Kultura na forumu

Nisu oglasi zlatne krave da ih se ne bi smjelo komentirati.
Kako su komentari sročeni, to je već drugi par rukava vezan uz kućni odgoj.

A dobar prodavač ne bježi od kritike.

3 Likeova

Možda se stvarno radi o prijevari, ali to ne znam jer uopće nisam čitao oglas. Ali, možda je autor lijen, nekulturan, prezaposlen itd pa ti zato nije odgovorio na pitanje/pitanja. Normalno da je bio red da ti odgovori, ali to što nije ne znači da se radi o prijevari. Puno puta u životu sve upućuje na jedno, a onda se ispostavi da je bilo drugačije. Zato kažem da nikako nije u redu nekome uništiti oglas tvrdeći da je prijevara bez 100%-tnih dokaza. Dakle ne 99% nego 100%. Ako već misliš da je prijevara i imaš veliku potrebu upozoriti ljude na to onda otvori novu temu i u naslov napiši prijevara i nešto što odmah u naslovu govori o čemu je riječ. Samo pusti oglas na miru :slight_smile:

Na gazdi je zadnja @steelmaiden
Sada će baciti oko pa možda raspiše natječaj za nove moderatore.

Koliko sam ja primjetio, oko nebuloznih oglasa idu i nebulozni komentari… Kada je oglas ok, i ostalo je ok. Moderatori po meni tu čine ispravan posao što puštaju da forum bude forum, jer i iz komentara tuđih oglasa se da svašta naučiti/primijetiti.

Zapravo bi mi bilo totalno neozbiljno od jedne zajednice da puste oglas koji je nosense da prođe bez kritike…i da svi zajedno u tišini promatraju koja budala će nasjesti na foru.

Što se tiče upozoravanja da je neki političar lopov, opet je normalno da svaki član društva upozori svoje bližnje na nepravilnosti koje je on uočio. Naravno svatko to radi za domenu u kojoj djeluje i koju poznaje. I upozorava najčešće onoga do koga mu je stalo… gdje onda osviještenih članovi društva se trude da se njihov glas čuje dalje, dok je neko zadovoljen time da upozori brata, sestru, dijete…

Znači, sasvim regularno je upozoriti, a nesuvisla kokodakanja postoje na svim temama, ne moraju nužno biti vezana uz oglase. Na adminima je da procjene sto je nesuvislo i sankcioniraju. Za sada sam primjetio da @Mia1 tu debelo prednjači pred drugima.

2 Likeova

Ne znam kako drugima, ali meni užasno smeta komentiranje oglasa. Jedno je postaviti neko pitanje (i sasvim normalno), a drugo je pisati da je prijevara, da to ne vrijedi toliko, da to vrijedi više i sl. Velim, mene to užasno iritira. Ako sam jedini kojeg to iritira neka onda ostane kako je, a ako nisam onda bi bilo dobro razmisliti o sankcioniranju trkeljanja po oglasima

Bozoou je to dobro primjetio oko kakvih oglasa se stvori rasprava. Ne treba ništa dodati.

Ništa od ovoga što pišeš nema smisla… nisam rekao da je prevara, nego sam javno upozorio na nelogičnost budući da ni nakon par dana nije pojašnjenja putem inboksa… a uostalom ja bi platio ponuđenu cijenu da mi je čovjek objasnio o čemu je riječ (znači da nije riječ o prevari, onda bi objasnio i ispunio svrhu oglasa)…znači ja hoću kupiti to što prodaješ… samo mi objasni ovo…i on nestane… nije to onda nikakva kultura nego pokušaj izvlačenja love prevarom… bio bi zahvalan kad bi svaki prevarantski oglas bio raskrinkan…i kada ne bi uopće bilo prevara… a ako nije želio da mu se uništi oglas i ako nije htio prevariti nikoga mogao je taj kanal meni prodati uz objašnjenje… uglavnom da nebi dalje raspravljali… jer neću odstupiti od misljenja - volio bih da ne bude prevara :slight_smile:

Nebulozne oglase se ne može zabraniti jer onda treba zabraniti i nebulozne članove, a to bi značilo da bi forum spao na nekoliko članova. Velim, meni smeta to komentiranje oglasa, ali ako sam u manjini je*iga.

Ja sam vidio na ovom forumu razne oglase iz svog područja u koje se razumijem pa nisam komentirao. Vidio sam cijene koje su bile totalne nebuloze jer to što su neki prodavali ne vrijedi niti doslovno 1 cent. Nekako nisam imao potrebu uništiti oglas tim osobama pa sam se samo nasmijao i odsurfao dalje.

1 Like

To bi svi normalni voljeli. :wink:

OK, nisam čitao to sa YT kanalom pa ne znam, ali ovo sa 2 kn za članak? :wink: To mi ne djeluje kao prijevara (iako možda autor niti to ne bi platio nakon isporuke, ali to još ne možeš znat). Čovjeku je svejedno uništen oglas i to nije OK.

Što da je tvoje dijete kupovalo tu precijenjenu domenu, da li misliš da bi bilo ispravno da ga upozoriš da to ne vrijedi centa?

Mi ti nismo djeca, ali zar ne postoji neka forumska kolegijalnost gdje je smisao da pomažemo jedan drugome na isti način kao što želiš i djetetu pomoć?

