Koliki vam je RPM i cpc ovih dana?

Pozdrav svima, prije svega da kažem ukoliko sam slučajno promašio kategoriju neka ga administratori premjeste na bolje mjesto, izvinjavam se unaprijed.

Zanima me jedno, koliki vam je RPM i cpc u ovom mjesecu?
Kod mene je dosta loše, cpc ne miče 0.01 konstantno stoji, rpm mi je neki dan bio 0.20€ i to cijeli dan tako, danas evo ništa bolje, radim samo na facebook posjeti, znatno je lošija u zadnje vrijeme ali opet se da izvuči solidan broj pregleda (10-15k), na koju posjetu imam oko 1.5€ dnevno.

LP svima :slight_smile:

Ista prica ovaj mesec je haos :slight_smile:

kad su ovi iz google-a smradovi… kao po njima facebook posjeta je loša. a isti ti ljudi koji koriste facebook, normalno koriste i google. nema razlike.

Nema to toliko veze sa fb vec sa tim kakva je konverzija i koliko se para izvuce iz dzepova ljudi. Ako narod ne trosi onda je cpc nizak, nema pretjerane filozofije

Veliku ulogu ima i nicha…

nije isto kada neko hoće da kupi halogenu rasvjetu pa kuca na google i preko googlea dođe na tvoj sajt i kupi jer si prvi na googleu i kada mu na fejsbuku iskoči reklama za halogenu rasvjetu, možda će kliknuti na oglas ali je mala šansa da kupi, dok je na googleu što je tražio to i dobio i sigurno će kupiti jer je to tražio :smiley:

1 Like

Meni se od jučer znatno popravilo, fejsbuk posjeta razvaljuje ( nekim čudom ) , i RPM se povećao, cpc je tu otprilike na 0.02 -0.03
Kod vas?

Meni je ovaj mjesec CPC 0.16 eura i RPM 2.64 eura za posjetu većinom iz USA. Dosta manje nego prošli mjesec.

da ne otvaram novu temu :slight_smile:

da li je i vama trenutni rpm skoro na levelu ljetnog perioda ?

sad je rpm 0.18e, u julu je bio 0.15e

Kakav vam je RPM na adsenseu za decembar? Mnogi se zale da je jako losije nego prethodnih godina, kod mene isto 30% manji nego prosle godine…

1 Like

Kod mene je isto manji… ca. $10-11

Kod mene je losiji na svim mrezama i na svim sajtovima.

I kod mene je CPC nešto zadnjih dana totalno opao.! Nikada ovako nije bilo za 12 u mesecu da opadne CPC obično je znao biti uvek dosta jak.

1 Like

rezime cijele godine :slight_smile:

  1. i 2. mj ekstremno dobri s obzirom da je početak godine…
  2. pad 5%
  3. pad 5%
  4. pad 10%
  5. pad 10%
  6. pad 10%
  7. pad 10%
  8. i 10. 11. kao blagi rast ali jedno 5% :rofl:
  9. je porastao za 30% ali svejedno nije niti nadoknadio sav onaj zbroj padova…

= katastrofa godina… a nema nade niti za iduću…

4 Likeova

A pretpostavljam da će se RPM lagano vratiti na one brojke prije pandemije (podignuto za stopu inflacije)

1 Like

kad je bila korona pad je bio tamo od početka 2020. pa do crnog petka, poslije toga je krivulja stalno išla gore sve do početka rata…
ovo zbog rata-inflacije će da potraje 2-3 puta više nego ona katastrofa zbog pandemije…
daj Bože da griješim…

Dame i gospodo - ChatGPT.

jedan od G partnera na moje pitanje šta je s prihodima poslao mi ovu sliku, crveno je pogodite koja godina :stuck_out_tongue: a zeleno prošla 2021 godina.
e još kome se potrefio i pad prometa (taj sam) …


@simeon jel tebi još fb gura ?

da “dvaest znakova” …