Koristenje licence za Win i Office kod otvaranje firme

Zanima me posto otvaram firmu da li ce mi raditi neke probleme ako kupim licence za win, office itd preko ovih web stranica gdje se moze kupiti za 10-20 eur licence za win.

Vidim da su OEM licence ali se ne razumijem u vrste licenci oko win, offica itd …

Isto tako ako koristim libreoffice npr da li za to moram imati nesto da mi ne rade probleme.

Libreoffice je free, s njim nemaš probleme.

Licence za 10-20 € su za refurbished računala ili nešto takvo.
Kupovao sam takvu licencu više puta (za sebe i za druge) preko hrvatskih firmi. Uvijek je bilo za stara računala. Za sada je sve OK.

Ako si iz HR inspekcija ce ti naplatiti kaznu ako imas takve licence. Trebas imati kupljenu licencu od firme koja je ovlasteni Microsoftov zastupnik.

1 Like

E upravo sam zbog toga imao nedoumice znaci moram “bacit” dosta para na win 10 i office pakete jer se radi o 4 racunala koja sam samostalno slagao

MS Office je po meni potpuno nepotreban od kad postoje Googlov Gmail, Sheets, Docs i ostali njihovi proizvodi. Libreoffice mi nije legao.

Što se Windowsa tiče, bolje je imati račun iz neke ovlaštene trgovine jer ove jeftine verzije Windowsa koje se prodaju na internetu su neka vrsta sive zone koju bi preporučio samo za osobne upotrebe. Četiri Win11 licence platiš cca. 450 EUR, pređeš na Googlove cloud servise, i miran si.

Pa tako ce i biti. Ostalo mi je samo ovo pitanje otvoreno na koje nisam znao ali eto sad znam kupim, racun i mirno spavam

Informacije radi, licence sam kupovao od firme Lost (lost.hr).

1 Like

Pitaj ms da li je legalno, ali mislim da nije.

Pogledaj ovo: https://www.wps.com/ - WPS Office

Besplatno, velika većina stvari, skoro je potpuno isti kao MS Office, ustvari koristim word i excel uglavnom pa za to znam da je skoro isto. Čak nakon 2-3 godine korištenja i ne znam više da li ima razlike.

Imaš i online, besplatnu verziju MSa, ja sam to koristio dok se firma nije “razvila” :slightly_smiling_face:

Istrazit cu malo dok sam win 10 vec narucio pa mi stizu kroz 2-5 dana.

Pitanje nije vezano za temu.

Mozda netko zna ja nisam uspio naci
Da li kod pausalnog obrta ako ce se obrt baviti digitalnim marketingom moram imati vatrogasni aparaty prvu pomoc etc…

Ili moze neki link na zakon jer procitao sam dosta tih RH zakona nisam uspio naci nista konkretno

Da li netko zna odgovor na pitanje jer pokusavam naci i nisam nigdje naso

Ako radiš u poslovnom prostoru onda bi trebao imati sve po zakonu.
Ako radiš u obiteljskoj kući ili stanu onda je siva zona. U svakom slučaju nazovi neku od firmi i pitaj.
Računaj da će ti na početku reći da moraš imati sve.

Rijesio sam hvala ti puno @trnac ne moram ali bi trebao imati vatrogasni aparat i prvu pomoc sto cu i kupiti da sam miran.

Libreoffice ce mi za sada biti dobar za pocetak a wind 10 licence sam kupio da sam miran