Krađa web sadržaja - kako reagirati kada dođe do krađe sadržaja na internetu?

Originalna objava: Krađa web sadržaja - kako reagirati kada dođe do krađe sadržaja na internetu?

Kako reagirati kada neka tvrtka, korisnik ili web portal – ukrade vaš sadržaj koji se vješto i strpljivo stvarali? Na koji način se možete obraniti od krađe web sadržaja? Postoji li pravna regulativa za tužbe i je li uopće pametno uplitati odvjetnike u krađu sadržaja na internetu? Živimo u digitalnim vremenima kada su informacije postale…

Jeste li ikad bili žrtva krađe sadržaja i kako ste reagirali?

  • Da, zamolio sam da obrišu moj sadržaj koji su ukrali
  • Da, tužio sam osobu/tvrtku koja mi je ukrala sadržaj
  • Ne, nikad mi nitko nije ukrao sadržaj

0 glasači

Kod nas na Balkanu se krade sve i svašta i to u ogromnim količinama (pravog novca ) Ove digitalne krađe -sadržaj kod nas izgledaju kao aspirin naspram jake gripe.

Hoću reći nema jakog zakona ni u jednoj od bivših republika sada država.A sudski postupci se vode traljavo i u beskonačnost. Tako da je gotovo (po mom mišljenju) bespotrebno voditi takve sudske postupke za krađu sadržaja. Tu je više efekat -fazon, zastrašivanja " lopova" advokatima i sudom

Ja lićno ne branim da se uzme moj sadržaj sa sajta al barem nek postavi linkovan izvor tj napiše ime sajta odakle je preuzeo vest. Pre više godina(7-8 god. ) krađu sadržaja niko nije gledao tako ozbiljno sada je to već ozbiljnija stvar

1 Like