Koliko vrijedi internet stranica (formula za izračun)?

Kako se moze provjeriti adsense zarada za godinu dana unazad

Izvješće o izvedbi > pa desno biraš raspon.

Hvala :wink: , evo sad gledam za godinu dana skoro 11.000E, i kako da ja sad ocijenim vrijednost sajta a hocu da ga prodam :smiley: Sva je posjeta s FB sa jednog pagea. Doduse sad mi je na Adsenseu dosta manja zarada jer sam presao na IA na kojem mi je zarada duplo viša :smiley:

Čini mi se da se ti čak bojiš vrijednosti svoje stranice. Čuj, ako ona tebi nosi 1k€ mjesečno, nisi lud da je prodaš za neki mizeran iznos, kaj ne? I zašto tebi tvoja stranica ne bi vrijedila recimo 30k€ ili čak 50k€? Ti možeš imat svoju cijenu ispod koje ne bi išao, to je tvoje pravo.

Naravno, ako nitko ne želi platiti jer mu se ne sviđa vrsta monetizacije, nicha stranice ili nešto treće, to je opet stvar tržišta. Nekome je možda rizičan ulog, a opet, možda se nađe netko kome je to dobra nadopuna postojećem biznisu, pa iskešira neku nebuloznu cifru.

Zato po meni ni nema neke unique formule, možemo je svaki za sebe imat. I tu opet ponavljam svoju teoriju… Stranica vrijedi onoliko koliko je netko spreman najviše platiti za nju, ako pritom ta cijena zadovoljava apetite prodavača.

2 Likeova

Hvala drugar na odgovoru :wink:

Ne želim otvarati novu temu jer mi je potrebno da se netko javi tko bi znao procijeniti stranicu za prodaju jer samostalno sam tražio procjene na više strana i dobio različite vrijednosti koje nisu približne.
Cilj je da dobijem informaciju koliko vrijedi i možda ako treba podignuti vrijednost da se proda za više, što bi bilo potrebno napraviti.

Zatim, znam određene stvari o stranici koje se ne mogu ocijeniti pomoću alata jer su u backendu pa mi i to stvara problematiku odrediti cijenu.

Zato, je li ima netko tko zna kupovati/prodavati stranice da pomogne u definiraju cijene stranice, što se sve može staviti u cijenu stranice itd…

Molim javite se u PM da ne trošimo razno razna pitanja ovdje po temi. Na kraju kada dobijem informacije budem objavio ovdje što sam saznao da i drugi mogu vidjeti i pomoći sebi u ocjenjivanju stranice.

Ukratko:

  • stranica je na engleskom jeziku
  • Trading područje(Forex, crypto, commodities)
  • stranica je i SaaS
  • stranica je stara 2 godine
  • domena u skupljem rangu (znači nije .com nego je .app)
  • prosjek mjesečnih prihoda u zadnjih 12mj. $600
  • 60% organic posjete
  • Adsense se koristi u maloj mjeri tj.na jednoj od stranica, a ne na cijelom website

Mislim da je za početak dovoljno informacija, a ako netko može pomoći neka se javi na PM.