Konačno! Facebook pokreće korisničku podršku uživo

I to saopštenje iz “Meta” direktno:

Facebook konačno pokreće korisničku podršku uživo

1 Like

Kakve smo srece nase drzave nece biti na listi :joy:

4 Likeova

A ima i u FB Bussines Suite ova opcija, nisam je probavala
image (28)

2 Likeova

Pričao danas konačno sa nekim iz Facebooka na “Live chat”.

Prosto nevjerovatno da je i ovo postalo moguće :grinning:, pogotovo iz BiH.

Upravo preko ove opcije u Bussines Suite, pa rekoh da probam…

1 Like

ostavi nas u neizvjesnosti :slight_smile:
šta si pričao, s robotom je isto moguće :slight_smile:

Facebook agenti već godinama odgovaraju na pitanja putem live chata preko Business help section-a. Odgovaraju na pitanja uglavnom u vezi sa oglasima i Business Managerom.

Ovu opciju nemaju svi korisnici i nema veze sa zemljom iz koje dolazite. Moja pretpostavka je da ovisi od toga koliko ste se oglašavali putem Adsa ili koliko vam je star i pouzdan profil.

Ovo što oni rade je samo proširenje te opcije za korisnike koji izgube pristup svom accountu što je odličan potez jer se svaki slučaj ne može riješiti preko formi koje nude.

Da, to je sa Business managera, a ovo je nova podrska preko Business Suite sto su uveli da se moze direktno kontaktirat ako se ima neki problem sa stranicom

Nisam imao bas previse Oglasnih kampanji, ali sam zato na FB-u već 15-ak godina.

Imao sam problem s jednim pageom, otisao UnPublish, do mene je bilo, svi vecinom krivimo nekog drugog :slight_smile:

Uglavnom trazio sam da ga “publikuju” kako bi ga obrisao, neki Indijac mi je rekao da bi trebalo sve biti ok, poslace mi info na email kada odrade stvar, jer me interesovalo kako ce me kontaktirati nakon chata

daj nam objasni kako si našao taj live chat, gdje se nalazi?

Na linku “Meta Business Suite” → Facebook

Čim tu uđem u donjem desnom uglu postoji “floating box” sa porukom “Need help? Talk to us.

I pokrene mi se klasični Messenger, kao da pričam s bilo kim na FB-u :grin:

p.s. kontaktirao sam ih još jednom, da ako već neće da ga publikuju, da onda oni sami obrišu Page… sutradan su to i uradili. I ja happy, riješio problem :slight_smile:

nema to kod mene preko laptopa, ti si sretnih izgleda

1 Like

Da, cini se da nekom radi, a nekom ne.

Na osobnom profilu mi taj link vodi ovdje:

A na profilu kojeg koristim kao backup imam taj chat…

Oba profila su admini te stranice i admini u business suiteu.

1 Like

Da, i ja sam kontaktirao par kolega, pola njih ima tu opciju, a pola ne, vjerovatno je riječ o nekom testu ili su dali prednost profilima koji su vremenski duže na FB-u, imaju “važnije pageove” i sl.

Ovaj na kojem ne radi je na Fejsu preko 15 godina, a ovaj na kojem radi manje od 2 mjeseca tako da tko zna po kojim kriterijima biraju.

1 Like

Možda “Random”, možda “aktivne kampanje oglašavanja”? Ja ih trenutno vrtim par, možda žele zbog toga da su “bliže” :grin:

Evo sta su trazili kod mog prijatelja da bi dobio dodatne pogodnosti.
Povezan sajt,instagram i fb stranice i dobio je uzivo caskanje.
Ja imam uzivo caskanje u meta business suite nalogu jer sam to odavno povezao.

Imam podršku samo na profilu sa kojeg plaćam reklame.

1 Like

Da li je neko komunicirao vec? Kako ide cijeli proces, da li je sve ok? Moze li se nesto ili je tipa neki Indijac koji je tu samo pro forme?

1 Like

Pa napisao sam vec gore, pricas kao bilo s kim na Messengeru, covjek je s druge strane, komunicirao sam s njima na engleskom jeziku, cak se i nasalio 2-3 puta.

p.s. i meni se cini da profili s aktivnim oglasnim kampanjama imaju ovu opciju