Komad reklame, wtf?

Pozz ljudi, da li bi neko znao ili da li se nekome desilo da mu se reklame ne prikazuju do kraja, nego sam komad reklame, npr. oglasna jedinica 300x600 prikazuje je samo 300x150 otprilike, ostali dio je prazan…s ovim se još nisam susretao -_- evo screenshot Screenshot by Lightshot

Jesi siguran da nije do tebe? ako mozes posalji link pa mogu pogledati

Jel to u okviru neke gotove WP teme ili ?
Ne znam da ga code ne sece na neku vrednost 300x250px npr., ili tako nesto, probaj ubaciti sliku neke druge velicine za pocetak da vidis sta ce joj uraditi, ako te mrzi da ceprkas po skripti ili ne zelis.

To je sasvim normalno, nekad imaš banner koji popuni cijelo područje, nekad nekoliko oglasnih blokova, a nekada samo jednu vezu.

ne nego je reklama veca od dozvoljenog prostora u okviru widgetsa gde je stavljas,
ako je widgets 250 pixela sirine a ti stavljas oglas od 300 pixela sirine
moze da prebaci ivicu i da se prikazuje izvan okvira taj deo od 50 pixela
ili jednostavno sece na 250…pa vidis samo taj deo reklame…

Ja znam da se nekad reklame 300x250 pojave u oglasnoj jedinici 300x600 ili oglasna jedinica 160x600 se pojavi vrlo često u oglasnoj jedinici 300x600 ali ovdje je očito riječ o nekakvom rezanju jer fali dio reklame, čak i kad napravim novu oglasnu jedinicu opet je pokazuje ovakvu…i reklama se ne nalazi u widgetu nego u tekstu, namjestena je na float left…

Koji plugin koristis za ubacivanje reklame ? U tome je problem 100 %.

Koristim Ad inserter, baš me dobro služi i ne pravi mi probleme? Ali postoji mogućnost da je počeo ‘krepavat’ jer primjecujem da su i reklame 300x250 malo okrznute, to jest fali im dijelic…a to se naravno odražava i na cpc i rpm itd, već par dana mi je slabiji rpm nego inače, ovo bi mogao biti razlog…a ništa, malo ću guglati ako niko ne zna kako riješiti ovo…

Koristi Quick Adsense, najbolji adsense plugin ikada za Wordpress.

Sami sebi složite reklame.

Moze i tako, ali ako imas 300 postova kome se da pasteat kod u svaki post posebno ?

drmrgood, sa quick adsensom opet isto, tako da plugini padaju u vodu, nije do njih…hmm, šta sad? -_-

Ja ne stavljam tako . Gledam da mi članci prate neku formu pa da oglase mogu staviti pomoću koda u single.php, index.php isl…

Tebe zeza taj text widget, ili neka css linija iz teme koju koristiš. Pogledaj na inspect element jeli ti negdje zadana veličina prostora u kojem je kod za oglas…

Ok,ali kako ces izmjenom u recimo single.php postavit reklamu u sredini posta ? Nikako osim da ju stavljas uz pomoc plugina ili editiras post. A ako ne koristis plugin,editiranje par stotina postova i nije bas zabavno. Za autora teme : probaj promijenit temu pa vidi sto se dogadja.

Sve se može. Meni na primjer ne odgovara sredina posta ali jeste nakon nekog paragrafa

<?php $paragraphAfter= 1; $content = apply_filters('the_content', get_the_content()); $content = explode("", $content); for ($i = 0; $i YOUR ADSENSE CODE GOES HERE<?php

}
echo $content[$i] . “

”;
} ?>
1 Like

Jesi probao sa responzitivnom adsens reklamom? ja sam primjetio da pojedine wordpress responzitivne teme ne prikazuju dobro reklame, osim responzitivnih reklama.

da bi rekao da je do teme, nije…jer sam vec koristio sve tipove reklama na njoj, btw. tema je kupljena, goodnews od momizat tima…

Jesi li riješio problem? Daj na pm link da pogledam

Kolega mi ima isti problem, samo što je kod njega sve uredu na računarima a na mobilnim uređajima se vidi samo pola reklame, zna li neko zbog čega se ovo dešava i kako riješiti? Inače, ja sam svoj problem s ovim rješio promjenom teme, ali kod njega to ne mogu jer koristi kupljenu temu na koju su posjetioci navikli i ne bi je mjenjao…nezz samo kako se ovo može samo odjednom pojaviti, kako je moglo prije sve raditi kako treba na istoj temi…