Komentari na "FAQ: Instalacija phpBB foruma"

vidiš da nije baš toliko teško

[indent]____________________
[color=green]Ova tema je namijenjena vašim komentarima vezanima uz “[thread=12002]FAQ: Instalacija phpBB foruma[/thread]”.

Ukoliko znate odgovor na neko od ovih pitanja, onda dopunite [thread=12002]izvorni FAQ[/thread] sa sažetim postom. Ukoliko imate pitanje ili samo nagađate odgovor, postajte ovdje.

Hvala.[/color][/indent]

Korisno za početnike, GG za tutor :wink:

Hvala na postu. Stavila sam ga kao sticky na vrh foruma. Nadam se da će koristiti mnogim početnicima i da će offloadati ovaj forum od pitanja :slight_smile:

Molim ostale članove da ako nađu pogreške u postu koji je stavio IvanVK, da se jave njemu na PM ili postaju ovdje.

Može pomoć? Instalirao sam forum i hrv jezik kao što si opisao samo što kad pokusam upisati novi post sa hrv dijaktricima ne želi ga upisati! Upisuje samo postove u forum gdje nema hrv dijaktrika. Molim pomoc ako tko zna, sve sam radio po tutorialu??

Ovo mi npr ispiše:

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 14, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN (‘tako’, ‘heart’, ‘steel’, ‘nije’, ‘loša’, ‘svima’, ‘koji’, ‘se’, ‘registrirali’, ‘super’, ‘stvar’, ‘jedva’, ‘čekam’, ‘sljedeći’, ‘album’, ‘bit’, ‘zakon’, ‘100’)

Line : 251
File : functions_search.php

pa nitko baš da nezna to…?

Evo vratio sam eng jezik umjesto hrv i sad se poruke mogu spermati sa dijaktricima ali mi u jedino još u naslovu dijaktrike formatira. Npr. đ mi formatira u odgovarajući ekvivalent za to, pa moram pisati d ili dj. Kako da to izbjegnem?

Iskreno rečeno, nemam vremena da to sada razmatram. Ima tu više parametara. Što se tiče jezika na HR, probaj se javiti Ančici.

Imam problem, pa pomozite
Total Commander mi se neće connectati, pa radim s FTP Voyagerom
Kako da u FTP Voyageru za config.php promijenim atribute?

kad je vec napisan FAQ za instalaciju mozda bi bilo dobro da netko objasni kako se radi nadogradnja na noviju verziju. Evo ja naprimjer neznam.

Hvala

[color=green]Ova tema je namijenjena vašim komentarima vezanima uz “[thread=12002]FAQ: Instalacija phpBB foruma[/thread]”.

Ukoliko znate odgovor na neko od ovih pitanja, onda dopunite [thread=12002]izvorni FAQ[/thread] sa sažetim postom. Ukoliko imate pitanje ili samo nagađate odgovor, postajte ovdje.

Hvala.[/color]

Hi,

Ako malo bolje pogledaš, postao sam kako se nadograđuje phpBB.
na Kako nadograditi phpBB forum 2.0.17 na 2.0.19?

samo je malo pao niže pa se i ne primjećuje, a možda sam pogriješio i naslov posta :wink:

bye

[quote=“IvanVk”]Hi,

Ako malo bolje pogledaš, postao sam kako se nadograđuje phpBB.
na Kako nadograditi phpBB forum 2.0.17 na 2.0.19?

samo je malo pao niže pa se i ne primjećuje, a možda sam pogriješio i naslov posta ]

Upss :mm:
Oprosti promaklo mi.

