Koliko mi je potrebno?

Evo ljudi zanima me koliko mi je potrebno disk spacea (diskovnog prostora)
na web hostu,za neki portal…evo uzmimo za primjer index? koliko za takav ili slican portal treba disk prostora?

Ako bi bilo nesto slicno indexu onda ti treba dosta memorije. Najbolje ti je da uzmes neki manji hosting, pa ako ga potrosis mozes ga nadograditi.

ma da , index sam dao cisto kao primjer da nebi ispalo da sam umisljen pa da ocekujem takvu populaciju :smiley: , nego me informativno zanima koliko takav portal zauzima prostora?

a planiraš imat sadržaja odma kao index? :smiley:

uzmi nešto malo za početak pa kako se puni sadržaj i dolaze posjete povećavaj.

ja mislim da ti je 500mb za početak sasvim dovoljno

ne mislim da ste me krivo shvatili :smiley: zanima me cisto informativno od prilike koliko zauzima portal naci sa takvim sadrzajem kao Index…? naci nije da ja sad kupujem host neg me cisto zanima

mislim da oni imaju nekoliko servera… posto hostaju video fajlove, sigurno nekoliko 10-ak TB diskovnog prostora.

aha,da to sam si i ja razmisljao, pretpostavljam da imaju jedan za ovo jedan za ono…
oni imaju svoj dedicated server ili kako ?

Teško je to procijeniti jer postoji već godinama i svakodnevno se objavi puno sadržaja.

Ali pretpostavi da dnevno dodaju 10 mb sadržaja u prosjeku (vijesti, slike, galerije…) pa pogledaj kolliko dugo već postoji i izračunaj sam.

Ali vjeruj mi da je prostor njima najmanji problem :slight_smile:

da li mogu negdje provjerit koliko imaju posjeta dnevno?

Možeš na
http://www.alexa.com

[quote=“chida”]Možeš na
http://www.alexa.com
[/quote]

he he sto me nasmija :D…

Imas
google adplaner i
gemius listu

kad budeš imao portal kao index onda ćeš znati i kakav ti treba server :slight_smile:

aj molim te da citas postove,ja neradim portal vec me zanima informativno
al dobro svaka cast skupio si jos jedan post vise :wink:

[quote=“bagy777”]aj molim te da citas postove,ja neradim portal vec me zanima informativno
al dobro svaka cast skupio si jos jedan post vise ;)[/quote]

nemogu da ne iskoristim priliku za još jedan post :smiley:

[quote=“bagy777”]aj molim te da citas postove,ja neradim portal vec me zanima informativno
al dobro svaka cast skupio si jos jedan post vise ;)[/quote]
Možda si malo nezgodno postavio naslov threada ako te zanima samo informativno :wink:

Mislim stvarno, ne mogu vjerovat… ovo zaslužuje ban! Kako možeš tako skupljat postove, sram te i stid bilo? Od kad si registriran posto si barem 1 post tjedno, spameru jedan.

P.S. +1 post xD