Krađa zaštičenog djela

Ukradeni su streamovi trebam pomoć kako spriječiti (zatvoriti) stranicu koja to i dalje radi. Neuspješno sam do sada pokušao kontaktirati njihov hosting… ako sam našao točno koji je…

Može li netko pomoći oko ovoga?

Kakva vrsta streama (radio, tv, filmovi ili nesto trece)?

Ako posedujete prava na taj stream onda kontaktirate njihovu hosting firmu gde obrazlozite situaciju i dostavite im dokaz da posedujete prava na to.

Ako nemate nikakav dokaz onda ne mozete nista, i ovako mogu da vas iskuliraju ali uglavnom hosting firme rese to.

Ako ste iz iste drzave mozete da ih tuzite ali to je poduzi proces i cak i da dobijete pitanje da li bi uopste bili u plusu pa je to opcija koja se treba izbegavati.

Vrsta je video prijenos uživo, postoji dokaz o pravima napismeno, ovjereno.

Između ostaloga napravljen je sličan logo i boje i ime je jako slično, osobu koja je to inicirala znam osobno, ali iza toga stoji neka firma, ali nije u istoj državi niti stranica niti hosting.

I ne znam kako da točno utvrdim koji je hosting po srijedi kako da ih kontaktiram.

Pa onda vam je najbolja opcija da se kontaktira hosting posto ovako da budemo realni tesko da mozete sta, ne mogu one velike izdavacke kuce i kompanije da se izbore s tim, a ne mi.

Sto se hostinga tice mozete da vidite ovde samo unesete link:

http://www.whoishostingthis.com/

Radi posto sam proverio na svojims sajtovima kao i nekima od kolega za koje znam gde su hostovani. U slucaju da je neki reseller hosting samo pogledajte DNS postavke i videcete i domen (u 90% slucajeva) od resellera pa se obratite njemu.

Na toj WHOIS HOSTING THIS stranici kaže ovako:

Hosting provider: TwooIT
IP Address: 134.0.25.149
Name Servers:
ns3.masterlogin.de
ns1.masterlogin.de
ns2.masterlogin.de

Koliko vidim to su ovi http://www.twooit.de/ pise da postoje od 2007 godine.

Sacekajte jos nekoga mozda ima neku ideju u svakom slucaju mozete da im pisete o cemu se radi nista ne gubite, sad kako ce se oni poneti je nesto drugo.

njih sam i ja pronašao bio i pisao sam im prije jedno pola godine na engleskom.

Pomislio sam da možda to nije ta firma. Ranije svaka hosting koji sam kontaktirao radi kršenja mojih autorskih prava ili prava sa kojima neposredno radim javila mi se u roku nekoliko dana najkasnije.

Gdje su hostani ti videozapisi?

@apazinjan Kod poslovnog partnera u trećoj državi.

Ako je moguce, najlakse bi ti bilo ip restirkcijom dozvoliti stream samon na tvom vlastitom serveru.

Nema od toga nista dzabe ces da izgubis vreme ne mozes mu nista :slight_smile:

Borise, glupo pitanje ali… Zasto ne trazite od poslovnog partnera da napravi IP restrikciju za pristup streama iskljucivo za Vas site?

@apazinjanin je odlicno rekao to je najbolje rijesenje ako to staviš jedino ti stream može uzet tako da napravi iframe tvoje stranice

Hvala na savjetima nisam to znao ni razmišljao u tom smjeru.

A i iframe-anje se lako moze onemoguciti tako da ni to nije problem.

Ostane mu onda samo solucija da napravi Android app, koji će se ponašati kao browser i da unutar svoje app otvori Vašu stranicu. Ali što više sigurnosnih prepreka te prođe nekoga volja da uopšte se zamara sa time. Prije će se okrenuti na drugi portal i krasti podatke.

Btw. ako je baš bitno kao što zvuči, nazovi mu hosting kompaniju i riješi preko telefona.

Btw. ako ti treba prevesti na njemački jezik (pošto vidim da su iz njemačke) pošalji mi mail pa ću ti prevesti.