Kripto valute i savjetovanje u BiH/FBiH

Zanima me na koji način legalno poslovati s kripto valutama u BiH?

Naime, prijatelj mi želi u BiH otvoriti tvrtku koja će davati savjete vezano za poslovanje s kriptovalutama. Radi se isključivo o davanju savjeta koje će naplaćivati kao mjesečnu pretplatu putem web platforme.

Koju djelatnost navesti prilikom registracije tvrtke ( d.o.o. ) kako ne bi bilo problema sa zakonom?

Opet da naglasim kako se radi isključivo o savjetovanju, a ne o ulaganju i uplaćivanju novca.

Ako ce pruzati uslugu i kupcima u inostranstvu iz BiH je malo komplikovano nek dobro razmisli, od naplate (tesko je naci dobar payment gateway za kartice koji podrzava BiH i tu vrstu usluge vezano za crypto, domaci monri mislim da ne podrzava pretplate) poreza i dokazivanja jer imas postojece zakone koji dosta komplikuju neke stvari npr fiskalizacija svakog pojedinacnog prometa (pravdanje u slucaju storno i povrata novca) uglavnom previse zezanja. A sto se tice sifre djelatnosti pogledaj u ovoj KD https://www.fmrpo.gov.ba/wp-content/uploads/2016/05/KDBiH_2010_Struktura-detaljna.pdf trazi nesto vezano sa finansijskim savjetovanjem, ili nek mu kmjigovodja kaze koja sifra, svakako sa firmom dobijes 200 djelatnosti mozes sutra radit uvoz izvoz ako hoces.