Koliko ste placali pisanje clanaka i sta se jeftino a sta skupo?

Al da ne bi ispalo da uvik naletim na odlične pisce, bilo je situacija kad bi dobila kompletno kopiran tekst i kad bi ukazala na to, komentar bi bio: pa niste rekli da treba biti unikatan :smiley:

Molimo polaznike kursa engleskog jezika da otvore novu temu! :slight_smile:

Hvala za informacije o cijenama.

Vidim da velika vecina koristi pisce za clanke na engleskom jeziku. A sta je sa piscima na srpskom/hrvatskom jeziku? Kako se tu cijene krecu?

@bobo_1 e tu ćeš tek naći svakakve cijene. Ja svoje pisce na hrvatskom jeziku plaćam 25 kn po tekstu (300-500 riječi), ali dobivala sam ponude od pisaca i za 400 kn po tekstu.

Ako kome treba pisac na engleskom imam jednog provijerenog odnosno u pitanju je starija gospođa kojoj je materinji jezik eng. U principu je i povoljna jer bi vrlo rado pisala za 10 kuna za 100 riječi članke.
Za kontakt podatke pm s vašim podacima (nepoznatim osobama ne odgovaram!)

Kao i kod većine stvari, ako nešto platiš skupo, to ne garantira kvalitetu, ali ako nešto platiš prejeftino, to garantira da ta usluga ili proizvod neće biti kvalitetni, jer to jednostavno nije održivo. Netko kvalitetan možda može krivo postaviti cijenu na početku, ali sam siguran da će vrlo brzo shvatiti koliko je njegov rad vrijedan i povećati će cijenu. Što se tiče konkretnih brojki, mislim da je za naše prostore cijena od 1-3 eura po 100 riječi prihvatljiva cijena (govorim za engleski jezik).

Slazem se, ali mi nije jasno kako su pisci koji pisu na domacem jeziku manje placeni, znam da sam nekad davvno kupovao recepte i pisala je neka zenska 500 rijeci za 12 kuna. Dobro nije neka komplikacija od teksta, ali kvaliteta njezinog pisanja je bila super, sve ispravno, a znamo da je puno lakse pogrijesiti u hrvatskom nego na engleskom. Znam da pisem slabo na hrvatskom, ije, je, c,č,ć, pa pravljenje ispravnih recenica, strasno kako je tezak taj nas Hrvatski.

Na ovom forumu su se nudile usluge pisanja HR članaka za 4kn/text od 300 riječi i neki su to nazivali realnom cijenom. Sretno svima u takvim poslovima kome se to isplati pisati za taj iznos. Navodno isti pružatelj usluga nije jako dugo nudio tu uslugu, nema ga baš na forumu, brzo je shvatio koliko je to mala cijena.

Niti jedna cifra me na forumu više ne može iznenadit. Ali ja ću i dalje postavljat svoje uvjete i ovisno o temi, vrsti članka, broju riječi, broju članaka i mnogo sitnih faktora određivati cijenu. Bolje odraditi 3 kvalitetna članka, nego 30 loših za istu cijenu.

1 Like

Apsolutno se slažem. Ako pišeš članak preko 'k… onda on tako i zvuči. Ako si zadovoljan cijenom i pišeš s bilo kakvim zadovoljstvom onda je to nešto drugo.
Nešto treće su istraživački članci u koje uneseš informacije iz nekoliko relevantnih izvora i daš svoj pogled,
a nešto četvrto su viralni članci koji su male cjeline neke teme koji su pitki za čitanje i želiš ih podijeliti s drugima.