Kompjuter se pali ali nema slike, ne čuje se beep

Pokusao sam ovo sa cpu, ostavio sam ga da radi i posle 15tak min 20 sam skinuo hladnjak i pipnuo procesor hladan je bas nije se ugrejao ni malo pre kad sam cistio komp hladnjak bude vruc posle gasenja a sad nista. To je verovatno procesor otisao jer kada sam hteo hladnjak da izvadim pdocesor je bio zalepjnjen za hladnjak . Sta vi mislite

Ovako bez direktnog uvida tj.“na daljinu” tesko je reci sta je. Nosi ga u servis.

Eto rijesio si problem, kao sto je drmrgood napisao teze je na daljinu to rijesiti, ali iz ovog sto si napisao mislim da si ostetio procesor pri vadjenju, mozda si otkinuo koji pin s njega, ali eto. Posudi procesor koji ti pase na maticnu i vidi :wink: nakon toga si 100% siguran.

Ja znam što ti se pokvarilo!

znam i ja, kompjuter mu se pokvario

1 Like

Ljudi pomozite
Meni je racunar normalno radio i samo mi se pokaza no display na monitoru i ja ugasim pa upalim racunar normalno se sve palilo i kad mi je trebalo da pokaze desktop opet no signal a pri tome mi nije radilo start dugme na racunaru pa sam ga gasio na napojnu i sljedeci put kad sam ha resetovo nije se culo beep sve radi cooleri od graficke procesora sve radi al nema zvuka beep kad se pali i ne baca sliku sta bi moglo bit

maticna, proveri maticnu. Od maticne krece zvuk beep na onaj spiker mali

Kako da provjerim malo mi pojasni

Izvadi memoriju i graficku i stavi ih ponovo unutra(reseat). Ali atavi samo jednu plocicu memorije i istekaj sve osim diska na kojem su windowsi pa probaj upalit.

Zar beep nije provjera jel postoji disk na kome je OS…

Ima raznih beepova. Po tome kakav je beep(npr dva kratka jedan dugi) mozemo tocno znati gdje je problem.

Beep je povezan sa BIOSom i daje informaciju o komponentama (da li su ok, da li imaju grešku) prilikom pokretanja. Zavisi od BIOS-a i beepovi su različiti. Na google-u se mogu naći liste beepova za razne bios-e.

1 dugi, 2 kratka Grafička
Ponavljajući beepovi Greška u RAM memoriji
1 dugi, 3 kratka Loš ram ili nedostaje grafička
Beep što probija mozak CPU se pregrijava - problem u hlađenju
Ponavljajući dugi/kratki beepovi CPU: Nije dobro uklopio il’ je neispravan

Nisi napisao vidiš li uopšte POST (možeš li odabrati boot, bios), ili nema slike kada treba u OS da uđe?

Izvadi RAM, HDD, upali, ugasi, vrati RAM i HDD… To su najčešći problemi kada se gasi na dugme.

1 Like