Korisnici Google Adsensa u Hrvatskoj i BiH od nedavno imaju opciju i Wire transfera

Samo kratka ispravka: postoji (od strane ‘organa’) uvid u svaku vašu transakciju tamo gdje ste ostavili OIB.
Bez obzira kako se zove račun, jeli to žiro, tekući, ili se zove - Šime. :smile:

Ovo za racune stoji, naravno da FINA svaki racun koji je otvoren u bilo kojoj HR banci moze pratiti i u njega ima uvid. Ali ne vjerujem da moze pratiti WU transakcije, jer nema nacina za to.

Mislim da je netko rekao da ima pouzdane informacije da fina ne prati WU niti to još uvijek nije moguće pratiti

To sam bio ja. Zasad FINA nema mogucnosti da to prati, jer nema nacina, bar mi je tako receno. Doduse, ne znam sto posta radi sa onom kopijom WU obrasca (jer jedna kopija ide vama kao osobi koja je isplacena a jedna ostaje u posti) i kamo se to salje ? Da li to drzi iskljucivo za svoju evidenciju, ne bih znao.
Uglavnom, osoba koja je radila softver za poreznu upravu, i ima odredjeni level passworda u poreznoj upravi mi je sa svojim passwordom pogledala sto se sve vidi vezano za moj OIB. WU transakcije su nevidljive, barem zasad.

ajde neka mi neko ko je iz bosne javi sta se treba obaviti i upisati ako se prebacuje na wire transfer?

Ime Prezime
Ime Banke
SWIFT
IBAN

Meni aktivno od 01.04 :slight_smile:

hvala na brzom odgovoru. koja si banka? koliku provizuju uzima banka? i kad onda bude isplata zarade od recimo aprila? sta mislis oce bit poreza od drzave?

UniCredit
Kažu 2% provizije, mislim da još neko vrijeme neće biti poreza :smile:
a kada očekujem isplatu? Hmmm, očekujem isplatu 4-5 dana nakon što Google pošalje novce prema banci …

Nego, mene malo čudi što Google ne traži broj deviznog od osobe, nego IBAN i SWIFT od banke. Kada sam upitao u banci oni mi kažu da je osobni devizni račun sadržan u IBANU-u (jer sam tražio upute za uplatu u banci, gdje su mi isprintali te brojeve).

0,2%, i tako to na tu temu dok ne zadovoljim 20 znakova.

(BiH)

Evo i kraja ove price…

Iskreno, ocekivao sam malo vecu proceduru, obzirom koliko smo imali problema sa cekovima, ali google me iznenadio ovaj put, nadam se da ce ostati ovako…

Juce tj. 22.04.2014 dobio sam mail od googlea da je moja zarada isplacena…
Danas, 23.04.2014 sam dobio novce na racun :slight_smile:

Konacna cifra koju banka uzima za isplatu je 0.2% od ukupne sume.

Nevjerovatna brzina. Svaka cast za google, a i za banku.

Ista situacija i samnom prezadovoljan sam sa ovim nacinom isplate…

Meni UniCredit u Bih nista nije uzeo, sacekao sam 8 dana od uplate i onda ne uzimaju nista.Tako su mi rekli u banci kada sam trazio swift da povezem adsense i devizni,da je bolje da sacekam ako mi nije zurba.

1 Like

Pitanje jedno ako ima ko da može pomoći… naime interesuje me koliko odprilike dana treba da google adsense isplati keš na devizni račun u banci…Znači riječ je o deviznom računu a ne o čeku… iz BiH sam…

Google isplacuje 22. U mjesecu.
Za 5 dana imas pare…

hehe za 5 dana će biti 10-ti ne 22 ako sam ja svatio najbolje… prva mi je isplata pa sam malo skeptik pitanjem isplate a i samog kreiranja deviznog računa… u svakom slučaju hvala lijepo na odgovoru… :smile:

Google prema banci pošalje lovu 22.
Banka u nekih 2-5 dana tu lovu preusmjeri na devizne račune građana. Dakle, negdje oko 25. imaš lovu. Imaj na umu da ćeš 22.07 dobiti lovu za 06. mjesec

shvatio… hvala najljepše

Može još jedna pomoć… Nisam uspio naći na google-u odgovor. Naime imam jedno kratko pitanje. da li je dozvoljeno stavljanje google adsense reklame u div tag… svrha je ta da želim uraditi padding i dodjeliti margine…

Odma 23. imas lovu na racunu…

Dozvoljen je div tag na adsense reklami