Komentari na logo - jesam li na pravom putu?

Radim jedan logotip i brending za domaće nakon dužeg vremena, nemam gdje feedback dobiti, ako može par komentara na ovo. Tek je počeo posao, većinom se oko logotipa vrtim, al’ da vidim jesam li na pravom putu.

Logo:

Logo HD (otvori u novom prozoru):

Majice:

6 Likeova

Meni izgleda fenomenalno!

nelose definitivno… iako mi ima nesto dobrocudno u pojavi hm…
nisam siguran da je to cilj za boksace haha osim kao mimikrija…

Super grafika. Možda samo malo rukavice da spojiš i kao da su u kontaktu… ovako su kao neka dva smajlića na kraju ljubavne poruke

Ako si sam sve to crtao, mislim da je logotip odličan.

mozda da maknes navodnike na imenu kluba, nekako bi clean izgledalo

sve ostalo perfect

@steelmaiden naravno da sam sve ilustrirao sam.
@bc2, želja klijenta su bili navodnici, ja bi također bez njih. Inače je ovo prva verzija, skroz minimalistički.

https://photos-1.dropbox.com/t/2/AABgeqw6Y7bicFRP3f3z9_S0EbmR5J32ucxycAQT8un9Kg/12/19777538/jpeg/1024x768/3/1449975600/0/2/test1.jpg/EOP-5w4YjTkgASgB/stB1yZkDIXH7YBJj8xY611OSf2goIee2o7LK7hfuwAg?size_mode=3&size=1024x768

@ svi, hvala na komentarima.

Meni je onako laički gledano super, ali još bolji mi je taj prvobitni, minimal, koji si postavio, ali pretspotavljam da su oni posle tražili te izmene…

šalu na stranu, super izgleda :wink:

Na dobrom si putu.
Ova prva verzija, sa štitom. Ali probaj
to izvesti bez shadowa i obavezno bez apostrofa.
Rukavice su bespotrebne. Font nije baš najbolji.
Tri vrste fonta su previše. Preveliki je nesrazmjer
u font spaceingu.

Meni je odlično!!! Mislim da si na pravom putu :smile:

@Horz, kojeg shadowa? I koje tri vrste fonta, samo je jedan font. :smile: Ali je kerning drugačiji.

@ svi, hvala na komentarima.

vrlo profesionalno, odlično.

Imaš shadow iza kralja Tomislava u logou i iza cijelog logoa(na ovome prikazanome).

Shadow(gradient) izbjegavaj za logiće, jer nose probleme i oku su uvijek ugodnije oštre linije.

Postoje grafička pravila međutim ne mora ih se uvjek držati kao pijan plota. Ja ponekad namjerno kršim pravila i stavljam shadowe, mješam fontove i sl.

@Horz ti je napisao koja si pravila prekršio, jedino s čem se ne bi složio a to su rukavice… Ipak je to boksački klub.

Fontovi ne bi smjeli biti ukrasni(sa ovim završecima) međutim sve u svemu meni se jako sviđa ovaj design i ja ga ne bi išao ispravljati jer ga možeš pokvariti…

Da, ustvari nije shadow nego gradient na pozadini sa šahovnicom, a i ja ga ne volim koristiti ali u ovom slučaju puno bolje izgleda nego bez njega. Pokušati ću to riješiti nekako. Dok je shadow koji logo baca čisto radi prezentacije.

No, što se tiče korištenja gradienta u logotipima, dosta je nestao pojavom flat dizajna koji se odjednom počeo primjenjivati na sve i doslovno su svi logotipi postali full flat, pa malo long shadowa i svi su gotovo isti. Daleko od toga da je pravilo da se ne koristi gradient, nego je trenutni trend.

A za fontove, htio sam da su pomalo neobični, to je taj american style gdje se fontu uvijek dodaje neki efekt, no slažem se da radi toga logotip može čudno i nejednako izgledati u različitim veličinama.

Uglavnom, dosta ću se igrati tim nekim sitnicama dok na kraju ne dobijem finalnu verziju.

Iskreno, meni lice izgleda ko da su u jednu facu spojene dvije različite, čak me ovaj tamniji bio podsjeća na onu masku koje se često u znakovi za kazalište koriste (zbog oko valjda)…
Ali, kako god bilo, ogromna pohvala za cjelokupni rad i ideju…još malo rada i bude to super :wink: