Koliko je opasan info popup o Cookies?

Tko može zamisliti mogućnost da zlonamjerni webmasteri neće u obavijest o kolačićima ugraditi zlonamjernu malicioznu skriptu i tako prevariti posjetitelja ili ga zaraziti virusom?
Što vi mislite?

A sto cu mislit? Ima svasta :slight_smile: Kada si prije za 50$ mogao dobiti cijeli paket, rat (besplatni) + binder + jbga zaboravio ime uglavnom stavlja hrpu junka u file da ga kasnije moze lakse updejtat tj da stavi av signature na junk i tako imas trojanca koji ti najvise 2 tjedna nijedan av ne moze detektirat, redovito ga updejtas i amen, ako ovo dijete moze dobiti za 50$ onda mozes samo zamisliti sto ljudi rade sa ostalim stvarima, ali ima i pametnih ljudi koji upadnu na sajt recimo oglasnika, skinu sve mailove korisnika i kasnije otvore legalan oglasnik, a vec imaju desetke i desetke tisuca pravih mailova. Dobro sada sam isao dalje sa temom, uglavnom svasta se dogada :slight_smile:

1 Like

Čisto sam čitajući neke IT portale i forume počeo razmišljati o tome :slight_smile:
Zanima me mišljenje ostalih stručnjaka koji se bave webom?

Jednako opasan ko bilo koji drugi klik na web stranici…

Naime developer ima određenu kontrolu nad svakim tvojim klikom na stranici…i nema za njega razlike što će aktivirati/napraviti kada ti kliknes na taj popup ili bilo gdje drugdje. A ti normalno moras kliktati po stranici da bi koristio njenu funkcionalnost.
E sad, developer nema tu bog zna kakvu kontrolu…ima onoliku koliku mu browser dopusti. Kad bi ti developer mogao raditi sto god…vec davno bi imao raspad sistema. A ni browser ti ne moze raditi stogod, i on podlijeze restrikcijama koje mu ogranicava windows sustav…

1 Like

U pravu ste obojica. No, što mislite kolika je mogućnost da to netko iskoristi u realnom svijetu?

A koliko je opasan Login klik ili 18+ klik ili klik na Search ili bilo koji klik na web stranicu? Jel prpa sad,a?:wink:
Odlaziti na “provjerene” stranice, redovni updejti svega(OS,antivirus, anti malwer, anti…)

1 Like

U pravu si. No tih stranica je mali postotak.
A zbog GDPR ovakvih će biit veliki postotak.

Velim ti, i ako moze iskoristiti…to nema nikakve veze sa porukom o cookie-ima, ni sa GDPRom…nego je to onda opcenit problem browsera koji je ostavio veliki veliki propust, a i OS je tu onda ostavio propust.

Jednostavno nema web stranice po kojoj ne klikces…ako bi taj klik mogao biti opasan za tebe…onda je puno puno sistema tu falilo nesto. Realnost je malo drugacija.

1 Like

Mozda neki mix browsera, password managera i sandboxa, ali previse zahebancije za obicno pristupanje stranici. Radije bih da me pita “Hoces li virus Da ili Ne” da odmah znam na cemu sam :stuck_out_tongue:

1 Like

Klik na popup, po tom pitanju, nije ništa opasniji od bilo kojeg drugog klika na stranici. Isti code se može pokrenuti i na bilo koji klik na link unutar stranice, na a href, na img, na div, na bilo koji element pa i na cijeli body ak baš treba :slight_smile:
Dakle, ak se baš netko zaželi odvrtiti nešto maliciozno (iako teško obzirom na današnje browsere i sisteme), može to odraditi skriveno i postaviti na sasvim bezazleno mjesto.

1 Like

Vrlo interesantna razmišljanja, hvala što ste ih podijelili. LP

Prije bi tvoje razmišljanje bilo interesantno koje pokazuje koliko neki korisnik današnje tehnologije nema pojma kako stvari šljakaju. Bez uvrede :wink:

Istom logikom se možeš bojati da ćeš pobrati virus kada puniš mobitel na nepoznatoj utičnici. Teoretski bi i tako netko mogao kroz frekvenciju punjenja da ti kodira po mobitelu…ali opet puno puno sistema bi moralo odskakati od svoje primarne namjene da ostane takav propust…što softwareskih, što hardverskih. Tako da u praksi je takvo što vjerovatno nemoguće…ali pitanje i do kad nemoguće. Propusti su nešto što se pojavljuje povremeno i na iznenađenje svih…pa i onih koji ih slučajno otkriju. :slight_smile:

2 Likeova

Hvala ti za sudjelovanje u temi. LP