Konfiguracija mail servera

Da li mi neko moze pomoci kako da konfigurisem mail server na dedicate hosting serveru. Korisitm wordpress i mailovi poslaini korisnicma od admin@mojsat.com prodju. Ali ako me neko putem kontakt forme na sajtu zeli kontaktirati ja mail necu dobiti, otici ce na lokani server kako mi rekose iz podrske.

Kako da to rijesim ?

tako da kreiras jedan mail account npr. kontakt@tvojsajt.com te postavke accounta tj. user, pass kao i mail server mail.tvojsalt.com uneses u kontakt formu, slanje mailova kao nobody ( a kontakt forma salje u tvom slucaju kao nobody) nije dozvoljeno sa strane servera tj admina

Nije to to…kojo god napravim mail ne prosljedi mi ga u inbox. Npr ako postavim bilo koju mail adresu vezanu za sajt ne dobijem za kontakt mail, ukoliko stavim hotmail dobijem uredno mail.
Druga stvar ne dobivam obavjesti novim postovima,novim registracijama i slicno, ali kada na serveru u /var/mail pogledam svi mailovi su tu, ali nisu poslani dalje…

vidi sta ima u /var/spool…/ exim ili postfix sta vec koristis isto tako pogledaj logove u /var/log/ i sve ce ti biti jasni gdje grijesis

ako fali logova sto nebi trebalo ubaci u exim (ako ga koristis) ovo da ti logira sto bolje greske

“log_selector = +arguments +subject +received_recipients +all -ident_timeout -pid”

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja