Koliko je ozbiljan DDOS napad prema ovome?

Javili su klijentovi hosting provideri da imaju DDOS.

Koliko je ozbiljan DDOS napad prema ovome dolje ako se uopće može nešto iz toga izvuč ako uopće to je što kažu:
Server Load 86.66 (8 cpus)
Memory Used 81.96 %

Naime CPU ne pada ispod 70-80.

A ram varira od 80-90%

Naravno da rad i prikaz je skroz sporadičan, rekao bih nemoguć.

EDIT:
Server Load 123.05 (8 cpus) :slight_smile:

Meni kad netko dodje s pricom imamo ddos napad prvo pitam, gdje je hostano, jel shared hosting?

Ako nije shared hosting onda treba vidjeti o cemu se tocno radi, dali je na serveru nesto interesantno, popularno.

Ako je to tamo neki server s xy stranicama, relativno nevaznim, nebitnim onda se ne radi o nikakvom ddos napadu.

Čista glupost.
Scaki iole ozbiljan hosting provider koristi jednu od xy metoda anti-DDoS zaštite.
Black Hole je u današnje vrijeme bar lako implementirati ako ništa drugo… naravno, zahtijeva znanje u ulaganje u opremu.

1 Like

Da, ali koliko su ti ddos napadi cesti?

Ti kao hosting provider mozda iams tocniju informaciju.

Ovako nekom mojom logikom mislim da ddos napadi su strasno riejtki. Jer em su to skupi napadi koje je jako tesko napravit i neznam da bi sad osoba koja to moze napravit isla tamo neki servercic rusit onak radi fore…

Nije toliko rijedko. U uvoj godini bili su napadnuti namanje tri veliki hosteri u Sloveniji. Najgori napad za mene je bio napad na nameservere od siel.si - imajo sam par sati skoro 200 domena down :slight_smile:

A ovo gore nije nikakav ddos - kad dodze pravi ddos ne mozes se logirat nikdje, a ne da imas CPU na 80% sto nije nista posebno …

Nisam ja rekao DDOS, hosting provider.
Infonet… kad smo kod toga.

Nemam tamo ništa, ne znam ništa od njima, no nisu baš prosječni jdoo sa 20k zarade godišnje:)

Uglavnom završilo ali trajalo je ponedjeljka rano jutro do cca 10h. Stalno ispadanje, prespori rad. greške, enginx failed, sql bla bla… onak totalni raspad.

No sve je riješeno ali eto tih cca 4-5 sati koliko sam radio jučer je bila aposlutna muka.

A Murphy kaže uvijek u nagorem trenutku.

Jučer uploadao na preview mjesto na tom serveru web dućan koji smo pripremali, zadnju verziju za prezentaciju u 14h jučer. E… lud…

No sve je prošlo dobro.

Gle, kad nesto krene po zlu najbolje je reci ddos. To onak najstrasnije zvuci i onak kao nema pomoci.

tak da svaki pravi hosting provider uvijek ima ddos napade.

2 Likeova

A super… Moj sistem to ne bi bio.

Prestrašno ako je to najlakši izgovor.

Pričam sada sa Croadrijom problem sa importom baze.
Ne znam tko je tu lud, import na njihov plesk ne proalzi, dok prolazi na bilo kojem drugom serveru.

Sada recite da li sam lud. Probao sam:

  • na Bnet, t-com mreži
  • preko mozzile i chroma
  • sa cPanela na plesk druga dva servera
  • sapleska na pelsk na jednom serveru
  • sa cPanela na cPanel par puta

NIKADA ni jedan problem prijava, pop up, ili išta.

kod njih:
"An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings. You may want to refresh the page."
i dva puta greška:
“You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to documentation for a workaround for this limit.”

Limit je postavljen na:
(Max: 2,048MiB)
gdje ih pitam koliko je to MB samo da vidim odgovor, na kraju ne kažu.

I gdje mi podrška kaže jedan gospodin, kod nas nije greška kod nas je sve super, greška može biti isključivo kod Vas.

Da ne kažem da se problem riješava već mjesec dana, kada je bio riješen i sada opet ista priča.

Pa stvarno ne razumijem…

Poslao im sve osim što nisam video snimio i poslao.

php.ini

upload_max_filesize
post_max_size
potom restart servera

guglaj

Vrlo vjerojatno su pod ddos napadom pa ne radi svaki put akd ti probas, hehe

:slight_smile:

Well malo se kasno prekljucujem u temu al bolje ikad nego ikad,kad smo kod DDoS-a on je veoma opasan na cloud bazi dok hardware se rjetko kad osteti ali kod ogromnih napada radi,nemoj pokusavati ni IPtables niti ista jer nece pomoc,ono sta mozes je NULL Route webstranicu dok ddos neprode nisi objasnio da li je BOTNET ili SPOOFED napad

To je bilo od klijenta server INfo net. Uglavnom što god je bilo riješili su kroz 3-4 sata ili tako nešto.

Ne bavim se više serverima, imam reselere neke pa neka se drugi brinu o tome kada ih se plaća :slight_smile:
ja više vremena, oni više psola/novaca.