Konfiguracija mail servera

Da li mi neko moze pomoci kako da konfigurisem mail server na dedicate hosting serveru. Korisitm wordpress i mailovi poslaini korisnicma od [email protected] prodju. Ali ako me neko putem kontakt forme na sajtu zeli kontaktirati ja mail necu dobiti, otici ce na lokani server kako mi rekose iz podrske.

Kako da to rijesim ?

tako da kreiras jedan mail account npr. [email protected] te postavke accounta tj. user, pass kao i mail server mail.tvojsalt.com uneses u kontakt formu, slanje mailova kao nobody ( a kontakt forma salje u tvom slucaju kao nobody) nije dozvoljeno sa strane servera tj admina

Nije to to…kojo god napravim mail ne prosljedi mi ga u inbox. Npr ako postavim bilo koju mail adresu vezanu za sajt ne dobijem za kontakt mail, ukoliko stavim hotmail dobijem uredno mail.
Druga stvar ne dobivam obavjesti novim postovima,novim registracijama i slicno, ali kada na serveru u /var/mail pogledam svi mailovi su tu, ali nisu poslani dalje…

vidi sta ima u /var/spool…/ exim ili postfix sta vec koristis isto tako pogledaj logove u /var/log/ i sve ce ti biti jasni gdje grijesis

ako fali logova sto nebi trebalo ubaci u exim (ako ga koristis) ovo da ti logira sto bolje greske

“log_selector = +arguments +subject +received_recipients +all -ident_timeout -pid”