Koliko košta izrada otprilike ovakve web stranice?

Za izradu stranice poput one na linku, netko ce naplatiti 1k EUR (uz koristenje gotovih rjesenja), a netko 100k EUR (recimo kad je drzava kupac). Tesko je generalizirati oko toga koliko bi to kostalo u stvarnosti.

2 Likeova

Googlanjem sam isto to vidio - ali nema previše informacija online - bilo bi super za tako nešto konkurirati pa da barem pola troška se pokrije

Nisam video da ima ovaj airbnb clone i da se o tome radi. Po meni, ovo moze da kosta kao sto steelmaiden kaze od 1k do 100k eur. Ja da ulazem u ovakav projekat, nikad ne bih radio od nule ovakve sajtove, niti mislim da je ova platforma radjena custom - u kodu se vidi da je pravljeno za vise jezika, da je custom radjeno, sigurno ne bi pravili da podrzava vise jezika a ne stave da moze da se promeni jezik. Drugo, LCP im je 33sec, sto znaci da postoji gomila plugina, dodataka u kodu, da je radjeno custom radili bi samo funkcije koje im trebaju i bio bi brzi sajt mnogo.

Uzmes neki clone kao ovaj - https://demowpthemes.com/buy2rental/, platis nekome 2,3K da promeni, ulicka i eto u biznisu se. A lako ces posle da uradis redizajn i custom resenje ako ti bude bilo potrebno.

Koliko je jednostavno ili komplicirano raditi redizajn i custom nakon što recimo se uzme neki clone?

Ovo što si stavio vidim da je jako slično stranici koju sam dao kao primjer.

Ono ključno - meni ne treba takva stranica, nema veze s nekretninama i iznajmljivanjem ili prodajom nekretnina - stranicu sam stavio samo kao primjer jer mi se vizualno svidjela - gledajući kao laik

Npr. nađem neku generičku staranicu koju treba recimo usminkati sa 1-2k € da bude ono što zelim - i za godinu dana poželim custom raditi - koliko je to bolan proces?

Zavisi, prvo moras da objasnis o cemu se radi otprilike, da bih ti mogao reci. Nije svaki sajt i aplikacija ista. Ali se obicno ne ulaze full u startu, dok ne validiras svoju zamisao i ideju, pa tek onda kad dobijes klijente popravljas i radis custom ako treba. To svi rade, to nije nista komplikovano, pogotovo sto danas imas gotova resenja za male pare, koja su uradjena bolje od 90 posto custom resenja, jer to rade isto timovi i agencije koje imaju ozbiljne developere, a ne neki tamo studenti. Uglavnom, ako se upustis da radis sve custom a ne znas nista, odrace te svakako. Tako da bolje da krenes sa gotovim resenjem, platis nekoga da ti uradi logo, da ti nalicka sajt, promeni boje itd… Napravis content, uradis SEO optimizaciju, pa ces lako posle da ulozis vise para kada pocnes da zaradjujes od tog sajta i nece ti biti problem da rizikujes u tom smislu.

1 Like