Korona virus pred vratima

ja ne znam zaista šta je ovom narodu … i ja srećem ljude koji slično govore …

“oni bi svakako umrli, to umire kome malo fali”

“ne umiru od korone već od drugih bolesti, niko zdrav nije umro od korone”

majke mi ja stvarno ne znam šta se ovdje dešava s ovim narodom

pa ako je neko bolestan ne znači da treba umrijet lol ljudi sa dijagnozama žive 20 godina, piju tablete i sve propisano redovno … oslabljen im je imunitet ALI ŽIVE … i sada treba pustiti da se zaraze, umru pa onda kažu ma bolovo je on svakako lol

ja ne mogu da vjerujem života mi šta sve slušam, kakve su to sve teorije u glavama ljudi … tačno nismo svi komplet nismo za života

9 Likeova

Nije mi jasna logika ovdje - “zbog korone”. Jesi li umro od korona virusa ili sa korona virusom ? Malo to preciziraj. Netko ima leukemiju i prehladu, i umre, i ti bi kao uzrok stavio “smrt od prehlade” ? :slightly_smiling_face:

Evo kako Beroš razmišlja. Ovo je kako danas misli. Za sutra ćemo vidjet.

Jeli vi mislite da je za te ljude samo korona opasna ? Obična prehlada, gljivična infekcija (a o gripi da i ne govorim) kod starijih i potrošenih ljudi može dovest do smrti. Hoćemo li i kod prehlada i gripe uvodit ovakve mjere ? Di ste bili prošlih godina da se založite za te ljude i da napravimo karantene i blokade ? Tko se osjeća ugroženim nek ide u izolaciju što se mene tiče doživotno. Ja ne mislim da su ovakve mjere stavljanja države, planete u karantenu opravdane. A vrijeme će pokazat jesam li u pravu. Lijepo sam naveo primjer iz siječnja 2017 godine. Tada je u hrvatskoj u samo jednom mjesecu umrlo 2000 ljudi od gripe, a nitko se nije ni počešao pošteno. Te iste godine (2017) je i italiju poharala gripa, a umrlo 25,000 ljudi od čega 1000 djece. Selektivna izolacija i karantena za ugožene DA, potpuna karantena svih NE.

1 Like

Bas to, neverovatno kolika je ljudska glupost…

1 Like

Necu nista da komentarisem nego predlazem ,dok vam je jos vreme,

Da, kad racunas smrtnu stopu prehlade, uzmes sve koji su imali prehladu i sve koji su umrli. Broj ljudi koji bi umro istog momenta bez obzira da li ima prehladu ili ne ce ti biti na nivou statisticke greske- tj nebitan kad racunas smrtnu stopu jer je takvih slucajeva premalo

Evo svako moze za svoj grad ako ima takav sajt izvuci za unazad nekoliko godina…ne treba da vam TV kaze koliko je ljudi umrlo ,Nisu isti datumi verovatno je padao neki neradni dan pa za to vreme nije bilo
sahrana,ali prosek za ovaj mali gradic takoreci selo na 10 tak groblja u okolini 5 ,6, 7,sahrana na dan ,x 365 dana …

Ne bi ja tu nista da dokazujem ili pokazujem nego cisto da se vidi da ponegde ima i verodostojnih podataka…

Ko je umro od cega i zasto veliko je pitanje cak i kada se sve zna, ljudi potpuno zdravi sa mesecnim merenjim a i kontrolama ,sportisti UMRU na terenu,
a ne ljudi od 50 60 70 80 godina,

1 Like

Čitam maloprije i naletim na ovoga hahaha…

https://naronanews.com/vucicev-doktor-opet-u-centru-pozornosti-hrvati-koriste-jeftine-testove-i-laziraju-brojke/

a prije mjesec dana se rugao Italiji…

Da ti Brane probam docarati. U srbiji imas oko 7 miliona stanovnika i oko 70 umrlih. Na mali gradic, kao sto ti kazes “selo” vjerovatno dodje oko 3000 ljudi, al nek ti bude, mi cemo reci da je 5000 cisto da racunamo na tvoju stranu. Trenutno imamo jednog umrlog na 100k ljudi, sto znaci da bi broj umrlih u tom gradicu (pod uslovom da je zarazenost jednako rasporedjena, a nije) trebao porasti za 0.03-0.05.

Ako je opet nejasno mozda ce ovako pomoci: Ako zaokruzimo broj umrlih na jednu decimalu, u prosjeku u svakom selu u Srbiji je umrlo 0.0 ljudi; tj da je umrlo i 10 puta vise ljudi trenutno (nego sto jeste), ti ne bi u tom smrtovniku trebao vidjeti vise ljudi nego inace.

Da taj gradic ima 100k ljudi (znaci u prosjeku bi trebao biti jedan koji je umro) opet ne valja statistika jer je premalan uzorak

EDIT: Evo jedno mjesto koje je fino pogodjeno:

Imas video gore na vrhu gdje je covjek napravio slicnu usporedbu kao ti

Jao kakve gluposti izjavi :rofl:

dao joj neko 50 km da se sredi i da pročita tekst … sad sam naišao na taj video, dijele ga u grupama tipa online pijaca lukavac itd.

stranica krvavibalkan . online …

I ja sam na FB naletio na ovo, ne mogu vjerovati da se ljudi primaju na ovoliku kolicinu gluposti.

Strasno :grinning:

Bas uliva poverenje ova devojcica, deluje kao pravi intelektualac, onako nacitana :smiley:

1 Like

vjernica, iz fine kuće, čuva se za braka

1 Like

Cudi me kako jos niko nije postavio neki video o onima sto vele 5G mreza je prenosioc virusa…:mask:

Idemo rusit ove 5g antene!
-Jel se ne bojis okupljanja, korone, policijskog casa itd?
Korona ne postoji!
-A sto rusis te antene?
Zato sto sire koronu!

1 Like

Vi se sprdate,a Korona se ne povlaci.

5 je broj 5
G je 7. slovo abecede engleske

5 i 7 zajedno cine 57

U filmu Contagion vakcina broj 57 je bila lijek za virus. Pa ti vidi jel ima tu nesto.

1 Like

Gledao si 11 minuta ? :smiley:

Pod userima se broj 57 spominje samo kod steela, slucajnost?

Screenshot_1

Već mnogi objavljuju da je virus stvoren veštački. Naučno dokazao Francuski nobelovac sa biolozima i matematičarima.
Predpostavlja se da je pobegao iz labaratorije u Vuhanu.
Sad će biti žestoka drama prema Kini …