Koliko dnevno vam je laptop upaljen?

Koliko dnevno vam je laptop upaljen? Ima li ko da ga drzi upaljenim 24h?

24/7/365. Spojen na 2 x 24 inch monitora. Rebootam ga 1 u 2 mjeseca zbog updejtova.

1 Like

Pa sta je i po noci upaljen?
Moj je upaljen od jutra do veceri i isto je spojen na dodatni monitor. Ali da mislim da ovi regularni jeftiniji laptopi nebi smjeli tako raditi, jer mislim da nisu za to ni napravljeni.

1 Like

24/7 :slight_smile: Nije notebook nista specialno. Lenovo B590. Nadogradjen na 12GB rama, SSD 500GB + 2TB sata, dodan nekakav core i7 u njega i to je to. Laptop i ne vidim, on je mountan ispod stola, a na stolu su samo 2 monitora, mis i tipkovnica :slight_smile: Mijenjam racunalo svake 4 godine i to je to. Igrice ne igram, graficka mi apsolutno ne treba za development i photoshop.

Kak nije specialno, haha.

Al iskreno ovo je jedan od cudnijih nacina koristenja laptopa, pa sta ne kupis desktop kompjuter?

Ja svoj koristim tako da je ujutro upaljen do veceri, i povremeno kad se odmaram od desktop racunala gdje stojim dodjem i legnem malo s laptopom. Al moje stara kanta, HP6830 i radi ko urica. Ubuntu 14.04 i ima vec mozda skoro i 10 godina.

U mene je ovaj laptop http://h71016.www7.hp.com/html/psg_101410_nb1/index.asp

pa nez dal i ja da ga gasim

Nema potrebe za desktopom, em kupi prasinu, em zuji, em zauzima mjesto :slight_smile: Ovo je sasvim dovoljno.
A nije specijalno … jer kad gledas … ja sam mozda utuko nekih 5-6 tisuca za racunalo koje meni sasvim super sluzi svrsi za moje potrebe … a ima ih na trzistu sto se tice notebookova i za 30.000 … tako da :slight_smile:

1 Like

Evo ja ga ne gasim jer sam lijen. Bilo bi bolje da ga gasim. Ali onda bi ga trebao upaliti jer mi ovaj latopt ujedno se i ponasa kao server, skida backup automatski u oredjeno vrijeme.

Pa sad ako si i ti smao lijen, nemoj biti, ugasi ga. A ako je ensto drugo u igri onda odluci koliko je to bitno. Jer sve te tehnologiej imaju radne sate, neke imaju vise neke manje, tak da su mi monitori znali krepat za 1 godinu cim istekne garancija, a vis ovaj laptop vec skoo 10 godina ide bez da se gasi tokom dana.

HP EliteBook 8770w /i7/16GB/256 GB SSD + 2 TB SATA
Docking station -> 24/7/365
Ovo mi je peti EliteBook po redu, nikad nikakvih problema niti s jednim. Svaku lipu vrijede.

Od 16h do 08h upaljen. Kada sam na poslu ako nisam zaboravio ugasim ga.

Dell Inspiron 3543 cini mi se, upaljen od 0 do 24, tu i tamo resetiram. Radi mi bot na njemu, zato je non stop upaljen. Kupljen na ljeto, dell ima 36mj garanciju, tako i tako nakon tri godine i5 i 8 Gb rama će bit slabo pa ću morati kupiti novi…

Slobodno ovi sto imaju upaljeno 24/7/365 dana napisu cijenu dog laptopa, cisto da covjek zande da njegov za 3k nemoze biti 24/7/365 jer takvi laptopi kostaju preko 10 000kn i vise… Pa napisite koliko ste platili te masine.

Moj je upaljen već mjesecima, nisam znao da neko gasi laptop.

3 Likeova

Bugi ga je prekuco heheheh

Evo da se nadovežem, cijena je bila 4700kn na akciji, sada je nešto malo iznad 5, al vjerujem da ima negdje i jeftinije.
http://promo.links.hr/dell/inspiron-3543/

Moj ceo dan pegla, gasi se samo nocu od 03-09

1 Like

Kod menee komp nije ugašen od kako je kupljen, izzuzev kada nestane struje :smiley:
A koristim tv LG umjesto monitora i on takodje nije ugasen od kaako je kkupljen :smiley:

1 Like

Što ću ga gasiti, stavim ga na sleep kada ga ne koristim, to je isto kao da je ugašen.

da mi laptop rikne srce bi me opalilo :smiley:

Nema tajni. CeBit, Hannover, 1999.99 € s popustom. Odmah je slijedila nadogradnja SSD + 8GB memorije. Od tad je proslo godinu i 8 mjeseci, nadam se da sam bar jos 2 godine miran :smile: