Kreiranje RSS feed-a

Molim da me netko uputi na provjereno rješenje (help, članak, kod, demo,…).
Hvala

Možda ovo pomogne:
http://spookyismy.name/resources/build-a-dynamic-rss-feed-using-phpmysql/

odes na codeplex i upises rss. tamo ces naci free toolkite koji su dosta ok

Moja isprika, zaboravio sam napisati da sam se snašao.
Pokupio sam par gotovih xml-ova slične tematike i na temelju toga složio svoj. Stvar radi.

Kad smo već tu ako nije OT, kada je najbolje kreirati novi xml?
Na svaki novi zapis, svaki sat-dva-tri, jednom ili dva puta dnevno?

Radi se dosta rijetkom unosu, u toku dana može biti 5-6 unosa a može i cijeli dan biti bez novih stavaka.

Pa to si sam odredis. ovisi. smisao tog citaca je da se zna snac s tim xmlom. to i je rss. Vuce ono sto treba. DAkle ti mozes zapisat odmah a citaci nek se snalaze kako znaju. stream je stream. Ako zna rukovat, ok, zna. ako ne zna. nevalja.

Znači sam procjenim koliko često treba raditi novi xml i to je sve ili sam nešto propustio?

Ma ne… ono… rss je nista vise nego xml format zapisa. A kad se povuce… server salje. e sad postoji vise nacina ocitavanja teksta, streama i tj requesta sa servera. znaci ti mozes citat postepeno i sta se dogadja. program koji cita rss ce citat vjesti i vidi … aha. ove imam od prije. ok stop sa citanjem. A ti kada zapisujes rss ti bi trebo bit up to date.

Pa xml (odnosno rss) kreiras per-request, kada ga neko zatrazi. Ubaci cacheing, pa neces imati toliko opterecenje na bazi.

Samo malo :slight_smile:

Kada netko traži xml, ja napravim xml ali samo ako ima izmjena.
Ako nema izmjena, dobije prethodno kreirani xml.
Točno?

Moze i tako, ako ti se da spremat xml na disk/bazu. Ja ga kreiram uvjek iznanova.

Spremis izmjenu u bazu. promijenis kesh. i kad ljudi zovu feed dobiju zadnju verziju. uvijek je najnovija verzija. osim toga… rss nije nesto sto se stalno vuce tako da se cak ne moras sa tim nit zezat. ali kesiranje je par linija vise.

napravi se stranica sa extenzijom .php koja u sebi ima output u xml formatu.
zatim pomocu htaccessa napravimo da tu rss.php cita kao rss.xml

jedino rjesenje

da, to bi mozda bilo jedino rjesenje da se radi o php-u. Ali se ne radi. A ti ne citas raspravu nego samo uletis :wink: