Koliko je teško napraviti ovakvu stranicu sa WP

Pozdrav,

malo nespretan naziv teme, no zanima me jel komplicirano sa WP napraviti ovakvo nešto:

…za nekoga (mene) koji nemam baš iskustva sa WP.

Nije baš da ništa ne znam, znam inicijalno postaviti wp stranicu …i dalje mi je mutno xd.
Zanimale bi me neke okvirne smjernice:

  • jel ovakva stranica zavisi od teme ili je više do pluginova koji riješavaju određene sekcije?
  • tipa na naslovnoj ovaj box “PROIZVODI”, jel to određeni plugin ili kako se dodaju takve stvari?
  • ili na podstranici https://www.pleglas.hr/proizvodi/, tu postoje neke opcije sortiranja proizvoda …, nemam ideju jel se to pravi custom html/js za takve stvari ili to sve određeni pluginovi riješavaju?
  • pretpostavljam, takve sekcije ne zavise od inicijalno odabrane teme?

Hvala unaprijed na savjetima :slight_smile:

Ako će ti išta pomoći, ovo su pluginovi koje koriste:

image

Nisam radio takve stranice do sada, ali ne čini se pretjerano komplicirano ako se malo zadaš.

Ovo je Elementor. Sortitranje je defaultno WooCommerce sortiranje. Nije ovo uopce komplicirano za sloziti.

Woodmart temu koristi ovaj sajt.

Pogledaj demo da li ima sličan template a vjerujem da ima.

1 Like

Ovdje je korišten elementor, ali su ga vjerojatno nadogradili da ima sve ovo, animacije, efekte…, koliko ja znam po defaultu elementor pro nema naprednije animacije.

Inače, za animacije sam ja koristio gsap: https://gsap.com/, super stvar.

Da, tema je woodmart, prošireno je s pluginovima, tako da vjerojatno ovi dodatni pluginovi imaju te animacije.

Ok, hvala vam.
Budem se zadao :slight_smile:

Imas i ovaj besplatan softver - https://www.httrack.com/
Skines koji hoces web i vidis kako je to sve slozeno otprilike…

2 Likeova

Woodmart thema + Elementor. Ovo se može napraviti u roko od dva dana ako dobro poznaješ Woodmart i Elementor. :slight_smile:

Ova kombinacija je savršena, ne treba ti velika količina plugina a ni neko napredno znanje, eventualno CSS i možda malo PHP za snippet.

Ako mogu ovdje priupitati, koji plugin je ok koristiti za kontakt formu?

Krenuo sam sa wpforms, ali jednostavno ne šalje email i nemam pojma kako bi istražio grešku.

Nešto sam instalirao WP mail SMTP, nebi li podesio SMTP parametre i nakon toga kontakt forma vidno ne radi …submit loader se vrti u beskonačnost. Prije ovog SMTP-a me je barem lagala da je email uspješno poslan.

Nisam skužio dali wpforms koristi svoje SMTP parametre, ili sam to trebao negdje unesti?

ovaj je najpopularniji

1 Like

Wpforms koristi. Ne treba ti nikakav smtp plugin nego podesi mx records za mail na hostingu

Evo tek sada se vratio na ovo …probao sa Contact Form 7 …i ne radi ni ona. Tako da su mi sada sumnje definitivno uprte na host.
Nebih znao što je taj mx records…

Generalno mi nije jasan koncept kako te forme šalju emailove kada niti ne traže smtp podatke?? …mislim, da bi se neki email poslao, treba parametre smtp servera?

Što bi značilo da te forme ako ne traže smtp parametre, da to šalju sa nekog svog smtp servera ili?
Što mi je pak malo sumnjivo da bi to tako išlo … tako da sam zbunjen kako to funkcionira uopće, a onda nemam ideju niti koja karika šteka, kad ne znam niti koje karike tu postoje uopće, heh.

Kao što sam ti rekao podesi si MX records na serveru. Da bi znao koji MX zapis ti fali ideš na https://mxtoolbox.com/ i tu upišeš svoju domenu. Znam već unaprijed da će faliti DMARC zapis. To podešavaš na svom hostingu.

2 Likeova

DMARC zapis kao da sam nekada prije već dodavao i ako me sjećanje dobro služi, to nije bilo iz razloga jer se mailovi nisu slali, nego zato jer su odlazili u SPAM. (A sada se baš nikako ne pošalju)

Ovaj mxtoolbox tool kaže:

Nisam siguran što želi reći, čekam odgovor i hosta, možda ću biti pametniji.

Inače problematiku i proceduru slanja tih mailova i dalje uopće ne kužim, što kada npr. imam instaliran WP lokalno … tko onda šalje email?

Vezano uz ovu WP stranicu, mailovi se nisu slali niti dok je site bio postavljen lokalno …nadao sam se da će to možda proraditi kada bude online, ali očito nije. Uglavnom, volio bi skapirati kako to funkcionira…hmm.

Lokalno ne salje nitko jer lokalno naravno nemas mail server.
Kada je stranica online svaki hosting ima mail server i on vrsi slanje mailova.
Da bi najbezbolnije rijesio problem instaliraj si wp mail smtp plugin i podesi ga. U njemu imas mail test koji ce ti reci gdje je problem ako eventualno postoji.

Nezz baš …ja svaku stranicu što razvijam (bez WP inače) …sve funkcionalnosti rade i lokalno u testnom okruženju. (Koliko bi imalo smisla razvojno/testno okruženje, ako će neke stvari proraditi tek nakon publishanja online? )

Vezano za email, zadajem smtp parametre i php šalje mailove bez problema i sa localhosta.

A što se ovdje dešava, nebih znao …ali po sugestiji chatGPT-a, hostinzi imaju neke svoje postavke koje WP čita i prema njima se referira kada šalje email. Od tuda on vjerovatno vuče smtp podatke ili što li već koristi da bi poslao mail…

Ja ti ne znam lokalno jer nikad ne radim lokalno :slight_smile: . Ako ti ne bude islo posalji poruku pa ti ja to namjestim, naravno dzaba.

Primjetio sam da WP baš nije praktičan, valjda niti namjenjen za lokalni rad …dočim ga je nezgodno preseliti online.
On u bazi sprema apsolutne putanje vezane uz domenu gdje je instaliran, što je po meni poprilično bedasto… i to već dosta otežava selidbu.

Hvala ti na ponudi :wink: …ali bemu, moram se sam s ovim izboriti, nekog vraga budem i naučio.

Ma imas tutorijala za wp mail smtp kolko oces posvuda.

Btw. čini se da sam našao grešku … bit će velika banalnost, ali sam ja iz određenog razloga za to bio slijep.

Naime, tamo gdje stoji u settingsu “email from”, tamo je bilo defaultno uneseno [email protected] …i meni je to djelovalo ok, iako takav email nisam kreirao na hostu.

Sada kada sam kreirao, mail se eto poslao. Vojla.

Banalno, ali ja sam to propustio vidjeti jer kada inače šaljem email sa smpt parametrima, ne moram brinuti o tome jel postoji email koji se definira kao pošiljatelj…pa sam eto ovdje bio čorav to vidjeti ranije.

1 Like