Imam jedan mali problemčić. Forum radi, složio ja kategorije, ali…
Kako se forum nalazi u folderu /forum/ i pokreće se iz index.php stavio sam u rootu index.php u kojem se nalazi nešto kao:

<?php
include("/forum/index.php");
?>

I sad neki path setings ne štima jer nemam slika i linkovi ne rade. Probao sam neki path promjenit, ali sam uspio jedino dobiti gomilu mysql errora… :srednji:
Bio bi zahvalan da me netko prosvijetli…

[quote=“Paja.Patak”]Imam jedan mali problemčić. Forum radi, složio ja kategorije, ali…
Kako se forum nalazi u folderu /forum/ i pokreće se iz index.php stavio sam u rootu index.php u kojem se nalazi nešto kao:
[/quote]

Nije mi jasno zašto se mučiš s time.
U root svog servera stavi index.html i link na forum a onaj index.php u mapi /forum/ nediraj.

ili u index.html stavi redirect na forum sa brzinom jedne sekunde.

ili piši adresu foruma tipa
http://www.domena.com/forum/

Ja ne znam da napravim bazu, kako se to radi :rolleyes:
Ostalo sve znam

Moze li ko da mi kaze o cemu se radi,pocetnik sam u web dizajnu…sve sam uploadovao na server i kada pokrenem instalaciju javi mi:

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

u cemu je problem

sada sam nesto mjenjao i izbacuje mi uz ovu gore poruku i:

Warning: mysql_connect(): Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/run/mysqld/mysqld.sock’ (2) in /home/www/jopjop48.100webspace.net/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/www/jopjop48.100webspace.net/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/www/jopjop48.100webspace.net/forum/db/mysql4.php on line 331

Vrati kak je bilo :slight_smile:

[quote=“jopi777”]Moze li ko da mi kaze o cemu se radi,pocetnik sam u web dizajnu…sve sam uploadovao na server i kada pokrenem instalaciju javi mi:
phpBB : Critical Error ,Could not connect to the database
u cemu je problem[/quote]
…Očito nisi dobro pročitao kompletne upute.
Da bih ti neko pomogao u problemu onda moraš dati što više bitnih detalja. A ne ovako samo šturo.

Pogledaj kako sam ja objasnio instalaciju, pa shodno tome opiši i korake koje si napravio i na kraju problem.

Iz ovog tvog šturog se vidi da nemožeš konektirati bazu a to može biti iz više razloga. Jesi li je uopće TI otvarao i da li ti server podržava da je možeš sam otvoriti ili to mora administrator kao u mom slučaju ili što drugo. Da li si otvarao bazu preko phpMyAdmin sučelja ili kako drukčije ??

Što više daš informacija to će ti netko moći prije odgovoriti a i pomoći riješiti problem. Slučajno sam naišao nakon dužeg vremena pa vidio što si pisao.

U svakom slučaju posjeti ovaj link i pogledaj teme Joomla ( phpMyAdmin ) i phpBB

http://www.ic.ims.hr/forum/viewforum.php?f=17

…CITAT: sada sam nesto mjenjao i izbacuje mi uz ovu gore poruku i:KRAJ CITATA…

Što ti to znači “nešto mijenjao” pa moraš reći što si radio. Savjetujem ti da sve to pobrišeš kao i bazu ( ako ne ti onda da ti administrator servera pobriše bazu i otvori novu, ako imaš tu mogućnost ) i ponovno sve korak po korak.

Puno uspjeha ti želim…

Evo ovako,znaci isao sam po redu sve i kad dodje do instalacije i popunim sve onda mi izbaci ovu poruku:

Critical Error ,Could not connect to the database

Napravio sam bazu na serveru i zove se jopjop48_forum, da li mozda trebam negdje ime zamjeniti u config fajlu…ili nesto slicno,upisati putanju do nje, ili je sam prepozna…

na hostingu sam 100webspace.com, i neznam da li imam pristup bazi ili se moram nekome obratiti…dopustili su mi da je napravim:)

onda onaj mail koji mi trazi prilikom popunjavanja onog obrazca za instalaciju da li je on bitan uopste,mislim moze li bilo koji ili mora biti kreiran na mojoj domeni…

a ovaj kod mi je izbacilo kad sam nesto mijenjao:)

Warning: mysql_connect(): Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/run/mysqld/mysqld.sock’ (2) in /home/www/jopjop48.100webspace.net/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/www/jopjop48.100webspace.net/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/www/jopjop48.100webspace.net/forum/db/mysql4.php on line 331

mijenjao sam script path,umjesto /forum/ sam pokusao staviti cijelu putanju,znaci www/stranica/forum…

eto valjda je jasnije malo…