Koliko treba čekati nakon isteka domene da se preuzme

Da li netko zna koliko vremenski trebam čekati nakon što je domena istekla.

Dakle imam situaciju gdje je domena domena.com istekla i nitko je nije produžio ali se još uvijek nemože registrirati.

Zašto? Da li moram čekati neki period?

Nakon što domena istekne ona se ne briše automatski već prolazi kroz redemption period u trajanju od 30 dana. U tom periodu je samo bivši vlasnik može “povratiti” no to košta. Tek nakon tog perioda izbrisanu domenu može registrirati bilo tko

Nisam sigurna da je može registrirati bilo ko i nakon redemptiona, imala sam situaciju kad je GoDaddy preuzeo domen i prodavao ga na svojoj aukciji… Domen je, naime, bio prilično atraktivna ključna riječ i više nije bio par dolara, nego par stotina

Može je registrirati bilo tko samo što se atraktivne domene registriraju iste sekunde kad isteknu. Zapravo imaš cijelu industiju izgrađenu oko “snapanja” isteklih domena. Iole atraktivniju domenu nemaš kao pojedinac šanse registrirati. Mislim da i sam godaddy nudi uslugu “snapanja” domena koje te zanimaju a pred istekom su.

Ako registar odluci da je domena atraktivna desava se da preumu pa stave na aukciju, odnosno niko ti ne moze garantovati da ces moci registrovat ponovo domenu nakon 30 dana.

a dvoje pratimo svaki dan sta se desava pa cu pratiti da je ulovim a nebi mi bilo zao ni da je platim par stotina eura

Onda napravi backorder, preporučam Pool.com radije nego GoDaddy iako je GoDaddy backorder jeftiniji. Ako Vas više napravi backorder za tu domenu biti će aukcija, pa tko se više isprsi osvojit će domenu

1 Like