična.

Hvala

Meni leti jul pola avgusta zna da se spusti CPC, .valjda zbog godišnjih odmora. Jesen najviše decembar zna da bude dosta jak p pitanju cifri i CPC-a
A uvek kada staviš neke druge oglase uz adsense, adsense zna da opadne cena po kliku
A što se tiče adsense nema jačeg jer da se ne lažemo, on je svetski lider što se tiče i plaćanja (udela) i raznolikosti oglasa

2 Likeova

oktobar, novembar i decembar uvijek najveci cpc

1 Like

Adsense je dio velike firme, ali sto se tice placanja, placaju dosta su ispod nekih mreza poput adnow, nativemedie itd ako je u pitanju traffic sa fb i sl

1 Like

Potpuno se slažem s tobom! To je tačno.Ko ima traffic s društvenih mreža cena klika kao i zarade opadne.Google voli organic posete ( ko što svi znamo)

1 Like

Vi što radite godinama… Zanima me jel korona idalje ima utjecaj na prihod,?

Koji ti bude CPC na adsense?

Ja mislim da ne, ali Google update svakako da.

pozzz
već par dana za redom mi pada ctr i rpm.
nemam dupli klik, a za par dana prepolovio se rpm, dok je ctr pao za 30%
čudno mi je sve to s obzirom koje doba godine je u pitanju, pa me zanima dešava li se kod vas isto ?

Ja sam na Ezoicu, i isto je lagano pala zarada zadnjih 10-tak dana… Vjerojatno je “zagrijavanje” pred ove udarne dane naredna 2 mjeseca…

A što se tiče korone mislim da je zarada još narasla, zadnjih par godina non-stop raste zarada od oglasa… Zadnjih tjedan dana mi je RPM $12.24, a bio je oko 14. Ne zvuči puno, ali pad je jbga.

2 Likeova

Možda je i ovo jedan od razloga malog ctr, super kreirana reklama

Nema veze izgled reklame niti tekst. U pitanju su advesteri koliko su spremni u toku ovog meseca ulagati u kampanju za oglašavanje.
Mali CTR može da ima veze sa pozicijiom i veličinom adsesne oglasa koja je niša sajta u pitanju kvalitet tekstova,doalzak posetilaca da li sa pretraživača ili druištvenih mreža
CRT od 2% -3 % je dobar! CRT manji je razlog da se vidi “đe ba zapelo” :joy: na sajtu s adense (gledaj poseldnjih 3 meseca)

Što reče petarvu ovo je zagreejavanje pred božićne i novgodišnje praznike to jest, sledeći mesec.

pajdo, ka uđem na svoju stranicu da pregledam reklame, baš zbog te zabrinutosti što niko neklikće, u đem u članak, prelistam ga i par puta opsujem jer nema reklama samo bili blokovi, vratim opet kad ono trebaš dno od tegla da skontaš da je to reklama, i od 4 banner pozicije u članku ta reklama na 3 pozicije, ozb prelisto članak mislio da nema reklama… i da mi treba viza ova sa reklame ja nebih kliknuo kolioko sranje od reklame…

Pogledaj u adsense koliki ti je procenat u jezicma reklama na sajtu .Pokušaj da ukloniš ( blokiraš) reklame za koje misliš da neće ti doneti zaradu ili koje su bezveze.

Takođe pogledaj u nalogu adsense pod (hrv) “kontrole za blokiranje” —tvoj domen sajta - “opće kategorije” tu možeš videti koje kategorje ti donose malu zaradu a koje su O.K to jst one koje ti donose malu zaraduj jednostavno blokiraš

To ti je normalno sada pred crni petak, Bozic i Novu Godinu. Jednostavno advertiseri stede za ta razdoblja pa slabije ulazu u reklamiranje. Opcenito je 11 i 1 mjesec najgori za adsense, web shopove, amazon affiliate i sl.

1 Like

Oktobar, novembar i decembar su uvijek najbolji i najskuplji mjeseci. Godinama unazad, barem u mom slučaju.

Meni je znao januar biti bolji od decembra.

Ja mislim da od kategorije do kategorije sajtova zavisi i mesečna zarada. Kod mene je na primer 1 mesec kao 6 i 7 mesec (deo leta) znaju biti loši

Ali globalno gledajući po internetu kod publishera je to obično 12 mesec zna biti dobar a loš 1 mesec godine

Jel vam se pojavila ova nova opcija u adsense vezana za gdpr i to…treba li sta dirati?

Koliko sam shvatio to je samo za publishere iz EU ako gledam po jezicima na kojima se se primenjuje taj “adsene” GDPR. . ili možda grešim?

Nisam testirao pošto sam iz Srbije sad verovatno na sajtovima će se prikazivati po 2 banera jedan za sajt ono…saglasnost za kolaćiće sajta i ovaj drugo za adsense

Toliko smaraju s tim GDPR za svaki klik ,kolaćiće posetu sajtu moraš imati nekakvu slaglasnost bože sačuvaj! :roll_eyes: