Koliko vremena obično treba da se stranica pojavi na tražilici?

Koliko vremena obično treba da se stranica pojavi na tražilici ?

ovisi o broju i jacini backlinka al u principu uz neke prosjecne backlinke nekih 24 sata. Uz jako dobre backlinke može biti i za sat vremena :slight_smile:

Ako ti je novi sajt bez linkova onda i do mjesec dana…
meni sa PR4 naslovnicu indexira za par sati, a stranice 3 klika od naslovnice (za koje nisam gradio linkove) par dana!

[quote=“sime_zd”]Ako ti je novi sajt bez linkova onda i do mjesec dana…
meni sa PR4 naslovnicu indexira za par sati, a stranice 3 klika od naslovnice (za koje nisam gradio linkove) par dana![/quote]

Ova moja donja nikako da se pojavi u tražilici,prošlo 3-4 dana od submitanja u google.

Evo što mi izbaci na googlu,na yahoo mi prošlo?

Google
Error

Not Found
The requested URL /intl/hr/addurl?q=+http%3A%2F%2Fpopovaca.net63.net%2F&dq=+Popovaca%2Coffline%2Conline&submit=Add+URL was not found on this server.

Kad krenes raditi sajt, otiđi na google i upisi ga u trazilicu cca 7 dana prije neko ces zavrsiti sajt, nema rezultata jer nije indeksiran sto google “pamti” i posjeti tvoju stranicu prvom prilikom.

Dakle malo planiras unaprijed i to je to…

Isprobano 3 puta i radilo 3 puta…

[quote=“jailbird”]Kad krenes raditi sajt, otiđi na google i upisi ga u trazilicu cca 7 dana prije neko ces zavrsiti sajt, nema rezultata jer nije indeksiran sto google “pamti” i posjeti tvoju stranicu prvom prilikom.

Dakle malo planiras unaprijed i to je to…

Isprobano 3 puta i radilo 3 puta…[/quote]

A što sada napraviti,jel bio robot na stranici ili nije?

Može biti i da je stvar domene, google zna ne indexirati sajtove koje smatra spammom a poddomena na određenim free hostinzima se zna smatrati spamm sajtom zbog ogromne kolicine takvih spamm sajtova natrpanih na free hostove koji sluze samo za link building maticnih sajtova.

To mozes znati jedino ako imas skriptu za tracking posjetitelja (kvalitetnu), pa ti skripta kaze kada je, tko, s kojim browserom ili bootom, u kojoj rezoluciji itd posjetio tvoj site…

Bio je neki problem s stranicom u tom smislu pa mislim da možda nije u to vrijeme bio robot?

Your account popovaca.net63.net has been checked and approved by the system administrator. Domain is now active.
We are sorry for inconveniences it may caused and thank you for patience.

Da pitam nešto u ovoj temi kad je već otvorena…

Imao sam web stranicu kojoj sam promijenio naziv domene, ostali podaci su ostali isti. Kad sam te sve podatke prebacio na novu web adresu , tražilica mi je došla ali linka samo nove stvari koje su pisane…

Stari linkovi su još u tražilicama iako su izbrisani sa servera.
Moje pitanje koliko trebam čekati da se stari naziv stranice makne iz tražilica i stave novi točni linkovi ?

[quote=“LKR”]Da pitam nešto u ovoj temi kad je već otvorena…

Imao sam web stranicu kojoj sam promijenio naziv domene, ostali podaci su ostali isti. Kad sam te sve podatke prebacio na novu web adresu , tražilica mi je došla ali linka samo nove stvari koje su pisane…

Stari linkovi su još u tražilicama iako su izbrisani sa servera.
Moje pitanje koliko trebam čekati da se stari naziv stranice makne iz tražilica i stave novi točni linkovi ?[/quote]

Jesi napravio 301 redirekt starih linkova na nove?

Nisam , čitao sam o tome nešto ali ne znam kako to napraviti. Ako nije komplicirano mogao bi to napraviti ?!

http://www.isitebuild.com/301-redirect.htm

procitaj :wink:

Forum mi je jako bitan. Za njega bi htio da ima uredne linkove u tražilici. Kako onda izvest taj redict 301 ?

