Koliko se zaradi od Taboola

Vidim da Taboola dopusta sajtove koji su malo u sivoj zoni i mislim da bi i moj prihvatili.
Ako neko vec ima njihove reklame na sajt onda bi znao koliko bi mogao da zaradim.
Moj sajt ima mesecno: unikatnih posjeta 300k, 1,5m sesija, 4-5m pregleda stranica
Posjeta je redosled: Hrvatska, Srbija, Bosna i odmah USA (dijaspora) i dosta ima iz Njemacke.

Pokusaj sa facebook IA

Možda $2000 mjesečno

1 Like

Kolega @Alen_Klica da li si isprobao na kraju Taboolu? :slight_smile:

Imam termin online sa Taboolom preko Zoom aplikacije u 14h. Prihvatili su moj sajt i ako je na Srpskom jeziku, imam oko 2M impresija mesečno.

E sad, čitam po Forumu da su mnogi bez tog termina ubacili Taboolu na sajt dok meni traže da pričam uživo sa njima oko implementacije? :confused:

Svakako, javiću svoja iskustva sa ovom popularnom mrežom.

2 Likeova

Uredi se i sretno
22222

1 Like

Upravo gotovo. Pricao sam uzivo sa covekom 1 na 1. Ide 30 dana test faza, ako budemo oboje zadovoljni, moram da poptisem ugovor na 2 godine sa njima.

Rekao je da ocekujem na 2M impresija oko 5000 eura zarade, gore dole. :slight_smile: Ako neko ima pitanja jos, slobodno neka pita. Pricao sam sa njim oko 30min, on je mene dosta ispitivao ali i ja njega sam smarao sa svime sto me zanimalo. :smiley:

2 Likeova

Imaš 2. miliona impresija ili page views?

1 Like

na koje pozicije reklame idu? samo njih da držiš ili ?

koji je tu cpc ili cpm

kojim jezikom ste pričali ?

1 Like

@Jopke impresija.

@Mario063 rekao je da na početak članka ostavljamo Adsense, a njih stavljamo na sredini i kraju u članka. Pokazao mi je primer kao na sajtu rt.com gde Taboola dolazi na kraju članka.

Sto se CPM tiče, rekao je da će biti oko 3€. Jer ja imam posetu iz Srbije pa zatim iz USA (naši ljudi).

Pričali smo na nemačkom, jer ja živim u AT. :blush:

1 Like

znači siguran si da si čuo “tauzen” :joy:

odakle ti je posjeta ono u % iz kojih država

1 Like

Haha, čuo sam ‘5 tausend’ :joy:

Pa imam oko 40% Srbija, zatim 30% USA, pa dolaze Bosna i Nemačka, Swica isto ima nesto itd. Stigao mi je ugovor koji sam upravo potpisao na 30 dana, pa ćemo videti za dalje. :blush::beer:

jel to treba biti firma pa ide ugovor?
i šta ako ti propadne posjeta a ti imaš ugovor…

jel i kod njih kao adsense da padnu od 1.1. do tamo 15.3. ili drže konstantu ?

Ne, pise u ugovoru kao privatno lice a ima opcija i za firmu.

Ti imas ugovor da moraš njih da držiš na sajtu, pa i da imas 10k posetioca mesecno. Ne znam kako ce biti sa njima, videćemo. :blush:

Lepo bogami, ja imam nešto preko 7. miliona impresija. Doduše pregledi su Ex Yu i Nemačka pa USA i tako…

1 Like

@Jopke zašto ne probaš i ti onda njih? Na 7M uzeo bi fine pare. Rekao mi je da je poseta samo iz Srbije onda bi mi CPM bio oko 1€. :grin::moneybag:

1 Like

Moraću da probam, iskreno dobra ponuda ako je stvarno tako. :slight_smile:

zvuči apstraktno, tako da ću ja sačekati dok tebi prođe tih 30 dana pa javi kakav je rezultat…a ne odgovori mi na ono padne li kod njih 50% od 1.1.

1 Like

Vidi, sigurno će pasti od NG kao što je i na većini platformi.

1 Like

@Jopke Pitace te koliko vas radi na samom sajtu, kazi par kolege. Napravi lepu priču. Ja sam tako lepo se ispričao sa njim kao sa nekim poznanikom. :grin:

1 Like