Koliko je štetno zračenje uređaja; modem i router?

u mojoj sobi su modem i ruter … non stop upaljeni … jako blizu kreveta na kojem spavam, u sobi provodim prilično vremena dnevno

koliko te stvari ustvari zrače, koliki je rizik ne daj bože tumor neki ili nešto?

Jel ne gasis komp nikada, tj. ni kada spavas u istoj sobi dok on radi?
Ja sam imao taj obicaj isto, jer tako i radim i spavam, u naletima, neredovno.
Od skorije poceo da gasim komp kad god idem na spavanje i glava dosta bistrija kad se probudim, sveziji sam, odmorniji.
Mislim da ima veze prilicno sa zdravljem, bar na duge staze, i da treba voditi racuna ako imas izbor.

Komp stvara buku i ako je u istoj sobi gdje spavaš treba ga gasiti prije spavanja.

Mobitel ne držiš ispod jastuka, nemoj niti router. I to je to :slight_smile:

To sa pojedinačnim zračenjima je sve preuveličano. Normalno da nije zdravo, ali je manji problem nego sve ono na što ne možeš utjecat.

Nemoj da ti je glava baš na par cm od routera i to je sve na što trebaš pazit.

Zrači sve oko nas. Gdje god se nalaziš hvataš signal 101 televizije i 501 radio stanice. Hvataš wifi od 51 susjeda, i od svih mogućih mreža teleoperatera. Antene teleoperatera su na svakoj drugoj zgradi. Sve to ti prolazi i ravno kroz glavu.

Jel te stvarno brine tvoj mali router? :smile:

Baš me zanima kako bi bilo provest par dana negdje gdje nema nikakvih signala od ničega, ako takvo mjesto danas još uopće postoji na Zemlji.

2 Likeova

Druge stvari imaju vise negativnog utjecaja na tvoje zdravlje a mozda su usko povezana uz te uredjaje.

Vece sanse su da ces umrijet zbog sjedenja nego zatos to ti je komp u sobi upaljen 24/7.

A ovo o tumorima i ostalim necu komentirat jer cu odvest temu opet u krivom smjeru. Naravno jedan od faktora za tumor je i zracenje, ali to zracenje treba biti u puno vecim kolicinama. A ljude iskreno ne brine ni rak ni tumor, jer da ih brine odna bi definitivno promjenili zivotni stil, pocevsi od jednog od najveceg problema, stresa.

Ako ti ovi uredjaji stvaraju stres (tipa, posao koji radis na njima ti je stresan), to ti je veci faktor od ovog zracenja. A onda kada na to dovedes prekomjerno kolicinu unosa proteina imas dobre sanse za neki od ovih bolesti.

Zracenje uredjaja u sobi je kao da imas pozar u dalmaciji sirokog razmjera pa si sad uzeo kanticu vode i ides gasit, a u garazi imas 2 kanadera…