P.s. dok sam pisao vidim da je Nike ostavio pruruku.Hvala nike na linku.Ali ne bi htio nešto zeznuti ,jeli ima možda neka jednostavna uputa na našem jeziku.

Da ne otvaram novu temu nadovezaću se na postojeću.

Prije 4 dana sam registrirao domenu i postavio sadržaj i postavio par linkova na istu.
Domenu još nisam upisao nigdje u tražilice ali vidim iz statistike da mi posjete već dolaze sa googla.

Googlebot mi u 2 dana koliko je posjetio domenu napravio 4.50 GB prometa.
Ovakvog prometa na drugim stranicama nemam, neznam dali je to normalno da radi toliko promet.

Drugi Robot je napravio 2.70 GB prometa.

Nebi bilo ništa čudno da je to za 1 mjesec ali ovo je za 2 dana…

Slika za pregled.

Što napraviti…?
Dali blokirati boot na neki sadržaj ili ostaviti ovako kako je.?
Ima li neko kakvo iskustvo i što bi bilo dobro napraviti.

[quote=“LKR”]Forum mi je jako bitan. Za njega bi htio da ima uredne linkove u tražilici. Kako onda izvest taj redict 301 ?

P.s. dok sam pisao vidim da je Nike ostavio pruruku.Hvala nike na linku.Ali ne bi htio nešto zeznuti ,jeli ima možda neka jednostavna uputa na našem jeziku.[/quote]

http://www.joomlamontenegro.com/razna-podeavanja/85-301-redirekcije-koristeci-htaccess

[quote=“Mateuss”]Da ne otvaram novu temu nadovezaću se na postojeću.

Prije 4 dana sam registrirao domenu i postavio sadržaj i postavio par linkova na istu.
Domenu još nisam upisao nigdje u tražilice ali vidim iz statistike da mi posjete već dolaze sa googla.

Googlebot mi u 2 dana koliko je posjetio domenu napravio 4.50 GB prometa.
Ovakvog prometa na drugim stranicama nemam, neznam dali je to normalno da radi toliko promet.

Drugi Robot je napravio 2.70 GB prometa.

Nebi bilo ništa čudno da je to za 1 mjesec ali ovo je za 2 dana…

Slika za pregled.

Što napraviti…?
Dali blokirati boot na neki sadržaj ili ostaviti ovako kako je.?
Ima li neko kakvo iskustvo i što bi bilo dobro napraviti.[/quote]

Ja sam imao problema sa botovima, ali nije bio google…jednostavno sam blokirao.

Ali gdje ces google blokirati… :slight_smile:

Ovo stvarno izgleda nevjerovatno 800 hitova a 4.5 GB… mada ne znam kakav je sadržaj… da nije greska kod awstats?

EDIT: probaj prijaviti na google.com/wemasters/tools stranicu pa se zaliti da google jede puno resursa, ili vidjeti u cemu je problem.

[quote=“Mateuss”]Da ne otvaram novu temu nadovezaću se na postojeću.

Prije 4 dana sam registrirao domenu i postavio sadržaj i postavio par linkova na istu.
Domenu još nisam upisao nigdje u tražilice ali vidim iz statistike da mi posjete već dolaze sa googla.

Googlebot mi u 2 dana koliko je posjetio domenu napravio 4.50 GB prometa.
Ovakvog prometa na drugim stranicama nemam, neznam dali je to normalno da radi toliko promet.

Drugi Robot je napravio 2.70 GB prometa.

Nebi bilo ništa čudno da je to za 1 mjesec ali ovo je za 2 dana…

Slika za pregled.

Što napraviti…?
Dali blokirati boot na neki sadržaj ili ostaviti ovako kako je.?
Ima li neko kakvo iskustvo i što bi bilo dobro napraviti.[/quote]

Ne smije na tako malo hitsa bot progutat toliko transfera. Ovo mora da je neka greška. Tko zna što je on indexiro, možda, sad nagađam, imaš neku grešku koja izbacuje neki ogromni tekstualni file koji ovaj indexira?

Znači trebam samo umetnuti ovaj kod u htaccess i to je to.

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^.starisajt.com$ [NC]
RewriteRule ^(.
)$ http://www.novisajt.com/$1 [R=301,L]

Jeli ovo u redu ?