Konkurencija, kljucne rijeci

možemo li onda reći da algoritmi vole konstantno ubacivanje sadržaja, bez obzira na kvalitet i dužinu? najbitnije je redovno osvježavati sajt?

1 Like

Naravno da vole.

Meni je sasvim jasno zašto sam pala 8 pozicija, jer ako sam 2 god. držala prvu, a potom počela polagano padati, a bez da sam napravila bilo kakve promjene na str ili u članku, tada je logika sasvim jasna i upućuje na packu zbog neaktivnosti.

No nejasna je logika tih algoritama, o tome se ovdje radi – po toj logici pronađeš kvalitetniji članak na stranicama koje su “zapuštene” (te su zbog toga pale u G očima), kopiraš članak i evo ti dobre pozicije bez puno truda. Najveći trud ti je pronaći stranice koje nisu aktivne, a imaju kvalitetne članke s dobrim potencijalom za visoko rangiranje. .

Eto, taj algoritam mi se baš ne sviđa, kao ni njegova logika. Ako je već toliko napredan i pronicljiv trebao bi dizati originalan sadržaj vrijednih i ažurnih stranica, ali istovremeno na istima selektirati kopirani sadržaj i takav ne rangirati baš na prvu poziciju. E tada bi se mogao zvati naprednim.

Jel taj algoritam ne vidi da su mi ukrali članak :grin:

3 Likeova

Samo ću jednu stvar spomenuti a to je slijedeće: ne vjerujte svemu što pročitate o Google algoritmu.

3 Likeova