KORONA polako odlazi u zaborav ,,svi na more,,

1 Like

izbori unistise koronu, kao i onda za predsjednicke kad se igroa derbi

Ja se poveselio, zaboravim ponekad da ovo nije samo HR forum. xd

Nemaju sad vremena ovi svetski za koronu jer su sad napravili problem u ukrajini a i izbori ce pa je sve super.
Vidim i da se u celom svetu korona smanjuje,mere popustaju… i bas cudno nema novih sojeva po grckom alfabetu.
Iako sam imao neku cudnu prehladu( Nisam se testirao,moji svi jesu i bili pozitivni) i otac mi je preminuo od kako su objasnili u bolnici - korone (PCR test), opet verujem da je to vestacki virus koji dodje i ode kad hoce.
Edit. Ako neko zna nekoga ko radi u bolnici na miseluku u Novom Sadu zeleo bi da mi javi u PM da pitam za oca i sta se stvarno desilo.Diskrecija 100%.
Primljen je i za 4 dana je umro.Cujem da nije jedini koji je ubrzo umro nakon prijema u bolnicu i nesto nam svima tu ne stima.

1 Like

Mislim da su i u HR isto ukinute maske u zatvorenom.

A bilo je i vrime vise. Pun mi je k njih i korone i svega. Svi stari ljudi u mom mistu su u depresiji jer svaku vecer gledaju vijesti :rofl:

1 Like

Dosa kraj trovanju gradjana za sad

1 Like

Ošla korona … ali treći svjetski rat nam je, čini se, neizbježan. :confused:

Tko preživi, pričat će…

Posle korone ce da dodje neka nova korona.

1 Like

A nije uvek bas sve tako kako se cini ,uvek je skoro obrnuto ,sve ove poteze vuku ljudi koji imaju milijarde dolara ,a oni imaju sve u zivotu od imovine do zena i zamene svojih dotrajalih delova,bubrega ,srca ,jetre, tako da cim oni kazu dosta , rat ce da stane za jedan dan,jer ipak oni od svih nas vise vole i lovu i zivot i zene…
Ne bi oni hteli da dodje do atomskog rata jer tu je onda kraj i za njih pored bilo kakvih bunkera i sklonista ,mozda bi preziveli godinu ili dve ,ali se ne bi izvukli zivi ,hahaha
Dakle sve je to i dalje jedna velika POKER partjia sa mnogo blefa i mnogo LOVE u igri .
A i da je zadnja godina sveta i onda bi volio otici na more osoliti dupe i gledati i ruskinje i ukrajinke naravno i sve ostale kupacice hahaha hahahahahah

2 Likeova

Kroz našu cijelu historiju, pokretači ratova su uvijek imali bogatstva i žena, tako da to nije baš dobar primjer :smiley:

1 Like

ali su ratovali toljagama ,macevima,sekirama, ovo je malo drugacija situacija kada nekoliko drzava moze unistiti celu planetu,

Ne mislim da je nuklearni neizbježan, nego treći svjetski.
A ako krenu velika sranja, daj Bože pameti da ne dođe i do nuklearnoga… tu si u pravu, na to se niko neće lako odlučiti… mada sve je to upitno.

Generalno što se tiče rata, nisam baš priklonjen tom razmišljanju da to o pojedincima ovisi.
Po meni je rat otpuštanje tenzija koje konstantno nakupljamo, svaki pojedinac ponaosobno sudjeluje u tom procesu. Puno puno malih tenzija, koja je svaka destruktivna jer nije počivala na istini, nego na laži koja je destruktivne prirode. Točno po onome što je rekao Einstein da svo zlo dolazi iz neznanja. Jer ako neznaš ispravno, činiš krivo, tj. pogriješno… a pogrešni uradci su osuđeni prije ili kasnije na raspad ili ti propast. Osobno mislim da religije na to misle kad kažu “grijeh”.
Griješan nisi jer si zao… griješan si jer si nepromišljen/nesavršen i sklon si pogriješkama. A zlo nastaje kao posljedica takvog pogrešnog činjenja.

Pogriješiti se može mišlju, riječju, dijelom i propustom. Znači svaki puta kad imaš priliku učiniti dobro… ukazati na nepravilnost nekog sustava, na nepravilnost nečijeg razmišljanja…a to ne učiniš, isto si pogriješio propustom.

Tako da griješiti se može stvarno na razne načine, a slika koja se gradi na pogreškama se prije ili kasnije mora urušiti. Jer nije ispravna, nije samoodrživa…nije istinita.
Od tuda religija kaže: “Nestaješ u svom grijehu”

I sada natrag na ratove koji se pojavljuju u društvu kao ciklusi koji nas poharaju poput nekakve elementarne nepogode …potresa … čisto sumnjam da je odgovornost na pojedincima, nego na svima nama i na našim greškama, nepromišljenosti… vrlo često i velikoj inertnosti da uopće pokušamo poboljšati neki dio društva misleći da je to tamo nečija tuđa odgovornost.

