Koju tehnologiju odabrati za izradu tematskih web stranica

Pozdrav,

da pojasnim naslov teme/zahtjev.

Znači cilj je napraviti sustav koji će krajnjem korisniku omogućiti:

  • unos podataka
  • odabir teme/izgled njegove web stranice za prikaz unesenih podataka
  • generiranje/prikaz web stranice

U sustavu se znači nalazi više korisnika i svaki od njih posjeduje neke svoje podatke (koje uređuje kroz svoju upravljačku ploču)
Jedna od opcija koju korisnik odabire je izgled/teme web stranice koja će prikazivati te njegove podatke.

Konačni target za korisnika je da nakon što unese svoje podatke…da dobije svoju web stranicu i da po ažuriranju svojih podataka u upravljačkoj ploči, web stranica isprati te promjene.

Targeti sustava su:

  1. da sve radi automatski … da nema potrebe da admin išta radi kod ulaska novog korisnika u sistem, tj. kod generiranja nove stranice

  2. da je sustav proširiv sa novim temama

  3. da korisnici imaju veliku fleksibilnost prilagodbe gotovih tema vlastitim potrebama. (Tipa da mogu na gotovu temu dodavati vlastite podstranice i tako nadograđivati svoju web stranicu po potrebi)

  4. da korisnici mogu sami po želji izgrađivati vlastite teme i dijeliti ih sa drugima

  5. da izrada novih tema bude čim više izrada “raw html”-a. Tj. da korisnik koji zna html/css, ne mora poznavat puno dodatnih pravila da bi mogao izgraditi temu.

  6. da postoji podrška za multijezičnost

Kojim putem bi krenuli od odabira tehnologija? Hvala :slight_smile:

E ti bi sad htio bit konkurencija Wixu :grin:

1 Like

Hehe, uzmi Wordpress multiste.
Dobro podesi, dobar server, i sigurnost.

pa što je Wordpress.com nego multisite.

Pa zapravo da :slight_smile:

Bilo bi pametnije da sam pitanje postavio prije nego sam krenuo graditi ovakav sustav, ali tko nema u glavi… ima u nogama, hehe … pa sam ja tako prešao fini put sa svojim novim alatićem:

Ako to pogleda dokumente, bit će mi drago čuti utisak.

P.S. za konkurenciju sam se šalio, ne radim ovo radi toga … jednostavno ovakve alate volim imati pod svojom kontrolom radi veće fleksibilnosti. A ovo je nekako must have alat za izgradnju sustava koji trebaju ovaj koncept model_data 2 web_site.

Nisam siguran da se može za WP postići ovo što tražim.

Slagao sam za jednu firmu, multiste, gdje svatko dobije svoju poddomenu, pristup, izbor tema, od onih koje ti preodrediš, te čak multijezičnost. Naravno mogli su sve sami slagati. Bio je dosta uređen profil što mogu što ne.

Bilo je cca 20 korisnika gore, svi svoje različite stranice, i izbor dodataka i tema koje im odobriš.
Svi su imali svoje custom dijelove, jer se radilo o prodaji, uzgajivači lavande u FRA.

Moram reći da su stranice bile jako različite, i da nije bilo nikakvih većih problema.

Pitanje je što sve trebaju imati na mogućnosti. Ali ovo što si naveo, ne vidim baš gotovi sistem da radi to.
Kreiraj svoj CMS hub:)

1 Like