Kriptokuna coin

Sta mislte da li je scam? Sve mi nesto na to ide.

www.kriptokuna.com

Tko smo mi?

Mi smo Anonutopia - haktivistička skupina iz Hrvatske (i šire) koja se okupila oko ideje da Hrvatska možda i nije toliko loše mjesto za život koliko se nama to trenutno čini te da možda i nije potrebno nezamislivo puno rada i truda da bismo od nje zajedno napravili ono što su nam obećavali - ugodno mjesto za život.

Uskoro placanje i sa kunama^^

Posrat cu se!

4 Likeova

Jedina za koju mislim da ima sanse je WTIP neki hrvat stoji iza toga, ostalo sve tuga.

Preambiciozan ili nema šanse da prođe su riječi s kojim bi se u najgorim uvjetima mogao opisati ovaj projekt. Ali nikako scam i to iz više razloga.

  1. Transparentnost - sav kod, sve stranice, svi smart contracts se mogu pronaći na GitHub stranici organizacije. Može ih se provjeriti i proučiti te utvrditi njihovu vjerodostojnost.

  2. Svatko se može prijaviti za haktivističko volontiranje, samim time dobiva pristup svim informacijama i direktni kontakt sa developerima. Nećete dobiti njihovo ime prezime ali ih se bez problema može kontaktirati i odgovaraju na sva pitanja.

U tijeku je i osnivanje udruge koja će stajati iza ovog projekta u Hrvatskoj što će još više doprinjeti vjerodostojnosti samog projekta.
Istina je da je sama ideja projekta prilično glomazna i teško ostvariva (sa ovako malim brojem developera) puno je tu posla i vjerovatno će trebati mnogo vremena ali nije nemoguće i neostvarivo. Kao i do sada kompletan kod u svakom dijelu projekta će biti open source dostupan na githubu i svi će moći sudjelovati u izradi. Link na GitHub: https://github.com/anonutopia

Za ovaj forum je vjerovatno biti najzanimljiviji dio AnonuPortal micro CMS baziran na najnovijem Go programskom jeziku. Ali na njemu se još nije počelo aktivno raditi samo je u planu.

Tako da mislim da nije scam i da bi mogao uspjeti uz dovoljno napora, ali to je moje mišljenje možete me pokušati uvjeriti u suprotno.

DISCLAIMER: Ja sam član Core Tima Anonutopije ako to do sada već niste to shvatili :smiley: i naravno da mi je u cilju da ovaj projekt uspije ali svi smo ljudi mogu i ja pogriješiti. Slobodno me pitajte sve što Vas zanima.

Sa 18 godina si clan core tima, koje iskustvo imas? Neki linkovi itd? Cisto pitam da ljudi vide kako iskustvo ljudi imaju u core timu, a i anonimnost vam je bez uvrede zivi smijeh.

Vidim da Vas je zainteresiralo pa da odgovorim @CroLog nemam 18 godina nego malo više ali to je potpuno nebitno, druga stvar što se tiče core team-a neki imaju iskustva a neki ne kakve to ima veze ljudi rade i uče bitno da se znanje i iskustvo dijeli. U vezi anonimnosti, voditelj projekta je zaključio da je bolje biti anoniman i ja tu ne vidim nekog problema ako Vam to smeta izbjegavajte ovu diskusiju jer nemam o čemu pričati.

@Vilenjak Čestitam Vaše hakerske vještine su na zavidnom nivou. Pa nisam slučajno objavio sa svog privatnog profila nego namjerno to mojoj objavi daje kredibilitet. Tako da objava ti je suluda.

Volio bi da ova tema nastavi sukladno samoj temi a ne okolo jer u tom slučaju ja ću se povuć pa me VI pokušajte spojiti s Anonutopijom.

Objavljivanje tuđih privatnih podataka bez prethodne izričite privole nije dozvoljeno, te je post uklonjen, a korisnik upozoren. Molio bih da se poštuje privatnost korisnika, kao i sama pravila foruma. :no_entry_sign:

Sto se tice anonimnosti, zato sam i rekao da je to zivi smijeh, jer kako shvatiti neki coin ozbiljno koji govori o anonimnosti, a prave se udruge, dodava se placanjem kunama, “art dizajner” amo to tako nazvati u core timu bez uvrede, ali ovo slobodno mogu usporediti sa pravilima ovoga foruma i sto je mrcina uradio, objavljivati tude privatne podatke nije dozvoljeno, a covjek ima na profilu ime i prezime tko je tu lud?

Slobodno nastavi uspoređivati s čim hoćeš, nastavi i hejtat pravila foruma i trud moderatora na svakom koraku, ali pokušaj biti u skladu s istim tim pravilima ako već hoćeš biti član tog istog foruma. Ma koliko smiješna pravila bila… Ili nemoj sudjelovati na forumu gdje su smiješna pravila, članovi, teme… ili bar pokušaj ne trollat.

Konačno… Ja mu na profilu ne vidim ime i prezime. Možda ih je maknuo. Nije ni bitno. Ako su i postojali ti podaci na njegovom profilu, zašto netko ima potrebu objavljivati ih u temi? Postoji li nešto interesantno oko tog imena i prezimena? Neka se to i napiše. Ovako se samo krše “smiješna” pravila foruma.

1 Like

Jedno pitanje znaci iza projekta ne stoji niko? vec se krijete tj. projekat je anoniman?

Netko mora biti iza projekta.

Neznam zašto tako udarate po toj anonimnosti… Voditelji projekta su kao što se na GitHubu vidit cryptopragmatic i CrashBabylon. I oni smatraju da žele ostati anonimni što se tiče svojih identiteta, možda se ni ja ne slažem s njima u tom pogledu kao ni Vi ali ako je to njihova želja zašto nebi bilo tako… Identitet autora Bitcoina isto nije poznat pa šta koriste ga masu ljudi bez ikakvih problema sve je zapisano u kodu. Na kraju krajeva uopće nije bitno tko je iza projekta neko kako projekt funkcionira koji mu je cilj a to je potpuno transparentno navedeno. Po samoj prirodi kriptovalute su u potpunosti anonimne i autori ove valute očito žele biti jednako tako anonimni.

Ja moje osobno ime i prezime neželim staviti iza ovog projekta (trenutno) jer nisam main developer zapravo nisam uopće developer. I smatram da nisam upoznat dovoljno sa projektom da bi moje ime bilo iza njega. Ja sigurno o ovom projektu znam više od Vas i te informacije sam želio podjeliti s Vama ali očito Vas nije briga za to nego samo tko stoji iza projekta.

I još malo da se osvrnem na @CroLog post o Core timu naime Core tim nije ništa posebno i ne vidim niti jedan valjani razlog zašto bi tamo morali biti Programing Expert, Marketing Exper, CEO i slične osobe. U ovom slučaju u Core Team može ući svaka osoba koja želi doprinjeti projektu imala ona znanje/iskustvo ili ne potpuno je nebitno. S obzirom na mogućnosti odredi se kako može pomoći u realizaciji projekta i to je to.

Na kraju da zaključimo, ukoliko budete nastavili pričati o anonimnosti ja se više ovdje neću javljati jer mislim da je to tema o kojoj nebi trebali voditi diskusiju, to je tako jer su oni zamislili da je tako i gotovo ili prihvatite ili napustite thread. Ako imate kakvih drugih pitanja o PROJEKTU kao što sam naslov govori ja ću se javiti i pokušati odgovoriti sa informacijama s kojima raspolažem.

A ko je iza bitkoina? :slight_smile:

Misljenja sam da bi ovakav neki projekat uspio i da ga ljudi koriste i zamjeni vec ove postojece koji su daleko ispred. Mora da postoji kao sto je danas u vecini projekata kao i u ovom tim i zna se ko su i ko stoji iza toga i da iza njih stoji ogromno iskustvo i dobra zaledjina(novac). Sto se BTC tice on je prica za sebe, ovdje se ipak radi o par ljudi koji nesto nude, i cime garantuju oni anonimnoscu jel? sta ce nam to uopste sto bi ih koristili i njima prihod donosili, zbog ref od 20% jel.

Vjerujem sebi i svojim prijateljima, svom laptopu, mobitelu i kriptovalutama. Svoj novac držim na mobilnom telefonu i nitko mi ga ne može ukrasti ili prisilnim metodama ovršiti. Ukoliko mi netko ukrade mobitel, utipkam svoj seed (15 tajnih riječi koje omogućuju backup) u novi i normalno nastavim dalje.

Nešto slično bih sada volio omogućiti i vama.

Osnovat ćemo svoju vlastitu kriptovalutu ( Kriptokuna ), svoju vlastitu bankomatsku mrežu koja će biti pravedna te profit vraćati vama, korisnicima i svoju vlastitu aplikaciju za spajanje putnika i prijevoznika da bismo aktivirali ekonomiju Kriptokune. I to će biti tek početak, naši planovi idu još puno dalje.

Znaci da koristis nesto sto vec postoji, i sad ti pravis svoj zasto sto ce nam nesto sto vec postoji?

Moje ime je Pragmatic. Iz Hrvatske sam, ali živim kao digitalni nomad i nemam stan, stalni posao, radno mjesto niti radno vrijeme.

Da bi ovo sto nema omogucio sebi :slight_smile:

https://www.kriptokuna.com/blokirani/

Hackeri

Trebamo hackere / programere koji će raditi na mobilnim aplikacijama za Kriptokunu, mobilnoj aplikaciji za spajanje prijevoznika i putnika i Android fiskalnoj blagajni.

Eto ako ima koji hacker nek im se pridruzi. Srecno sa projektom, ali mi je totalno neozbiljno najvise zbog ovog teksta.

Ja imam osjecaj da zele skupiti pare i u biti oni bi imali najvise koristi od svega. Nadam se da se varam.

Nista od ovog coina sve utihnulo. :slight_smile:

Nije točno, coin je aktivan, aktivniji neko ikada. Komunikacija na ovom forumu prestala uglavnom jer je vodila samo na svađu i prepirke. Trenutna cijena coina je 0.041 EUR dok je tada bila 0.01EUR. Na telegramu je zajednica jako aktivna i više fokusirana na strano tržište, ali se svi zainteresirani mogu pridužiti na kanale: https://t.me/AnonutopiaHrvatska (Hrvatska) i https://t.me/anonutopia(Strana - komunikacija isključivo na engleskom)

Hahaha ne zamjeri 35 members jako aktivna, ali srecno samo rokajte bice valjda jednog dana nesto i od tog koina

3 Likeova