E pa nije, zato će sve nas to koštati dok god ne pronađemo pravi put.

Što se tiče malih destruktivnih pogrešaka, one se gomilaju i jednom kada prođu granicu izdržljivosti, okidaju i sve se razleti ko kula od karata. Zato se bojim da ovo što je započeto, da nema neki logičan način da bude zaustavljeno.
Čak i da bude, to bi značilo da je okidanje tenzija odgođeno i da nas čeka isto, tj.veće sranje za 5-10-15 godina… ko potres koji nije oslobodio svoju napetost i mora okinuti prije ili kasnije. Nemože nestati napetost preko ničega.

Gledajući prošlost, ratovi dolaze tako u nekim svojim ciklusima … i nažalost i po tome ispada da mu je vrijeme da nas opet pohara…

Velikim ratovima su prethodile krize, isto tako i sada smo imali veliku krizu zbog Korone … a sve to utječe kao pokretač okidanja tenzija koje spominjem.

Tako da se ja iskreno bojim da će se ovo rasplamsati … i dao Bog da nisam upravu. :confused:

Al bojim se da svijet koji ćemo uskoro gledati, neće imati puno veze sa ovim. Ko i Ukrajina što je do nekidan bila jedno sasvim drugačije mjesto. :confused:

No i kao Korona, postat će nam to novo normalno… :confused: heh, nije neka utjeha…

Baš me zdepralo ovo sve… još jednom dao Bog da sam zabrijao i da je rat stvarno hir pojedinaca, jer onda imamo šanse da se zgasne…

@brane333
Misliš prijevara odlazi u zaborav?

Od rata u Ukrajini neće biti ništa.
Rusija se ne može povući, jer znaju da su zeznuli, još malo će trajati borbe.
Onaj tko će biti u velikim gubicima je rusija.

Nije jos nista gotovo:

Uvek u Kini mora da se servira svako novo sranje. Kina setovana da bude nova sila i zvanično kroz 7-8 godina i onda sve kreće odatle.

1 Like

Eh cekam dan da se proglasi ko je kriv za tu koronu pa da svi mi pokrenemo kolektivne tuzbe jer smo izgubili svoje zbog korone.

Ne znam u kom smilsu prevara ali cu samo napisati da svi koji su je imali,nikada se ranije nisu suocili sa tim.
Evo prvi ja nisam neki teoreticar zavera i nisam ranije verovao u koronu,jednostavno me nije interesovala ta prica kao i price zemlja ravna ploca,ptice nisu stvarne i ostalo,ziveo sam kao i uvek…ali sam tada imao prehladu ili sta vec koju nikada ranije nisam imao a tako svi kazu koji su preziveli.
Simptomi koje sam ja imao:
Odjednom nenormalna hladnoca celog tela,ruke i noge kao da su u ledu i dva dana groznica 24h.
Gubitak apetita.
Bol grla bez kijanja,kasljanja,curenja nosa…
Bol ispod kolena.listovi otpadali.
Malaksalost i ono mozak u fazonu boli me d…pe za sve.
Sve to za dva dana i proslo kao sto je naglo i doslo.
Pokojni otac se samo zalio na bol ispod kolena - listovi ali kada je rekao da otezano dise a to je bilo posle par dana, odveli smo ga u bolnicu i tamo su rekli oba plucna krila zahvacena i teska upala…i za 4 dana preminuo.Objasnjenje doktora da su otkazali svi organi zbog korone.U listi napisana samo neka sifra.
Niko od nas nije vakcinisan niti ja licno planiram da se vakcinisem.
Razlog sto se nismo vakcinisali jeste taj sto smo retko kada bili prehladjeni,ja licno nisam pre ovog bio prehladjen godinama a i kada budem to bude isto dan dva ali bol grla,curenje nosa kasalj…
Isto mislim da je prevara sto se tice toga da je prirodni virus jer mislim da je nesto vestacki napravljeno i pusteno sa odredjenim ciljom.

1 Like

Naravno.

Korona kao takva postoji, ali je opasna kao i ovaj zadnji soj, kućna njega uz čaj.

Druge stvari se guraju pod koronu.

Obolio sam i ja od te prijevare, i vjeruj mi , trebalo mi tri sata da se oporavim, jer sam reagirao na vrijeme. Da nisam završio bi na respiratoru i umro valjda.

Kako si reagovao na vreme sta si uradio pa je proslo za 3 sata jer ovde kod doktora obicno kada god se ode kazu ili nije na vreme ili u zadnji cas.
Kada se ode kazu nije proslo 3 dana ne moze da se testira a kada se dodje posle 3 dana onda kazu nije na vreme…
Vecina pravih doktora otisla preko, ostali da rade vecinom prepisivaci.

Kod mene su bili simptomi, začepljen nos i sve me peklo u nosu.
Ispuhao nos, vitamini i puno tekućine.