Korist od Premium Domena

Njima je drastično porasla vrijednost u posljednjih godinu dana. Određene pod tipove te kategorije se prije godinu dana moglo kupiti za manje od $100 (prije dvije godine za manje od $30), a prije nekoliko mjeseci ih nisi mogao kupiti za manje od $2500. Zadnjih par mjeseci je pala cijena pa sada taj pod tip ide za cca $1250 pa nadalje. I dalje je to punooooo više nego $30 prije prije 2 godine ili $100 prije godinu dana.

Random LLLL.com se prije manje od godinu dana mogao kupiti za cca $60, a prije par mjeseci ih nisi mogao kupiti za manje od $320. Trenutno su random LLLL.com oko $200 pa na više.

SVe ovisi za koliko ih možeš dobiti i kakve imaš planove, i naravno o konkretnom imenu domene. Teško je znati da li će još gore i kada. Nije uopće isključeno, ali nije niti 100% sigurno. Ja preferiram gledati ROI, a ima drugih tipova domena koje nude puno veći ROI.

1 Like

moj plan je na duze staze… cuvati ih nekoliko god, pa zato kontam da li je pametno jer znam i sam da su prije godinu-dvije bili manje od 100… imam ponudu da kupim preko 10 za $200ea, pa ne znam sta da radim :slight_smile: hvala ti za reply :wink:

Ispod $200 each je trenutno dobra cijena za kupnju. Samo pazi da nisu ukradene. Izguglaj ime domene i ako je ukradena sigurno će ti izletiti objava o tome.

Mislim da je puno vjerojatnije da će za par godina vrijediti osjetno više nego da će im pasti vrijednost. Naravno nema garancije, ali vjerojatnije je da će vrijediti više. Recimo prije 9-10 godina je bila hrpa slobodnih LLLL.com domena, uključujući i one tipove koji danas imaju floor value 1000+ :wink:

tako i ja mislim… da ce za 5 god biti 1000, ali kao sto kazes… ko zna :)… nisu ukradene 100%, siguran je izvor… ako ti treba, povezem te, jer ta osoba ima preko 15000 brand domena, tako mi rece. vec sam kupovao nekoliko puta… :wink:

Brandable mi baš i nisu zanimljive, osim da samostalno registriram neke ili kupim za par dolara, ali svejedno hvala.

Trenutno je ispod $200 za random LLLL.com skroz dobra cijena za kupnju ako si odlučio da baš želiš random LLLL.com.

1 Like

Da ne otvaram novu temu, koliko se isplati kupiti domen ibalkan.com za oko 2000 dolara?

Taj domen ne vrijedi više od 50$ ali iskreno i 50 je puno.

OK, hvala.
Ako neko ima dobru com domenu za balkansko podrucje, sajt bi trebao da bude kao neki portal to jest svega po malo.
Sto manje slova to bolje.
Javite se na privatnu poruku

Najbolje smisliti neko brend ime:) ako ti znači i jedini uvjet da ima balkan u nazivu onda nebi treao biti nikakav problem.

Ne treba da ima “balkan” u imenu, najbolje da je sto kraca domena i da je com