Koju domenu odabrati?

Htio bih mišljenje ljudi koji imaju više iskustva sa domenama da mi pomognu odabrati koju je bolje kupiti. Imam mogućnost kupiti .co domenu koja sadrži točno ključnu riječ, a druga mogućnost je .com domena, ali uz ključnu riječ je i druga riječ koja uglavnom ne mijenja smisao, ali mi je nekako višak. Sad što vi mislite, je li za stranicu na hrvatskom jeziku bolje .co ili .com?

Ako je u pitanju nekakva aplikacija onda .co ali ako je blog ili nešto slično onda .com

Za sad bi to bio samo običan website sa hrpom podstranica, ali nije isključeno, ako budem imao vremena da napravim i aplikaciju.

ja bih se opredelio za ovu varijantu. Jer ako će se na sajtu nalaziti sadržaj direktno ili indirektno povezan za domen sajta to bi bilo O.K.!

I ja sam skloniji toj opciji jer ima samo jednu ključnu riječ dok bi na .com domeni bila ta ključna riječ, ali i još jedna riječ koja ne mijenja smisao, ali za sad mi ni ne izgleda da bi nešto donijela, samo ne znam kako bi to utjecalo na rangiranje jer nisam do sad imao .co domenu, a site bi bio na hrvatskom.

Evo možda ti malo pomogne u razmišljanju

.com uvijek bez razmisljanja