Koliko često objavljivati na Facebook - news/media stranica?

Koliko često bi bilo optimalno objavljivati postove na Facebooku kada je u pitanju news site, lokalnog karaktera?

Dnevno objavim oko 25 vijesti. I imao sam praksu dijeliti vijesti na FB stranicu (27 000 followera) svakih sat vremena. Počeo bih oko 7:00, a zadnja objava bi mi bila oko 23:00 ili čak ponoći.

Ali vidim da je FB smanjio dobro organski reach.

Ja zakažem 30-35 linkova dnevno. 24 linka ide redovno na svaki sat po jedan, ostale ubacim između kad ima nekih tzv udarnih vijesti…

Jednom sedmično zakažem za 7 dana unaprijed linkove i onda svaki dan objavim po malo tih nekih “top” vijesti. Ovo što zakazujem unaprijed za 7 dana su uglavnom stari članci koji su djeljeni do sad barem po 7-8 puta svaki. :sweat_smile:

Ja sam prvih nekoliko godina zakazivao linkove na taj način, negdje do 23:00 ili ponoći.

Onda sam povećao na 24 linka, tj na svaki sat + 3 slike dnevno i tako radio godinama. Sada postavim kako rekoh preko 30 linkova dnevno. Slike skoro da i ne postavljam. Možda par puta mjesečno kad mi se da.

Danas je samo bitno da li FB gura ili ne.

Kad FB krene da gura, onda radim stalno nove članke. Do sad je gurao jedan period svake godine, nadam se da će tako i nastaviti. :smiley:

1 Like

Meni je reach pao od početka godine. Prije je to išlo kao podmazano. Mada i sada katkad imam neke postove koji iskoče i skupe preko 1000 lajkova ili reach od oko 100 000

Pozdrav. Da li je ko od vas skoro dobio na stranici ogranicenja reacha, koliko traje dugo da se vrati u normalu, ili mozda zalbu poslat

traje najmanje 3 mjeseca, al moze i duze

Znaci nista ispod 3 mj. S tim da ne krsim standarde, par prenosenja laznih vijesti.

a sto ne propravis to oko fejk njuz? idi ispravi clanak i javi se ovima sto su te oznacili, imas kod njih tutorijal kako da to maknes

Raskrinkavanje.ba
Oni to sad prate, a ne mogu nac taj tutorijal , ne vidim na yt da ima,ako znas gdje je da samo link posaljes.

pogledaj njihovo recenziju tog sto je napisano… onda idi na svoj clanak i edituj te lazne navode i navedi gore na vrh clanak da je original sadrzavao neistine…

onda na fb reloaduj link (da ucita novi naslov) i dodaj napomenu da je originalni clanak sadrzavao netacne navode

onda se javi njima na email s linkom do njihoovog clanka, linkom do tvog clanka i linkom do post ana fb i reci da si ispravio netacne navode

2 Likeova

Koliko se sjećam ispraviš tekst i javiš im se na email da je post ispravljen sa linkom posta na sajtu i fejsu. Ali uslov je da link sa fejsbuka nije obrisan.

@simeon je već napisao nisam čitao u žurbi sam…

1 Like