Komp pomoc

pozdrav imam veliki problem, nadam se da ćete mi pomoći.

naime, jučer sam slučajno dok je komp bio upaljen izgasio produži kabal :uaa: naravno komp se izgasio, nakon toga sam upalio produžni i pokušao upaliti komp ali NE RADI. :0ci: ni sad ne radi…
već mi se ovo događalo 2-3 puta ali komp uredno upalim, a sad neće…

please helpppp

prekidač na napajanju upali i ugasi,probaj kabel iz napajanja ostaviti par minuta vani pa onda pokušati…

hvala ali to sam već pokušao… ne pali…

kupi pa provjeri ili rastavi napajanje od matične i odnesi u najbliži servis da provjere,njima je to minuta posla ako ne radi kupiš novo i to je to :smiley:

treba mi pomoć, servis je zadnja opcija i ne mislim da je nešto ozbiljno jer mi se već događalo 2-3 puta ali se komp upali bez problema

Onda je najvjerovatnije do kabela,probaj palit dok ne upališ,prekidače pogledaj još jednom,ostavi nekoliko minuta da se odmori pa ponovno,druge nema

pokušaj računalo spojiti na drugu utičnicu…čisto da provjeriš jer sve OK sa produžnim kabelom…

pokušavam, mijenjao sam i kabel ali ništa…

ne mogu vjerovat da se može sjebat zbog jednog prekida pa šta bi bilo da je nestalo struje…

ima li tko kakvu ideju, i dalje ne radi:grrrr::grrrr::grrrr:

tester?

osim toga…poluditi ću, ni sad neće…

Probaj jednostavno iskopćat komp iz napajanja, stisni par puta gub za paljenje da se isprazne kondezatori ako su ostali… i onda opet ukopćaj u struju i upali. Tako bi trebalo…

more biti da ti je crklo napajanje, elektro šok mu treba

prvo ne djeluje.

drugo:
koliko kosta popravak i kako je moguce da crkne nakon toga pa onda bi trebao crknuti nakon svakog nestanka struje :S

popravak košta 20km 100kn nisam siguran zavisi od marke.
tako to ide nekada je dovoljno samo jednom

ako je najobičnije napajanje od “400w” cijena je oko 130 kn

Može biti napajanje ili matična ploča.
Ako je napajanje ponekad upali kada se sa zadnje strane par puta uključi isključi i zna se osjetiti i miris paljevine u blizini napajanja.
Ako je ploča onda može smrdjeti u predjelu ploče i potrebno je izvaditi memoriju i probati uključiti bez nje. Ploča bi trebala pištati.
Ploča se zna i zablokirati. u tom slučaju bi trebalo sve izvaditi odelektrizirati i ponovo vratiti nazad.
Trošak za napajanje je od 140 kn pa sve do čak 2000 kn u zavisnosti od vrste, jačine , marke i kvalitete.
Trošak za matičnu ploču je od 300 kn do preko 2000 kn također u zavisnosti od vrste, marke, tipa i kvalitete.
Najgore je ako je ploča da se s pločom mora kupiti novo i sve ono što je na ploči i plus napajanje za svaki slučaj a to je onda novi kompjuter i veliki trošak.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr

[quote=“hitnapcsluzba”]Može biti napajanje ili matična ploča.
Ako je napajanje ponekad upali kada se sa zadnje strane par puta uključi isključi i zna se osjetiti i miris paljevine u blizini napajanja.
Ako je ploča onda može smrdjeti u predjelu ploče i potrebno je izvaditi memoriju i probati uključiti bez nje. Ploča bi trebala pištati.
Ploča se zna i zablokirati. u tom slučaju bi trebalo sve izvaditi odelektrizirati i ponovo vratiti nazad.
Trošak za napajanje je od 140 kn pa sve do čak 2000 kn u zavisnosti od vrste, jačine , marke i kvalitete.
Trošak za matičnu ploču je od 300 kn do preko 2000 kn također u zavisnosti od vrste, marke, tipa i kvalitete.
Najgore je ako je ploča da se s pločom mora kupiti novo i sve ono što je na ploči i plus napajanje za svaki slučaj a to je onda novi kompjuter i veliki trošak.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
[/quote]

ovo me fascinira gull

daj pogle ti sebi prvo taj produzni kabal mozda nije nesto uredu sa njim