Koliko kosta website koji daje 1000 E profita mjesecno?

o kupovini golfa ‘dvice’ a ti dođeš s Ferrariom :joy:

Hvala svima a pogotovo fg43085, imat cu sigurno jos koje pitanje al moram jos malo proucit situaciju pa da pitanja smislena budu.

Po ovome tu onda… ako se ima 5 sati dnevno na raspolaganju, dobar engleski, i nesto talenta za pisanje…puno vise se isplati pokrenit neki sajt i onda cijel budget sasuti u promociju i slicno. Cini mi se da za sve sajtove koji vec ikakvu lovu donose zapravo u startu treba puno love (puno za pocetnika).

1 Like

Talent za pisanje - budeš kroz vrijeme vidio da ćeš postati puno bolji u pisanju, strukturi artikla. Vidjeti ćeš na što treba obratiti pozornost prilikom pisanja, koje ključne riječi koristiti, kako ih koristiti u artiklu.

Ako pišeš o temi koja ti je poznata i znaš je već duže vrijeme, pisanje će ti postati puno brže. Nekada ćeš napisati jedan dugačak tekst za 2-3h sa slikama, grafovima pa čak i video.
Dok tematika koja ti nije poznata trebati će vremena za istraživanje i potrošiti ćeš nekoliko sati pa i dan.

Na početku će ti sve tražiti puno vremena sve dok ti ne uđe pod normalno, a kasnije ćeš se ubrzati. Napraviti ćeš sebi predloške koje ćeš koristiti da ne radiš iste stvari ispočetka svaki puta.

Početi ćeš raditi i video uz tekstove pa ćeš proširiti izloženost na youtube ili TikTok ili nešto treće.

Sve to će ti donijeti zaradu kroz vrijeme. Samo treba biti uporan i imati plan.

Pod plan mislim barem okvirno da napišeš sebi što ćeš napraviti u određenom periodu. Jer taj plan će ti biti vodilja da znaš da nešto radiš i da ne gubiš vrijeme na ništa(recimo gledanje youtoube video sa sprdanjama).
Ljui su skloni skrenuti s puta ako ih nema što voditi tako da se i meni dogodi da ako nemam plan što raditi dosta vremena potrošim zujeći sa strane, a kasnije mi bude teško da nešto nisam napravio.

Za početak kada pokreneš svoju stranicu imaš trošak domene i hostinga. Sve ostalo može biti besplatno i tražiti će tvoje vrijeme.

8 Likeova

brane333 jel moze onda jedan SVEMIRSKI BROD za mene, u toj vrednosti, na osnovu onog naseg potpisanog starog dokumenta ???

Top. Hvala mnogo na ovom postu

Mislim da ti je pametnije uzeti dosta starih domena i raditi testing Nisha. Ja sam digao u proteklih 16 mjeseci 35 sajtova na Balkanu (odmah su donosili zaradu i donose kroz prodaju guest postova).

Testirao svašta da bi vidio dobru nishu za globalno a da je automatizacija 99% jer sam mrskorod i radim predugo pa znam da je ljudski faktor obično nešto što šteti posao. Balkan je Tito za testiranje jer šta ovdje ‘upusi’ kod skeptika kakvi jesmo i isprepadanih duša zbog svega što se desilo ovdje, to će vani da ide ko ludo!

U taj sajt koji smo odigrali do sada uloženo je oko 8k u razvoj. Lansiramo ga kroz 3 sedmice, bit će zanimljivo vidjeti hoće li uspjeti. Na novoj domeni, unikatan naziv. (jako bitno za ozbiljan posao stvoriti vlastiti brend) u marketing (uglavnom guerila i direct) ćemo uložiti 30k kroz 6 mjeseci.

Strategiju lansiranja smo radili 8m, testing sajtovi su živi oko 14m u prosjeku i donose po cca 6e dnevno, što je ok jer su shit i mikro trzaste. Sve posjete su organic, oko 3k dnevno ima sajt al su bih i rs. Ranije smo smo radili za klijente iz srodne nishe tako da znamo kako biznis funkcioniše što je olakšalo posao do sada.

Ne kažem da ćemo uspjeti ali smo smanjili rizik, ulažemo (uvijek i zauvijek) kreditna sredstva tako da najgore što se može desiti da ti banka uzme nešto što nisi ni imao.

Ja ne bih kupio ni jedan sajt za 10-20k bez duboke analize tržišta i stanja samog biznisa. Kupuj jeftino, razvoj, prodaje ili ubiri bez napora. Nedavno smo uzeli firmu za iznos koji smo otplatili kroz 6 mjeseci rada te firme od našeg preuzimanja. Ali smo analizu i sam biznis proučavali dugo, pregovarali smo isto toliko, uz potpisan NDI ugovor i uvid u sve. Bez toga ne bih imao hrabrosti uložiti. Ratuj samo kad znaš da ćeš pobjediti. :smiley:

A vjeruj naleti i jeftinih prilika. Na ovom forumu sam kupio sajt u kombinaciji (cca 270e) jer nije imao AdSense, to su pravnici (koje nadjes na Google riješili) uradili smo SEO optimizacije postojećih sadržaja. Sajt donosi samo od AdSense 130e mjesečno i raste bez napora.

Da sumiran, igraj se, pronađi sebe i nešto što će donositi najviše za najmanje truda, razradi bolje to od konkurenata, kreiraj unikatan brend jer je to dugoročno i najbolji SEO Ikad. Lično dolazim iz offline marketinga i iz iskustva znam da je brend svetinja. Imamo par brendova sa bruku organica samo na ime i kombinacije. Na kraju uvijek to možeš prodati :slight_smile:

PS. Otkad sam član ovog foruma od digitalne smo obrnuli stvarno mnogo, zahvaljujući mnogim članovima i nesebičnim savjetima. Sve smo dalje reinvestirali ako nam uspije ovih par globalnih stvari festat ćemo. U svakom slučaju, ovo je najbolja i najkorisnija zajednica na našem jeziku.

8 Likeova

Hvala redom svima na postovima, meni osobno iznimno korisno stivo. Da sad ne prostirem svoju situaciju, igrom slucaja imam neki 6 mjeseci “mirovanja” na raspolaganju i volio bi uloziti vrijeme i nesto love ako treba za startati nekakav online business. Jos se trazim ali istrazujem puno i cini mi se da proces ide svojim tokom, imam dosta za naucit. Dugo vec sanjam kako bi volio imat svoj online biznis ali sam u isto vrime jedan od onih koji samo sanja i na tome ostaje. Izgleda da cu sad napokon poduzet nesto pa cemo vidit dokle ide. Svakako, ovaj forum je jedna od najkorisnijih stranica u regiji a vjerojatno i sire, kolicina informacija impresionira u svakom pogledu, pogotovo informacije iz prve ruke od vas koji ste postali maheri u poslu.

Moj zakljucak iz procitanog je da je puno bolje poceti nesto novo i u to ulagati novac i razvijati nego kupovati vec gotovo koje uglavnom nije gotovo pa cu ici tim putem izgleda.

2 Likeova