Kreiranje web shopa vezanog za auto gume

Pozdrav, zanima me opcija koliko bi kostalo kreiranje web shopa za gume.

Imam 2 slepera guma novih i polovnih pa razmisljam to preko web shopa prodavati… Ili je ipak bolje rjesenje preko fb reklama.

Ako neko se bavi ovim poslom neka se javi u pp sa ponudom.

Ili neku drugu opciju vezano za prodaju, najbolje rjesenje za prodaju guma…

Raspolozen sam za sve opcije

Vjerojatno bi najbrže bilo da gume uvaljaš jednom ili više vulkanizera.
S druge strane, ja da sam vulkanizer, ti (ili bilo tko drugi sa dva šlepera guma) bi bio zadnji od koga bi kupio gume.
Razgovarao bih s tobom ako imaš uredne papire, katalogizirane sve gume s kodovima datuma izrade i nekakav certifikat o skladištenju. Ne razumijem se u gume (truba), samo napikavam.

Treba aktivirati što više kanala prodaje. FB je svakako jedan od kanala, razmisliti o njuškalu/index oglasima i slično.

Da, vec radim sa nekoliko njih…
A uvoz je naravno legalan, papiri od guma… Nove gume su dot 22
A polovne su one od dot 19 i starije.

Onda si u gumama tata-mata. Respect

Raditi web shop za dva šlepera (bilo kakve) robe je overkill. Bolje staviti na njuškalo nego raditi vlastiti web. Iznimka bi bila unikatna roba, ali autogume to nisu.

OT pričica:
Nekad davno sam radio za veleprodaju tekstila. U nekakvoj bezveznoj ulici u Sesvetama. Ali imali su OK robu i stalne kupce. Za godinu dana u istoj ulici, 50 metara dalje otvorila se nova veleprodaja tekstila. Pitam vlasnika jel’ ljut na trubadura koji mu se ugurao, on kaže: Ne! Volio bih kada bi ih bilo još nekoliko jer onda bi se znalo da se u mojoj ulici prodaje tekstil na veliko i došlo bi puno više ljudi. Neki bi kupili kod konkurencije, ali neki bi kupili kod mene.

Samo u BiH mogu prodavati, nemam izvoz za ovo

Sve je isto, samo nije njuškalo nego olx.ba ili kako se već zove najpoznatiji oglasnik u BIH.

Da znam, to vec imam sponzorisane objave tamo… No mislio sam ipak nesta mozda drugacije, malo njih ima sopstveni web shop… A olx. Ba je prezatrpan cak iako placam objave tamo opet ima dosta drugih, tako da manje uociljivo bude.

Radi li se o jednokratnom poslu ili je nešto što se stalno vrti?

Ovo je samo za gume, ali cijelu godinu se vrti… Sezona zimskih, ljetnih i saradnja sa vulkanizerima… Tu imaju i autodijelovi, a onda dolazi pvc stolarija koju izvozim u HR

Ako imaš ok cijenu ne vidim razlog da ne prodaš na olx-u.

1 Like

Hm… Kažeš da si probao konvencionalne metode i sada tražiš nešto drugo.
Vjerojatno si u pravu, ne ostaje ti ništa drugo nego napraviti vlastiti web (web shop) na kojem ćeš ponuditi svoju robu.
S obzirom da imaš široki asortiman, probaj uzeti neutralnu domenu tako da sutra na njoj možeš prodavati i cvijeće i građevni materijal :slight_smile:
Na tvojem mjestu bi uzeo nešto kratko, tipa 3 slova, max 4 i onda u podfolder stavio grupu.
npr: www.tez.ba/autogume/

Mozda sam se pogrešno izrazio ili si protumacio drugacije, ja prodajem na olx, ali ne dovoljno iako placam sponzorisane objave dnevno bude 5-10 narudžbi …buduci da platim tamo objave, zato sam i trazio pomoc, mozdda umjesto sto tamo ostavim par stotina, da te novce usmjerim u spostveni web shop i onda samo raditi promociju shopa a ne pojedinacno svake gume recimo…

Skužio sam, zato i jesam napisao OT pričicu.

Promocija tvojeg web će te koštati 10x ili 50x po tih par stotina prije nego što dobiješ prvu narudžbu. A kasnije je pitanje hoće li ih biti dnevno 5-10 ili jedna ili nijedna.
Za takve proizvode (konfekcija) ljudi su k’o ovce, idu na provjerena mjesta i ne skreću s puta ako nije nužno.
Sa PVC stolarijom je već druga priča. Svaki prozor je specifičan, svaka vrata su drugačija. Tu bi se već isplatilo napraviti vlastiti web shop.

Ukoliko ti nije u interesu da ih brzo prodaš pravi web shop. I bacaj lovu na sponzorisanje google-u :smiley:

EDIT: Fejs, olx, kontakti vulkanizera najbrži način da ih prodaš.

No hate, ali mislim da si malo zakasnio sa gumama s obzirom da sam ih prije 30 dana kupio :smiley:

Ima sljedeća godina… Nisam zakasnio sa gumama vec sa objavom na forumu… Sezona je pocela 01.11 i tad je trebalo gume promjeniti… Ja sam zimske počeo prodavati od septembra…

Bitno mi je pokrenuti nesta sto ce svake godine se prodavati…

Ako planiraš ozbiljno (kvantiteta kroz dulji period) onda nemaš drugog izbora nego vlastiti web/webshop.

1 Like

Mislim da ce to biti opcija jer ce ovo biti na duzi period… Ne sezona/dvije…

Ova je tema automatski zatvorena 365 dana nakon zadnjeg odgovora. Novi odgovori više nisu dopušteni.