Komp neće da upali, stalno restarta

Monitor se uopće ne pali, a lampice dvd roma i pržilice se uvjek iznova pale. Kao da dođe do neke točke podizanja sistema i onda ga nešto vrati na početak. Napominjem da mi je hdd bio prepun. Imao sam možda desetak kilobajta. Da li je moguće da je problem u hdd-u.

Hvala

A probaj ga digniti u safe modu. Ako uspije prebaci nešto s diska na ext. usb drive pa startaj normalno. Tako ćeš saznati jel to uzrok.

Imaš hitnu-pc-službu

mozda mu i plate sto ih je pitao xD

Ne mogu ga dignut u safe modu kad se monitor uopće ne pali, a kakoa nisam pronašao hitnu :slight_smile: pokušao sam i grafičku karticu izvadit, propuhat konektore, promjenit kabel do monitora, izvadit bateriju… NIŠTA opet isto :frowning:

A to može bit valjda sve. U ovakvim slučajevima procedura je uvijek ista/slična ako nećeš na servis.

  1. Isključi svu perfieriju osim miša i tastature; sve usbove. Dvd rom, disketnu jedinicu, čak i hard. Sve. Ako imaš više pločica RAM-a, izvadi sve, propuši i ostavi samo prvu.
    Ako onda magično proradi, znaš da je nešto od toga. Pa vraćaš jedno po jedno dok ne vidiš koje je.

  2. Moraš nabavit negdje rezervne dijelove pa jedno po jedno mijenjat.
    Probaj posudit od nekog frenda komp na 1 dan, pa stavi od njega:
    2a. napajanje (pazinu na jačinu!)
    2b. RAM (pazi da je isti tip)
    2c. grafičku.
    Ako ni onda neće, iduća ti je matična; u tom slučaju spajaš svoje dijelove na matičnu od frenda (u njegovu kantu).
    Nadaj se da je napajanje, vjerojatno imaš vulgaris napajanje, a to je najjeftinije od gore pobrojanog (cca 150 kn).

JAVI ŠTO I KAKO JE.

Ja sam nedavno nosio svoju kantu na dijagnostiku u ADM - dijagnostika je bila jedan radni sat - 120 kn.

Uzgred budi rečeno, kada naplaćujete usluge programiranja za 40 kn/h, da znate koliko se naplaćuje radni sat šarafljenja.

imam i ja jedan problem ,ovako ,sistem se pali do windows starting taman da se skroz upali i restartuje se ,safe mode isto tako u pitanju je kanta komp al treba mi tako da ne mogu da ga bacim ,isto tako ubacim botabilni cd za dizanje sitema dodje do particija kopiranja i restartuje se i kad treba da krene istalacija nece dalje ,ehh sad pitanje ,do cega moze biti ???
Hvala

Nedavno sam imao sličnu situaciju, hladnjak procesora je “otegnuo papke”, pa se procesor pregrijavao… novi hladnjak je riješio problem

Imao i ja nekad sličan komp. Resetirao se nekoliko puta i kad se “zagrije”, normalno uđe u win. Rekli su mi da je do matične. Imao ga kao takvog još godinu dana i poklonio…

pa ja jest i kod mene treba da se zagrije jedno 10 puta tako i upali i sad nece nikako jedno 50 puta sam ga pustio i nece znaci ne mogu vise ni tako da ga upalim :S

[quote=“ram”]A to može bit valjda sve. U ovakvim slučajevima procedura je uvijek ista/slična ako nećeš na servis.

  1. Isključi svu perfieriju osim miša i tastature; sve usbove. Dvd rom, disketnu jedinicu, čak i hard. Sve. Ako imaš više pločica RAM-a, izvadi sve, propuši i ostavi samo prvu.
    Ako onda magično proradi, znaš da je nešto od toga. Pa vraćaš jedno po jedno dok ne vidiš koje je.

  2. Moraš nabavit negdje rezervne dijelove pa jedno po jedno mijenjat.
    Probaj posudit od nekog frenda komp na 1 dan, pa stavi od njega:
    2a. napajanje (pazinu na jačinu!)
    2b. RAM (pazi da je isti tip)
    2c. grafičku.
    Ako ni onda neće, iduća ti je matična; u tom slučaju spajaš svoje dijelove na matičnu od frenda (u njegovu kantu).
    Nadaj se da je napajanje, vjerojatno imaš vulgaris napajanje, a to je najjeftinije od gore pobrojanog (cca 150 kn).

JAVI ŠTO I KAKO JE.[/quote]

Hvala na detaljnim uputama. Kupio sam polovni komp za jeftine novce kako bi isprobao sve što si napisao. Ispromjenjivao sam sve osim napajanja i matične pa i dalje nije proradio. Pokazalo se da je RAM riknuo, ali nije radio ni kad sam ga zamjenio. Na kraju sam prebacio hard sa starog u ovaj tekkupljeni i tako da još uvjek ne znam da li je do napajanja ili matične. Što se mene tiče temu zaključujem. Još jednom hvala svima.

HAHAHAHAH