Ja smatram da svaka zajednica ima velike benefite od uzajamnog pomaganja, to na kraju okuplja društva u špilje, a kasnije i u države…

1 Like

Sad mi pada napamet jedan član i njegovi oglasi. U zadnje vrijeme ga slabo viđam na forumu, ali jedno vrijeme je bio jako aktivan i redovno je postavljao oglase. Mislim da nije nikoga prevario za novac, barem nisam vidio da se netko žalio. Svejedno, oglašavao je totalno sranje koje prividno daje rezultat, ali zapravo radi samo štetu tom tko naruči uslugu od njega. Znam točno što je radio i na koji način. Na forumu nije varao (koliko mi je poznato), ali je varao mnoge druge izvan foruma (ne za novce, ali lažna obećanja).

Ja mu nisam želio kvariti oglase iako sam znao da prodaje totalno sranje kojime će naštetiti onima koji ga angažiraju. Možda sam se trebao upetljati, ali mislim da ipak svatko ima svoju glavu za razmisliti i provjeriti kvalitetu onoga što plaća. Neću ga imenovati jer nije klasičan lopov i prevarant (barem ne na forumu) nego je samo prodavao totalno sranje neukima.

Pomogao sam autorima takvih oglasa :slight_smile: Nisam se petljao :wink:

Ne znam, stoji to što govoriš o kolegijalnosti i upozoravanju, ali mi je nekako jači argument da svatko na forumu ima pravo na čisti oglas koji mu nitko neće upropastiti. Druga stvar je kad se radi o očitoj pravoj prijevari, a drugo je kada netko želi profitirati tako da nekome proda nešto iznad cijene ili da dobije nešto ispod cijene.

Iskreno mislim da si ako si bio siguran da radi štetu nekome trebao to i napisati, ali neću se miješati svatko radi što misli da je ispravno i svatko ima svoja pravila…kažem samo moje mišljenje, ja osobno bih reagirao… ali svatko ima pravo da radi kako želi…

Sad kad malo mislim o tome možda stvarno jesam trebao nešto komentirati jer je zapravo svjesno prodavao sranje i prilično sam siguran da je znao da time zapravo radi štetu onima koji ga angažiraju. Je*iga, sad je gotovo jer ne viđam više te oglase. U tom trenu nisam obraćao pažnju na to jer mislim da je ipak isporučio svima ono što su platili.

To je nešto slično kao kad neka tvrtka ima robove koji rade neki nekvalitetan proizvod koji se negdje drugdje prodaje. Taj proizvod je loš, ali ima svoje kupce. Ta tvrtka isporuči proizvod kupcima, ali je kvaliteta nikakva i vrlo je nekorektan način poslovanja tvrtke. Da, nije u redu.

1 Like

Bilo bi dobro kad bi administratori foruma napisali neki pravilnik korištenja ovog foruma i pinovali ga na vrh da svako ima pristup te da se pridržava toga…

Svaka cast,

Ko hoce da daje oglase na koje se ne mogu ostavljati komentari, neka zakupi sebi baner, nadje oglasnik ili sta vec :smiley:

2 Likeova

Upravo to. Onakve nebulozne oglase i treba komentirati jer vrijedaju ljudsku inteligenciju. 2 kune ~ 30 centi, clanak od 200-300 rijeci za toliko nebi napisao ni najjeftiniji Indijac koji je pola zivota sakupljao novac da kupi racunalo i to tog trenutka je doslovno radio za pastetu i cetvrt kruha.

Jesi da. Jasno je da je svako zlo nekom dobro…i obratno.

No ti prema tome zagovaras da je ispravno pomoći onoj strani koja nudi nešto nerealno. Drugim riječima onome tko pokušava nekoga zavaljati.

To radiš opravdavajući se da bi svatko trebao misliti svojom glavom.
No ovdje postoje ljudi različitih struka i naravno da onaj tko pokušava zavaljati, računa da će mu uletiti netko tko ne pozna određeno područje u kojem prikazuje da prodaje nešto povoljno, a ne vrijedi ni centa…
Opet, da li bi spriječio svoje dijete da ne srlja u tako nešto? Ako bi, nije li to malo sebično da očekuješ pomoć od zajednice kojoj ti nisi spreman pomoći kada si u mogućnosti?
Ili još gore, pomoći ćeš onim dijelovima zajednice za koje si svjestan da rade loše drugima.

Pa nitko ti ne drzi pistolj na glavi da pises za 30 centi. Neces, nemoras. Cinjenica je da je oglas crno na bijelo napisan, nema zamki, pa ne vidim potrebu komentiranja.

1 Like

Road to hell is filled with good intentions.
Ne bi svoje djete upozorio za tako nesto, to je zivotna skola. To je u rangu glupih recenica koje mame izgovaraju u parku tipa “pazi da ne padnes…”. Naravno da djete pazi da ne padne, nemoras mu to govorit, pa nije mali mazohista da hoda okolo i rusi se. Ali je normalno da svako dijete tu i tamo padne, to je zivotna skola, tak se uce hodat.
Ista situacija je i ovdje. Vi ste vec svi pametni i znate bolje od toga da pisite clanke za 2kn, ali netko nema pojma. Pa nek proba. Ako shvati da mu je to neisplativo,ok, neka prestane. Opet, nigdje ne vidim pistolj i prijetnje zivotom u oglasu. Mozda netko i pristane pisat za 2kn jer ce mu to biti referenca za daljnje zaposljavanje, mozda ima para i samo bi malo piskarao, ima hrpa varijanti…