Kuda dalje?

Sada će me svi potrgati na moja pitanja ali evo:

nedostaje mi dinamika na web stranicama.

Znam HTML, CSS nešto JavaScripta, naravno svakodnevno pratim što je novo i trudime se upotrebljavati nove stvari isprobavati.

No kuda dalje?

Ne radim s cms sustavima ali svi mi savjetuju slijedeće što bi bilo dobro naučiti je PHP.
Nabavio sam knjigu Amazon.com: PHP and MySQL 24-Hour Trainer (9781118066881): Andrea Tarr: Books

I počeo redom i napredujem, no krivulja učenja je dosta strma, a neki djelovi mi nisu baš najbolje objašnjeni.

Da li netko ima neki prijedlog, knjigu, savjet s radom na primjenjivom radu, s radnim primjerom?

Ili bilo kakav savjet kako to učiniti što bezbolnije i na pravi način (svladavanje PHP-a).

Savjetujem ti da prvo pogledaš malo Ruby ( Ruby on Rails ) za back-end development.

Try Ruby - Code School
Code School - RailsForZombies
Ruby on Rails

Što se tiče PHP-a neke od stranica koje ti mogu pomoći uz knjige:

PHP: Hypertext Preprocessor
Beginners PHP Tutorials
PHP Resources - Scripts, Codes, Applications & Software
PHP: What You Need To Know To Play With The Web | Smashing Coding

Tutorijali:

phpacademy | Free Video Tutorials | PHP, MySQL, CSS, jQuery Tutorials | Tutorials
PHP Tutorials - Tutorialized
PHP | Nettuts+
15 Top PHP Coding Tutorials, Tips and Tricks
20 Useful PHP Components & Tutorials for Everyday Project - Noupe
itd. googlaj

Ja bih ti savjetovao, da se maneš PHP, zbog prezasičenosti tržišta, i kreneš nekim učiti neki drugi programski jezik. ZMecava je spomenuo ROR, a ja bih tu dodao i C#/ASP.NET, pa i Phyton, Perl itd. Svi su oni redom manje zastupljeni jezici nego PHP, ali su zato jači bolji, napredniji.

Iskreno krenuo bi nekim putem koji će mi najranije dati rezultate. Znači da mogu početi dodavati tu “dinamiku” na web.
HTM i CSS mi vie nije jednostavno dovoljan.

Pa sada sam zapravo zbunjen 8 od 10 mi kažu php, a ostatak ASP. PHP jeftiniji koliko sam skužio.

PHP sam poćeo, došao na 2 posto valjda. I vidio koliko je to opširno.

No nije mi problem zagristi u bilo što, samo najbolje bi bilo kada bi mogao odmah na nešto primjenjivo, no shvaćam da je to malo problematično.

Malo sam sada čitao o Rubyu no iskreno osim sada nikad prije.

Cilj mi je nači nešto što ću savladati i primjeniti što prije.

Jesi radio s kojim c-style programskim jezikom do sada? Ako je to potvrdno uzmi php jer ce ti biti jednostavan za nauciti, no ako nisi, svejedno ti je jer moras uciti sintaksu od nule i tu bih ti preporucio za razvoj web aplikacija ruby on rails, a naravno i asp.net. Sta god da odaberes neces pogrijesiti.

Svaki programski jezik ima nesto svoje, svi programski jezici za izradu web aplikacija su high level i puno su jednostavniji za programiranje, imas tonu librarya za takve jezike…

Stari post no čisto da updejtam.
Zbog nedostatka vremena sam totalno zapostavio svoj napredak, upgrejdanje:)

Trenutno sam u početnim fazama ipak PHP-a.

Svaki put počnem neku knjigu, dođem taman kada počne nešto “ozbiljnije” i zbog nedostatka vremena stanem.

Tako da postavljanje XAMPA, baze , stvaranje, virtual hosta, podešavanje Dreamweavera sam napravio 10 puta i dalje nula.

Moram reći da zaista samo par knjiga me je zadržalo i to mahom od Davida Powersa.

No vidim da je to put koji će trajati do proljeća ako se primim njega kako spada da išta mogu napraviti.

Jednostavno mi nedostaje dinamika na webu, i ne mogu više raditi kako radim.
Imam toliko ideja, isto tako i zahtjeva koje jednostavno ne mogu isporučiti.

Nemam iskustva u ovome i ne znam da li bi trebao tražiti nekoga za suradnju ili što?
Nisam tip koji želi sve sam napraviti, no iskreno ne znam kako dalje.

Eto primio sam se tog PHP-a pa da vidimo da li to da rezultata.

Dao bi za neki tečaj no iskreno vidim jedino algebru, a kad vidim da imaju već na naslovnoj neke greške me strah.
(mislim nitko nije savršen, ali to je mucho love a da na kraju ispadne da je bilo bolje da radim sam.)
Mislim možda jedino kada naučim osnove otiči na neki napredni tečaj ili što god.