Koristenje tudeg PayPal racuna

Pozdrav,

trebao bi mi Paypal racun na koji bi mogao primat novac, pa sam mislio naci nekoga iz zemlje u kojoj se to moze tko bi mi dao svoj PayPal na koristenje i sa vremena na vrjeme slao novac na moj bankovni racun.

Posto nemam nikoga poznatoga da to ucini za mene primoran sam naci nekoga koga nepoznam.

Sad moje je pitanje koliko je pametno to raditi sa nekim koga nepoznam i kako se zastititi od moguce prijevare? Nekim ugovorom ili tako nesto?

I koliki bi bio realni iznos ili postotak koji bi placao toj osobi za koristenje njegovog racuna?

Hvala

Nisam odvjetnik tako da ne mogu previše pomoći oko pravnog aspekta pitanja, al mislim da bi
neke psihološke taktike uz eventualni ugovor riješile stvar, odgovaram više da podijelim jednu
metodu koja za mene radi već oko godinu dana. Metoda uključuje kršenje pravila paypal servisa,
ovisno o kontekstu i upotrebi, i radi se o kreiranju paypal računa sa fiktivnim podatcima
i nekom adresom koja će ti otključat sve funkcije paypala, i sumnjam da upravitelji foruma žele
da otvoreno ovdje o tome govorim, pa ako nekoga zanima, nek me kontaktira privatno. Ako
neko sumnja u moje motive, nek me kontaktira i uvjeri se da nema aff linkova i sličnih pokušaja,
samo ime virtualne banke gdje se otvori račun, način na koji se account verificira, i mjere
predostrožnosti i upute za održavanje zdravog statusa accounta. Meni prolaze nemale cifre
mjesečno kroz 2 takva računa, i nisam imao problema dosad (držim se neke gornje granice
gdje su znali uvodit provjere adrese). Rizik uvijek postoji, al je isplativ ako znate šta radite. :wink:

Alternativa bi bila kupovina već kreiranih PP računa na bhw, tg, ili sličnom mjestu.

Zar PayPal ne provjerava na koju karticu podizes pare i sa koje uplacujes - odnosno, ako si na PayPal-u u Engleskoj, a koristis karticu iz BiH?!

Dobra stvar je da od početka ove godine možeš otvoriti račun u bilo kojoj banci u EU i ne moraš to prijaviti HNB-u. To je odredba donesena povodom liberalizacije našeg bankarskog sustava prilikom približavanja EU…

ima li neka EU banka koja nudi online otvaranje racuna, da se ne mora ići u banku.

Ako je ovo referenca na nešto u mojem postu, da, paypal to provjerava, i onaj
ko se ne bude toga pridržavao će sigurno ostat bez računa.

Ja koristim jedan sistem gdje se otvori virtualni bankovni račun preko netspend,
što je front end jedne US-based banke (MetaBank), i taj acc se eventualno još
verificira preko US-based VCC što će maknut default out limit od $500/mj. Poslije
toga, sve funkcionira normalno, logiranje ide preko bilo kojeg IP-a (bilo koje denominacije,
država nije važna), a ako bi se pare eventualno uplaćivale na račun, trebalo bi
improvizirat (na način da ovo ide kao bilo koja uplata selleru), većina samo otvori
račun za daljnje poslovanje sa strankama koje se klanjaju paypalu kao jedinom
payment processoru, i od kojih ubrzo dobiju novce na račun.

Teško mi je vjerovat da se to desilo, al ajde, pročitat ću još sutra kad se malo odmorim.

Pozdrav,

mozes li mi reci da li je moguce otvoriti racun u Sloveniji i spojiti ga na PayPal i onda podizati novac u Hrvatskoj putem kartice koja je dodjeljena tom racunu?

Hvala

Neo, opet ne razumijem kako cu ja te pare na kraju dobiti u keshu, kako podici na svoju karticu sa “tudjeg” PayPala?

Ja ga koristim samo za određene marketinške investicije (CPV, PPC, MB), pare ne podižem,
al moguće je uz neke improvizacije, npr. da radiš razmjenu sa nekim gdje bi mu poslao
pare sa svog fake paypala na njegov, a on ti te pare uplati gdje god hoćeš, nekih unaprijed
definiranih direktnih načina za nas koji se švercamo nema.

Najbolje je kad netko može dobit legitimni full unlocked paypal account kod kojeg neće
postojat gore navedeni rizici, i kod kojeg će se moći uzet PP debitna kartica koja će koristit
taj acc kao funding source (npr. ako imate nekoga vani na koga možete registrirat account i
koristit ga; najveći problem sa gore opisanim pristupom je to što PP može u bilo kojem trenu
blokirat acc i tražit verifikaciju adrese i identiteta (što se meni još nije dogodilo, al imam neke
predefinirane limite kojih se držim)).

Pogresno sam te razumio, ma ne treba meni to, vec imam tu stvar… Usput, da li je neko za razmjenu, ja placam na paypal, vi na mb :P.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja