Krš pisci na sve strane

Ako je u svakom clanku link ka nekoj upitnoj stranici onda je to sumnjivo. I ne pricam ja o rangiranju keyworda nego o spam scoreu vase stranice. Svaki los backlink povecava spam score.

Slažem se, 5 - 15$ su jeftini članci realno, u onima od 5 ima grešaka, u onima od 15 manje, ali istraživanja teme skoro uopšte. Bar iz mog iskustva.

Mora se kvalitet platiti, to je to. Ja ne znam da li vi sebi računate satnicu ili ne, ali znam kada bih pisao bilo kakav tekst na temu koju ne poznajem, naplatio bih sigurno 40 - 60$ za 500 reči.

Teme koje poznajem i gde mi praktično ne treba research, to iskucam jako brzo, te mogu i manje da naplatim. Tj… tako bi bilo da se i dalje bavim pisanjem. :smiley:

1 Like

Uglavnom linkove za takvu cenu i nešto skuplje prodaju ili:

  1. Na PBN (private blog network) sajtovima - loš kvalitet generalno, i ti sajtovi služe samo za linkovanje.
  2. Na sajtovima na kojima može svako da se registruje i postuje članak.

Ako želiš, pošalji 2, 3 linka u PM pa ću da ih pogledam za tebe.

Generalno, linkovi sa pravih stranica idu minimum minimuma 30$, 50$ - 100$ je neki standard na ok blogovima (ne volim metrike, ali recimo DA 20 do 30), pa potom naviše. Dosta toga zavisi i od niše, naravno. Recimo Fashion blogeri su nerealni u svojim zahtevima, da ne kažem nenormalni. :slight_smile:

Mora se uzeti u obzir da postoje i blogeri koji nisu svesni koliko link na njihovim blogovima vredi, ali do njih morate doći sami… opet je vrlo verovatno da nećete jeftinije proći.

1 Like

Ova koju ja placam ima metodu da radi guest post outreach i pronalazi blogove i stranice koji zele objavit. Malo sam detaljnije proucila stranice gdje mi je stavljen guest post, ima nekih OK al i nekih gdje je vecina clanaka guest post tako da mislim da ipak bolje da ja to ubuduce sama radim umjesto da riskiram neki penal :smiley:

Bolje da platim 1 provjereni backlink sa ful kvalitetne stranice 100$ umjesto 10 upitnih backlinkova za iste pare.

Neznam koji biznis imas, ali bilo bi ti dobro da prije engo postavi nek ti posalje website. Pa vidis jel u redu. Imas MOZ spam score checker, to ti je najbolje i anjednostavnije vidjet dali se ispalti uzet taj backlink ili ne. Za 10$ backlink mislim da DA, PA, i sta ti ja znam koji sve koeficijenti nisu bitni. Mislim da je za tko malu lovu najbitniji pokazatelj spam score.

Nakon toga ako je spam score 0, manualno odi vidi jel svaki article ima neki kvazi link i sama sebe pitaj: Jel ovaj website napravljen samo za backlinkanje ili mozda ima i neku drugu svrhu.

1 Like

A neznam, 5 usd je 5 usd. Kolko para tolko muzike?
Ne kuzim uopce taj šrot market fiver ionako.

Pa nemas tamo samo tekstove. Imas i druge stvari.

Evo sto aj nudim:
https://www.fiverr.com/dadaas

Imas Logo Dizajnere koji rade simple logo za 5$, no isto tako za vise para dobis vise muzike.

Vjerujem da ima i pisca takvog, za 5$ ti da srot, ali ako mu das 55$ onda se potrudi. Ako nista drugo, napise sam, potrudi se istraziti problematiku i naruci proofreading da sve bude cakum pakum…

Ja u zadnje vrijeme pokusavam malo van standardnih mojih okvira ici kod pronalazenja pisaca. Pa gledam na quori ko pise o mojoj niši pa kontaktiram ako nadjem kontakt kontaktiram s ponudom za pisanje, naravno gledam da nije neko da radi za odredjeni sajt i gledam da ima bas dosta odgovora na teme iz moje niše. Na tri ponude dobio sam jedan odgovor i nacelni pristanak.

Na upworku trazim pisce prije objavljivanja posla
"Moja niša" site:upwork.com
Moja niša ili varijacije
Tu mi izbaci pisce koji u svom opisu spominju nesto vezano za moju nisu sto ih zanima ili su radili nesta u vezi toga i izbaci poslove koji spominju moju nisu u naslovu, onda vidim ko je pisao o slicnim temama koje meni trebaju i ako je dobio dobru ocjenu zapamtim ga ko i one ranije sto sam nasao na guglu.

Dalje kad trazim pisca postavim pitanja npr imam nisu o blenderima postavim pitanje koji blender imate, sta volite pravit s tim blenderom… i onda u privatnim porukama trazim da ko ima blender pise o svom iskustvu, uslika par puta blender, kako ga cisti, i slicna iskustva i onda dobijem malo drugacije revjueve no sto pisu inace pisci koji pojma nemaju o tom proizvodu no pisu na osnovu texta sa amazona i tek pokoji procita revjuove korisnika i ubaci ih u clanak i tako se dobije bezlicni clanak koji moze i rangirat i dovest do prodaje na amazonu, ali misljenje moje je da treba imat i narodskih clanaka, obicnih usera da bi se dobilo na raznovrsnosti i vjerodostojnosti.

Na forumima iz moje nise nadjem clanove koji znaju dosta i kontaktiram ih za pisanje, postavim temu da trazim pisca (jos nemam dogovora za pisanje na ovaj nacin, ali sam s jednim clanom koji ima jutjub kanal iz moje nise dogovorio da napravi jedan video o mom sajtu)

Sve je ovo još u fazi testiranja pa ću možda kasnije imati više za reći daje li dobre rezultate.

4 Likeova

Anja1 ti si na dobrom putu. I ja slicno radim. To je jedini moguci nacin bez ovih nekih spam sranja i ostalog.

Ja sam nudio i dalje nudim eng pisca. Gospođa doselila iz US u HR materinji Eng itd… Trenutno duže vrijeme ne radi, napisala svoju knjigu, pisala bi povoljno članke no javili su se samo lelemudi koji bi za j. mizeriju da im se piše unikatni članak.
Za pop… dit, no tako je.
S jedne strane ima ispravnih ljudi koji bi radili s druge strane ima djihana koji misle da se kvaliteta može kupit za male pare.

Imate li kakvu preporuku za dobrog ili vrlo dobrog domaceg pisca i koja je prihvatljiva cijena za domace tekstove od 1500-2000 rijeci ?

Domace pisce mozes naci, preferiram zene koje pate na gramatiku jer pisanje na nasem jeziku je 10000000 puta teze nego na engleskom.

Javi mi na pm sto tocno trebas da se dogovorimo…